Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO, VIDEO: Hasiči bojovali s požárem na chrastavské farmě, zavinila ho nedbalost

pátek, 30. listopadu 2018, 23:18, aktualizováno 1. prosince 2018, 18:11

Hasičské jednotky zasahovaly u nočního požáru na Koňské farmě Vysoká v Chrastavě. Nyní už znají i příčinu požáru, zavinila ho nedbalost.

Mrazivou noční tmu prořízlo pronikavé světlo a smrad spáleného dřeva. Hasiči bojovali s ohněm, který zachvátil střechu farmy Vysoká. Ta se nachází v Chrastavě v blízkosti silnice vedoucí z Horní Chrastavy do Nové Vsi.

Z důvodu této události byla uzavřena ulice Školní, kudy hasiči dodávali vodu. Naštěstí se při požáru nikdo nezranil. Na lokalizaci požáru se podílelo šesnáct jednotek hasičů. „Hašení probíhalo celkem ze čtyř žebříků,“ sdělila mluvčí hasičů Pavlína Bílková. Dle ní komplikovalo situaci množství nahromaděného sena, které se nacházelo v blízkosti ohně.

Požár byl oznámen v deset hodin večer prostřednictvím tísňové linky158. „Požár zasáhl ubytovací část objektu. Z místa byly evakuovány přibližně dvě desítky osob,“ uvedla mluvčí policie Dagmar Sochorová. Dnes byl na místo přivolán i speciálně vycvičený pes, který je specialistou na vyhledávání akcelerantů hoření. 

„Na základě šetření bylo zjištěno, že příčinou požáru byla nedbalost,“ dodala Sochorová. Plameny zažehl pravděpodobě jediný uhlík z popela, který někdo vysypal z kamen na dvůr. Předběžná škoda je zatím odhadována na 50 až 60 milionů korun. Případ, kde by viníkovi mohlo hrozit obvinění ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti, šetří chrastavští policisté spolu s libereckými kriminalisty.

Napsal(a) redakce | Foto čtenář Drbny
 


 

Kam dál?

Aktualizováno 30. listopadu 2018, 21:35

Žena odešla z domu v mrazivé noci v pantoflích. Pátrá po ní vrtulník...

čtvrtek, 29. listopadu 2018, 10:00

Policisté a hasiči pátrají po devětačtyřicetileté ženě, která ve středu odpoledne odešla z domu a dosud se nevrátila. Policisté...

Strážníci se zaměří na Fügnerku. Stát budou i u přechodu na Perštýn

pátek, 30. listopadu 2018, 17:00

Na terminál veřejné dopravy ve Fügnerově ulici a také jeho bezprostřední okolí se hodlá více zaměřit městská policie. Během dne...

Velký problém jsou ubytovny, říká o svém rajónu v Liberci Okrskář...

pátek, 30. listopadu 2018, 15:45

U policie je čtyři roky, okrskářem polovinu. Mladý policista Jan Šír má na starosti část města od nádraží až po Hanychov....

Aktualizováno 30. listopadu 2018, 9:28

FOTO, VIDEO: Dětský tábor uprostřed lesa shořel. S ohněm bojovalo...

pátek, 30. listopadu 2018, 07:53

Krátce po desáté hodině večer vyjeli hasiči k požáru opuštěného dětského tábora nedaleko Bezdězu. Náročný zásah uprostřed lesa si...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Nicholas Winton byl velmi skromný, říká o něm jedna z jeho „dcer“ Zuzana Marešová

Asi není nutné připomínat neskutečný čin Nicholase Wintona, muže, který zachránil 669 židovských dětí před smrtí v koncentračních táborech. Česká mincovna nyní nechala vytvořit zlatý dukát s vyobrazením právě tohoto hrdiny.

Šikana ve školách zůstává, dvě třetiny případů jsou v ZŠ

Šikana ve školách je stále problém, počty telefonátů dětí, které se kvůli ní obrací na Linku bezpečí, se v posledních letech pohybují mezi 1800 a 2300 ročně. Za posledních devět let vzrostl zejména počet případů, kdy si děti stěžují na šikanu v počítačovém světě. Vyplývá to z údajů Linky bezpečí, které sdělila její mluvčí Regina Jandová. Podle ministerstva školství se zhruba dvě třetiny případů šikany týkají základních škol, třetina škol středních.

Zemřel trojnásobný mistr světa formule 1 Rakušan Niki Lauda

Ve věku 70 let v pondělí zemřel trojnásobný mistr světa formule 1 Niki Lauda. S odvoláním na rodinu legendárního rakouského jezdce o tom dnes informovala agentura APA. Laudu, který se věnoval také podnikání v leteckém průmyslu, v poslední době trápily vážné zdravotní problémy. Loni v srpnu se podrobil transplantaci plic. Titul mistra světa Lauda získal v letech 1975, 1977 a 1984.