Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Policii se přihlásil svědek, který seděl vedle dívky, když spadla z lanovky

 
úterý, 29. ledna 2019, 18:41

Když na začátku ledna spadla z harrachovské lanovky teprve šestiletá dívenka, začali policisté pátrat po svědcích. Zejména pak po cizinci, který vedle babičky a její vnučky seděl, když k pádu došlo. Až k němu doputovala výzva a na policii se přihlásil.

K incidentu došlo v sobotu 5. ledna. Tehdy malá holčička spadla z lanovky Delta, která návštěvníky přepravuje na Čertovu horu. Policisté tehdy pátrali po svědcích a v celém Harrachově rozvěsili letáky hned v několika jazycích.

Šestiletá dívka spadla v Harrachově z lanovky, po osmimetrovém pádu skončila v nemocnici

Informaci uveřejnilo i mnoho médií, jak českých, tak zahraničních. A právě díky tomu se zpráva dostala až k osmapadesátiletému Němci, který si v osudný den k babičce s vnučkou přisedl. „Jedná se o občana Spolkové republiky Německo. Jeho svědectví nám přineslo důležité informace,“ uvedla mluvčí policie Ivana Baláková.

Případem se nadále zabývají policisté. Muže vyslechli na služebně ve městě Werdau a překlad protokolu byl předán vyšetřovatelce, která se touto událostí zabývá.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Ženu proti její vůli ostříhali, do toho ji bili a kopali, pachatelům...

úterý, 29. ledna 2019, 18:25

Když si mladá žena půjčila peníze od svého známého, netušila, jakou cenu bude muset zaplatit. Za vším patrně byla neopětovaná...

Za tragickou leteckou nehodu, při které zemřely dvě osoby, mohla...

úterý, 29. ledna 2019, 11:02

V září 2017 spadlo ve Stráži pod Ralskem na Českolipsku malé letadlo. Dvoučlenná posádka tehdejší nehodu nepřežila. Ústav pro...

Přijeli na chalupu a našli zde zloděje, při útěku zde zapomněl doklady

úterý, 29. ledna 2019, 06:04

Překvapení čekalo na manžele z Prahy, kteří přijeli na svou chalupu do Horní Libchavy. Na místě totiž nejenže našli rozbitou...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera zaznamenala na jatkách ve Všeticích ve středních Čechách brutální zacházení se zvířaty. Případem se už zabývá krajská veterinární správa, kam podnět podalo sdružení Zvířata nejíme, které záběry natočené letos v létě rozeslalo do médií.

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za výroky, které o žurnalistovi pronesl prezident Miloš Zeman. Dnes o tom rozhodl soud, verdikt však není pravomocný. Vnučka Terezie Kaslová nadále trvá na tom, aby omluvu zveřejnilo na webu jak ministerstvo, tak i Hrad. Věc proto bude řešit ještě pražský městský soud. Zeman je ve sporu na vlastní žádost vedlejším účastníkem, k soudnímu jednání ale nechodí.