Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO, VIDEO: Hasiči bojovali s požárem na chrastavské farmě, zavinila ho nedbalost

pátek, 30. listopadu 2018, 23:18, aktualizováno 1. prosince 2018, 18:11

Hasičské jednotky zasahovaly u nočního požáru na Koňské farmě Vysoká v Chrastavě. Nyní už znají i příčinu požáru, zavinila ho nedbalost.

Mrazivou noční tmu prořízlo pronikavé světlo a smrad spáleného dřeva. Hasiči bojovali s ohněm, který zachvátil střechu farmy Vysoká. Ta se nachází v Chrastavě v blízkosti silnice vedoucí z Horní Chrastavy do Nové Vsi.

Z důvodu této události byla uzavřena ulice Školní, kudy hasiči dodávali vodu. Naštěstí se při požáru nikdo nezranil. Na lokalizaci požáru se podílelo šesnáct jednotek hasičů. „Hašení probíhalo celkem ze čtyř žebříků,“ sdělila mluvčí hasičů Pavlína Bílková. Dle ní komplikovalo situaci množství nahromaděného sena, které se nacházelo v blízkosti ohně.

Požár byl oznámen v deset hodin večer prostřednictvím tísňové linky158. „Požár zasáhl ubytovací část objektu. Z místa byly evakuovány přibližně dvě desítky osob,“ uvedla mluvčí policie Dagmar Sochorová. Dnes byl na místo přivolán i speciálně vycvičený pes, který je specialistou na vyhledávání akcelerantů hoření. 

„Na základě šetření bylo zjištěno, že příčinou požáru byla nedbalost,“ dodala Sochorová. Plameny zažehl pravděpodobě jediný uhlík z popela, který někdo vysypal z kamen na dvůr. Předběžná škoda je zatím odhadována na 50 až 60 milionů korun. Případ, kde by viníkovi mohlo hrozit obvinění ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti, šetří chrastavští policisté spolu s libereckými kriminalisty.

Napsal(a) redakce | Foto čtenář Drbny
 


 

Kam dál?

Aktualizováno 30. listopadu 2018, 21:35

Žena odešla z domu v mrazivé noci v pantoflích. Pátrá po ní vrtulník...

čtvrtek, 29. listopadu 2018, 10:00

Policisté a hasiči pátrají po devětačtyřicetileté ženě, která ve středu odpoledne odešla z domu a dosud se nevrátila. Policisté...

Strážníci se zaměří na Fügnerku. Stát budou i u přechodu na Perštýn

pátek, 30. listopadu 2018, 17:00

Na terminál veřejné dopravy ve Fügnerově ulici a také jeho bezprostřední okolí se hodlá více zaměřit městská policie. Během dne...

Velký problém jsou ubytovny, říká o svém rajónu v Liberci Okrskář...

pátek, 30. listopadu 2018, 15:45

U policie je čtyři roky, okrskářem polovinu. Mladý policista Jan Šír má na starosti část města od nádraží až po Hanychov....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních telefonů pro zrakově postižené. Jak vidí problematiku kompenzačních pomůcek pro slabozraké? A v čem je právě BlindShell jiný?

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.