Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Přepadl dívku s nožem v ruce. Prý si zkoušel filmový scénář o maskovaném drsňákovi

 
pátek, 8. února 2019, 15:04

Obviněním z loupeže a pobytem na psychiatrii skončil incident, ke kterému došlo v neděli odpoledne v Dobranově. Dívku tam přepadl maskovaný muž, který ji k tělu přiložil kuchyňský nůž a chtěl mobil. Nakonec ho ale vyrušil autobus a utekl.

Dívka se na cestě k zastávce potkala pouze s jediným člověkem, nijak mu ale nevěnovala pozornost. Jenže právě tenhle kolemjdoucí ji přepadl. „Za sebou uslyšela  praskání sněhu, otočila se a uviděla před sebou v obličeji maskovaného muže s velkým kuchyňským nožem v ruce. Nůž jí lupič přiložil k tělu a požadoval po ní mobilní telefon. Ačkoliv svoji výzvu vícekrát zopakoval, dívka mu ho nevydala. To od ní nebylo příliš rozumné. Měla ale štěstí, protože pachatele vyrušil z jeho  klidu přijíždějící autobus a on z místa činu uprchl, aniž by jí jakkoliv ublížil,” popsala mluvčí policie Ivana Baláková.

Dívka pak z autobusu zavolala otci a ten zalarmoval policisty, kteří po maskovaném lupiči pátrali v okolí Dobranova. „Jejich důkladná mravenčí práce přinesla své ovoce. Kriminalisté lupiče z Dobranova  zadrželi na Českolipsku ve čtvrtek. Jde o 22letého muže, který  v našem regionu pobývá jen přechodně a zdržuje se tu krátkou dobu,” dodala mluvčí.

Při výslechu se pak policisté nestačili divit. Mladík svůj čin zdůvodnil tím, že má v hlavě rozpracovaný  filmový scénář o maskovaném drsňákovi, k jehož dokončení mu chyběla zkušenost s ozbrojeným přepadením. „Kriminalisté vyhodnotili jeho motivaci k činu  jako velmi nebezpečnou,  a proto potom, co ho obvinili ze zločinu loupeže, požádali o jeho odborné psychiatrické vyšetření. Lékaři pak rozhodli o jeho okamžité hospitalizaci v psychiatrickém zařízení,” uzavřela Baláková.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto Dominik Svoboda
 


 

Kam dál?

Malé děti se zamkly v nastartovaném autě, matka zůstala v mrazu venku

pátek, 8. února 2019, 08:46

Hodně dvě krušné hodiny si prožila maminka, které se večtvrtek v Liberci v autě nešťastnou náhodou zamkly dvě malé děti. Hodinu...

Agresor bývalé partnerce vyhrožoval a navíc jí zpustošil byt

pátek, 8. února 2019, 07:45

Když se třiatřicetiletá žena seznámila s o devět let mladším přítelem, netušila, koho si to „nabrnkla“. Po čtyřech měsících ale...

Ve firmě na výrobu briket vzplála sušička pilin

čtvrtek, 7. února 2019, 17:59

Houkání sirén se ozývalo včera odpoledne v Soběslavicích, městské části Turnova. Ve zdejší výrobní hale totiž začala hořet...

V noci hořel dům v Janově, škoda byla odhadnuta na půl milionu

čtvrtek, 7. února 2019, 10:26

Krátce po desáté hodině byl na operační středisko ohlášen požár rodinného domu v Janově nad Nisou. Na místo okamžitě vyjížděly...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Facebook oznámil uzavření řady falešných účtů a stránek

Internetový gigant Facebook v prvním čtvrtletí letošního roku celosvětově zrušil řadu falešných uživatelských účtů a celkem osm koordinovaných sítí s původem například v Severní Makedonii, Kosovu či Rusku. Společnost o tom informovala Evropskou komisi v pravidelné zprávě shrnující, jak dosud postupovala v boji s dezinformacemi na své internetové platformě.

VIDEO: Zaměstnanec na jatkách mlátí krávy a sprostě na ně křičí. Společnost ho potrestala

Aktivisté z hnutí Zvířata nejíme natočili záběry na jatkách společnosti Uzeniny Příbram. Video nazvali „Labilní zaměstnanec na jatkách v Příbrami?“. Na záběry reagovala i firma, která s chováním svého zaměstnance neztotožňuje a došlo údajně i na jeho potrestání.

Podchod u budějckého Mercury přejde do správy města. Budou pro něj hledat nájemce

Prázdné obchody, popsané stěny a otlučená omítka. Taková je realita v podchodu u Mercury, který je jednou z mála možností, jak se dostat přes Nádražní ulici k vlakovému nebo autobusovému nádraží. Po letech přechází správa podchodu na město. To chce najít nájemce, který by do zaprášených výloh vrátil život.