Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V noci hořel dům v Janově, škoda byla odhadnuta na půl milionu

 
čtvrtek, 7. února 2019, 10:26

Krátce po desáté hodině byl na operační středisko ohlášen požár rodinného domu v Janově nad Nisou. Na místo okamžitě vyjížděly jednotky hasičů z Janova, Jablonce a Josefova Dolu.

S ohněm bojovali hasiči v dýchací technice. „Požár domku se zasahujícím jednotkám podařil uhasit několika vodními proudy. Na místě bylo celkem pět cisternových vozů,“ uvedla mluvčí hasičů Pavlína Bílková. Celý zásah trval necelé tři hodiny.

Na místě byl i vyšetřovatel příčin požáru, který záhy původ plamenů odhalil. „Příčinou byla závada na spalinové cestě,“ komentoval vyšetřovatel Miloš Jakubík, který dodal, že oheň zasáhl stavební konstrukci v podkroví objektu. Předběžná škoda byla vyčíslena na 500 tisíc korun.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto HZS LK
 


 

Kam dál?

Na Turnovsku šetří hned pět vloupání do aut, zloděje zaujaly drahé...

čtvrtek, 7. února 2019, 06:01

K vykradení vozu stačí šikovnému zloději jen pár minut. V mžiku dokáže rozbít okénko, ukrást vyhlédnutou věc a zmizet. O tom se...

Bezdomovec přebýval v dřevěném domku, kde začalo hořet, k místu...

středa, 6. února 2019, 10:59

Jednotka z České Lípy, Holan a drážní hasiči z Liberce vyjížděli včera ráno k požáru neobydleného objektu u drážního domku v obci...

Zloděj číhal až majitelé odejdou a z domu si odnesl šperky i hotovost

středa, 6. února 2019, 08:22

V liberecké Rochlici využil zloděj toho, že majitelé domu vyrazili na večerní zábavu, a zatímco si užívali, vykradl jim dům....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních telefonů pro zrakově postižené. Jak vidí problematiku kompenzačních pomůcek pro slabozraké? A v čem je právě BlindShell jiný?

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.