Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Anonym: Na nádraží jsem nechal radioaktivní předmět. Při honičce na policisty vytáhl nůž

 
čtvrtek, 31. ledna 2019, 16:24

Dvě hodiny před půlnocí oznámil ve středu anonym na tísňovou linku 158, že na libereckém vlakovém nádraží umístil radioaktivní předmět. Policisté brzy našli onen předmět a nakonec i samotného anonyma.

Na nádraží se hned po oznámení vydali policejní hlídky a také psovod. „Na venkovním parapetu okna napravo od vchodových dveří do hlavní haly se skutečně nacházel nějaký předmět, který policisté zajistitli. Jednalo se o plastový proudový chránič, který hasiči proměřili. Předmět nevykazoval žádné hodnoty radiace,” popsala mluvčí policie Vladimíra Šrýtrová.

Svědci celé události pak policistům popsali, že hledaný muž měl na nádraží vyřvávat a poté utéct směrem do centra k Fügnerově ulici. „Policisté později muže, který volal, vypátrali v centru města. Snažil se před nimi utíkat a následně  proti nim vytáhl i nůž. Policisté muže spacifikovali, aniž by někoho stačil zranit,” dodala mluvčí.

Podle ní byl sedmatřicetiletý muž ve velmi špatném psychickém stavu a tak ho policisté předali do péče zdravotníků.

„Případem se nyní zabývají policisté z obvodního oddělení Liberec - Vápenka, kteří již v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu šíření poplašné zprávy, za který nyní hrozí muži až tříletý trest odnětí svobody,” uzavřela Šrýtrová.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto Jaroslav Appeltauer
 


 

Kam dál?

Lyžařka srazila ve skiareálu Benecko šestiletou dívku, policie hledá...

čtvrtek, 31. ledna 2019, 14:38

Dnes dopoledne došlo na sjezdovce ve skiareálu Benecko ke srážce dospělé lyžařky s šestiletou dívkou na lyžích. Policie nyní...

Přes deset krádeží stihl za jediný měsíc, kradl i v domě, ve kterém v...

čtvrtek, 31. ledna 2019, 13:14

Policisté zadrželi zloděje, který toho měl na svědomí opravdu hodně. Hned dvanáctkrát se stihl provinit během pár týdnů v období...

Vyhublá a trpící zvířata i uhynulá kráva a prasata. Veterináři řeší...

středa, 30. ledna 2019, 16:17

Inspektoři Státní veterinární správy (SVS) z Královéhradeckého kraje provedli v úterý 29. ledna ve spolupráci s Policií ČR a...

Policii se přihlásil svědek, který seděl vedle dívky, když spadla z...

úterý, 29. ledna 2019, 18:41

Když na začátku ledna spadla z harrachovské lanovky teprve šestiletá dívenka, začali policisté pátrat po svědcích. Zejména pak po...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Facebook oznámil uzavření řady falešných účtů a stránek

Internetový gigant Facebook v prvním čtvrtletí letošního roku celosvětově zrušil řadu falešných uživatelských účtů a celkem osm koordinovaných sítí s původem například v Severní Makedonii, Kosovu či Rusku. Společnost o tom informovala Evropskou komisi v pravidelné zprávě shrnující, jak dosud postupovala v boji s dezinformacemi na své internetové platformě.

VIDEO: Zaměstnanec na jatkách mlátí krávy a sprostě na ně křičí. Společnost ho potrestala

Aktivisté z hnutí Zvířata nejíme natočili záběry na jatkách společnosti Uzeniny Příbram. Video nazvali „Labilní zaměstnanec na jatkách v Příbrami?“. Na záběry reagovala i firma, která s chováním svého zaměstnance neztotožňuje a došlo údajně i na jeho potrestání.

Podchod u budějckého Mercury přejde do správy města. Budou pro něj hledat nájemce

Prázdné obchody, popsané stěny a otlučená omítka. Taková je realita v podchodu u Mercury, který je jednou z mála možností, jak se dostat přes Nádražní ulici k vlakovému nebo autobusovému nádraží. Po letech přechází správa podchodu na město. To chce najít nájemce, který by do zaprášených výloh vrátil život.