Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Divácké násilí při sportovních a kulturních akcích? Policisté cvičili v aréně

 
sobota, 9. února 2019, 06:40

Dvě stovky policistů z Libereckého i Ústeckého kraje ve středu nacvičovaly, jak se vypořádat s diváckými nepokoji na sportovních či kulturních akcích. Jako řádíci dav se prezentovali studenti Střední školy v Kateřinkách v Libeci a Akademie Vězeňské služby České republiky ve Stráži pod Ralskem.

„Divácké násilí je fenomén současné doby a policisté musí v těchto místech trénovat a vyzkoušet si postupy, aby dosáhli profesionality a došlo tak k rychlému zákroku proti konkrétním pachatelům," řekl náměstek krajského ředitele pro vnější službu Pavel Bartoš.

Podle něj musí být zákrok sofistikovaný a dobře nacvičený. „Většinou se hodně vyhodnocuje, než se k takovému zákroku dá pokyn, neboť takové situace nejsou jednoduché a může tam dojít i ke zranění," doplnil.

Policisté nacvičovali zákrok proti agresivním hokejovým fanouškům. „Nerespektovali během utkání návštěvní řád a doupouštěli se trestných činů či přestupků. Házeli lahve na ledovou plochu a fyzicky se napadali v sektoru fanoušků. Policisté trénují v reálných podmínkách to, co se může při takovém zápase skutečně odehrát,” popsala mluvčí policie Vladimíra Šrýtrová.

Právě proto musí policisté na tyto situace cvičit. „Cvičení krajské pořádkové jednotky probíhají pravidelně,  často na fotbalových nebo hokejových stadionech. Fanoušci z fotbalových stadionů, zejména ti radikálnější, se nám v poslední době přesouvají na hokejové zápasy a je potřeba, abychom byli připraveni tyto situace zvládnout," uvedl Petr Šikola, vedoucí odboru služby pořádkové policie Krajského ředitelství policie Libereckého kraje.

Role rozvášněného davu se zhostili studenti škol v Kateřinkách a Stráži pod Ralskem. „Musí být hodně těžké udržet se v psychické rovnováze a takovou situaci dobře zvládnout. K tomu tam padají ze strany fanoušků vzájemné nadávky a urážky. Určitě je to pro mě velmi dobrá zkušnost, podívat se na takovou situaci z obou stran," řekl jeden z figurantů, student 3. ročníku Střední školy umělecko řemeslnné a oděvní Kateřinky Liberec.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto Policie ČR
 


 

Kam dál?

Přepadl dívku s nožem v ruce. Prý si zkoušel filmový scénář o...

pátek, 8. února 2019, 15:04

Obviněním z loupeže a pobytem na psychiatrii skončil incident, ke kterému došlo v neděli odpoledne v Dobranově. Dívku tam přepadl...

Malé děti se zamkly v nastartovaném autě, matka zůstala v mrazu venku

pátek, 8. února 2019, 08:46

Hodně dvě krušné hodiny si prožila maminka, které se večtvrtek v Liberci v autě nešťastnou náhodou zamkly dvě malé děti. Hodinu...

Agresor bývalé partnerce vyhrožoval a navíc jí zpustošil byt

pátek, 8. února 2019, 07:45

Když se třiatřicetiletá žena seznámila s o devět let mladším přítelem, netušila, koho si to „nabrnkla“. Po čtyřech měsících ale...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Babišova francouzská restaurace zavřela

Restaurace Paloma ve francouzském Mougins, která patří do svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše (ANO), ukončila provoz. Podle serveru SeznamZprávy.cz, který dnes na uzavření restaurace upozornil, se luxusní podnik potýkal s vážnými finančními problémy a skepsí ohledně kvality. Počátkem letošního roku přišel o jednu ze dvou michelinských hvězd, které oceňují úroveň podniku.

Fotografka Drbny Denisa Albaniová bodovala v Czech Press Photo. Získala cenu ČTK

Nevídaný úspěch slaví redaktorka a fotografka Drbny Denisa Albaniová. Ta zvítězila v kategorii Cena ČTK v prestižní soutěži Czech Press Photo, která se uděluje za zpravodajskou fotografii, která má výjimečné novinářské kvality – aktuálnost, pohotovost a výstižnost. Vítězná série fotek s vojáky vznikla letos 21. září v rámci oslav 100 let libereckého chemického vojska.

Soud potvrdil podmínku a peněžitý trest za hajlování na akci SPD

Odvolací soud dnes potvrdil Radku Mansfeldovi půlroční podmínku a peněžitý trest 30 tisíc korun za hajlování na dubnové demonstraci hnutí SPD. Závozník z Kladna odmítal, že by zdviženou pravicí vyjadřoval své sympatie k neonacismu. Tvrdil, že pouze uklidňoval situaci mezi odpůrci a příznivci SPD.