Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Agresor bývalé partnerce vyhrožoval a navíc jí zpustošil byt

 
pátek, 8. února 2019, 07:45

Když se třiatřicetiletá žena seznámila s o devět let mladším přítelem, netušila, koho si to „nabrnkla“. Po čtyřech měsících ale začala mít z jeho projevů agrese strach, a tak ho ze svého bytu vyhodila. Mladík se ale s rozchodem nehodlal smířit.

Své bývalé družce posílal zprávy, ve kterých ji střídavě urážel a prosil o obnovení vztahu. Jelikož se své dřívější lásky začínala bát, obrátila se o pomoc na policii. „Policisté po zdokumentování celého oznámení doprovodili ženu domů, jelikož byla ve špatném psychickém stavu,“ uvedla mluvčí policie Ivana Baláková.

A dobře udělali. Když totiž dotyčná byt odemkla, vůbec nepřipomínal domov, který před tím opustila. „Během její nepřítomnosti se do bytu vloupal právě její bývalý přítel a rozbil téměř vše, co se dalo,“ komentovala Baláková. Nevynechal dokonce ani koupelnu, kde roztříštil zrcadlo, vytrhal poličky a navíc pustil vodu.

Nejenže tak celý být poničil, ale navíc ho ohrozil vytopením. Policisté se na místě okamžitě pustili do prohledání všech místností, aby se přesvědčili, jestli se autor této spouště ještě nenachází na místě. Následně po něm začali v Novém Boru pátrat a do hledání se zapojil i psovod.

O pátrání se dozvěděl i samotný mladík, který měl poškození bytu na svědomí, a možná pod tíhou svědomí nebo strachu se sám policistům přiznal. „Následující noc strávil pachatel v policejní cele, ale po nezbytném výslechu byl propuštěn na svobodu,“ dodala mluvčí.

Tím pro něj ale celá záležitost rozhodně neskončila. Nyní mu hrozí trestní stíhání za porušování domovní svobody a poškození cizí věci. Případem se nadále zabývají novoborští policisté, kteří škodu způsobenou na majetku vyčíslili na 82 tisíc korun.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Ve firmě na výrobu briket vzplála sušička pilin

čtvrtek, 7. února 2019, 17:59

Houkání sirén se ozývalo včera odpoledne v Soběslavicích, městské části Turnova. Ve zdejší výrobní hale totiž začala hořet...

V noci hořel dům v Janově, škoda byla odhadnuta na půl milionu

čtvrtek, 7. února 2019, 10:26

Krátce po desáté hodině byl na operační středisko ohlášen požár rodinného domu v Janově nad Nisou. Na místo okamžitě vyjížděly...

Na Turnovsku šetří hned pět vloupání do aut, zloděje zaujaly drahé...

čtvrtek, 7. února 2019, 06:01

K vykradení vozu stačí šikovnému zloději jen pár minut. V mžiku dokáže rozbít okénko, ukrást vyhlédnutou věc a zmizet. O tom se...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zeman loni řekl, že abolici Babišovi neudělí a názor nezmění

Miloš Zeman před loňskou volbou prezidenta v České televizi prohlásil, že trestní stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO) v žádném případě nezastaví, premiér se musí podle jeho tehdejšího vyjádření očistit sám. Názor nezměním, protože bych se tím zesměšnil, řekl tehdy. Ve čtvrtek přitom v rozhovoru pro televizi Barrandov Zeman uvedl, že kdyby bylo nedávno zastavené Babišovo stíhání v kauze Čapí hnízdo obnoveno, takzvanou abolici by v případě předsedy vlády udělil. Doufá ale v to, že to nebude nutné. Podle Hradu Zeman názor nezměnil.

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.