Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Městská policie nutně shání posily. Novým strážníkům nabízí náborový příspěvek až sto tisíc

 
sobota, 9. února 2019, 17:30

Liberecká městská policie dlouhodobě bojuje s podstavem, aktuálně chybí minimálně šest strážníků, ale i to je minimum. Radnice se proto rozhodla nábor podpořit, novým strážníkům nabízí náborový příspěvek až sto tisíc korun.

„V Městské policii akutně potřebujeme získat nové posily. Státní poicie poměrně silně konkuruje například výsluhami nebo náborovými příspěvky,” řekl primátor Jaroslav Zámečník.

Další výhody

Město se tak snaží zatraktivnit práci u Městské policie, kromě příspěvku má strážník nárok na pět týdnů dovolené, čtyři dny sociálního volna i příspěvky na stravu. Přesto stále bojuje s podstavem.

Šest strážníků odešlo ke státní policii, jsou tam i odchody do důchodu nebo mateřské. V tuto chvíli mluvíme o minimálně šesti strážnících, které potřebujeme. Nyní jsme na 74 strážnících, což je málo, nejprve potřebujeme doplnit stavy, pak bychom je i rádi rozšířili,” řekl ředitel liberecké městské policie Ladislav Krajčík.

Nízký nástupní plat

Podle něj je problém nízký nástupní plat, který pro případné zájemce není atraktivní. „Náborový příspěvek může sloužit jako taková sanace nízkého nástupního platu,” dodal.

Uchazeči o práci strážníka prochází i fyzickými a psychickými testy. „Hodně jich neprojde, bojujeme s tím. Z deseti přes fyzické testy a psychotesty projdou zhruba dva,” doplnil Krajčík.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto MP Liberec
 


 

Kam dál?

Požár v paneláku: Hasiči evakuovali osm lidí, šest muselo do nemocnice

sobota, 9. února 2019, 13:23

Osm lidí museli evakuovat hasiči během požáru v panelovém domě v ulici Antonína Sovy v České Lípě. Šest muselo do nemocnice....

Divácké násilí při sportovních a kulturních akcích? Policisté cvičili...

sobota, 9. února 2019, 06:40

Dvě stovky policistů z Libereckého i Ústeckého kraje ve středu nacvičovaly, jak se vypořádat s diváckými nepokoji na sportovních...

Přepadl dívku s nožem v ruce. Prý si zkoušel filmový scénář o...

pátek, 8. února 2019, 15:04

Obviněním z loupeže a pobytem na psychiatrii skončil incident, ke kterému došlo v neděli odpoledne v Dobranově. Dívku tam přepadl...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

Největší tuzemská telekomunikační firma O2 požaduje od státu 106 milionů korun za poskytování univerzální služby a levnějšího volání pro zdravotně postižené za loňský rok. Nárokované částky prověří Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Úřad to uvedl na svém webu.

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Módní oblečení značky Orsay uhrazené platební kartou Mastercard nebo Maestro je od 22. srpna až do poloviny září mimořádně dostupnější. Stačí být členem věrnostního program Priceless Specials a získat dvojnásobně navýšený cashback v hodnotě 10 procent z každého nákupu u Orsay, partnera programu.

ODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšit

V ČR stále moc nefunguje podpora rozvoje nadaných dětí. Legislativa s podporou jejich vzdělávání sice počítá, ale školy s těmito žáky často neumí pracovat. Pro zlepšení situace by byla potřeba větší informovanost společnosti o této problematice a lepší vzdělávání pedagogů. Na dnešní mezinárodní konferenci Potřeba změny ve vzdělávání nadaných to řekla předsedkyně Společnosti pro talent a nadání Eva Vondráková.