Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Ve firmě na výrobu briket vzplála sušička pilin

 
čtvrtek, 7. února 2019, 17:59

Houkání sirén se ozývalo včera odpoledne v Soběslavicích, městské části Turnova. Ve zdejší výrobní hale totiž začala hořet bubnová sušička na piliny.

Na místo tak krátce po třetí hodině vyjeli hasiči, kteří kvůli silně zakouřenému prostředí museli použít dýchací techniku. „S ohněm bojovali hasiči hodinu, poté se jim podařilo požár lokalizovat a během dalších dvaceti minut ho zlikvidovali,“ uvedla mluvčí hasičů Pavlína Bílková.

Naštěstí nebylo nutné nikoho zachraňovat, jelikož zaměstnanci sami výrobní halu opustili. Sušičku, která vzplála, hasiči rozebrali a vyhrabali z ní piliny. Ty dohasili mimo objekt. „Příčinou požáru bylo právě vznícení pilin při jejich sušení,“ dodala mluvčí. Vzniklá škoda je odhadována na 50 000 korun.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

V noci hořel dům v Janově, škoda byla odhadnuta na půl milionu

čtvrtek, 7. února 2019, 10:26

Krátce po desáté hodině byl na operační středisko ohlášen požár rodinného domu v Janově nad Nisou. Na místo okamžitě vyjížděly...

Na Turnovsku šetří hned pět vloupání do aut, zloděje zaujaly drahé...

čtvrtek, 7. února 2019, 06:01

K vykradení vozu stačí šikovnému zloději jen pár minut. V mžiku dokáže rozbít okénko, ukrást vyhlédnutou věc a zmizet. O tom se...

Bezdomovec přebýval v dřevěném domku, kde začalo hořet, k místu...

středa, 6. února 2019, 10:59

Jednotka z České Lípy, Holan a drážní hasiči z Liberce vyjížděli včera ráno k požáru neobydleného objektu u drážního domku v obci...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.