Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO, VIDEO: Hasiči evakuovali lidi z Fora kvůli požáru elektroinstalace

sobota, 16. února 2019, 21:41, aktualizováno 17. února 2019, 18:59

V OC Forum zasahovali večer hasiči. Událost byla oznámena v 21:07 na operační a informační středisko. Podle oznamovatele v objektu hořelo, na místo tak vyjely jednotky hasičů. Budovu museli opustit všichni lidé.

„Podle informace, kterou hasiči obdrželi, mělo dojít ve čtvrtém patře k požáru elektroinstalace,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková. Tuto zprávu hasiči na místě potvrdili a místo zajistili. Konkrétně došlo k požáru jedné elektrické fáze v rozvodně. Z budovy ale museli být evakuováni všichni lidé včetně návštěvníků kina. Rozuzlení filmu se tak tentokrát nedočkali.

Na místě zasahovali hasiči i policisté. „Z místa bylo evakuováno přibližně sto padesát osob ještě před příjezdem hasičů,“ doplnila Baláková. „Zbylých sto třicet osob bylo evakuováno okamžitě po příjezdu jednotek požární ochrany,“ komentovala mluvčí hasičů Pavlína Bílková. Když se hasiči dostali k místu požáru, byl oheň již uhašen. O to se postarali pracovníci údržby, kteří zlikvidovali požár hasicím přístrojem. Přesto ale byla celá místnost silně zakouřena.

Jeden člověk se při požáru nadýchal splodin, o jeho ošetření se postarali zdravotníci. Touto osobou byl elektrikář, kterému hasiči na místě poskytli první pomoc, ještě před předáním do péče zdravotníků. „Hasiči tohoto muže okamžitě napojili na vyváděcí masku,“ vysvětlila Bílková. Celý zásah trval hodinu a půl.

 

 
 

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Andrea Vaníčková, Dominik Fechtner, Tomáš Moravec

Štítky krimi, požár, Forum, Liberec,

 


 

Kam dál?

Aktualizováno 16. února 2019, 18:58

Seniorku s chodítkem napadla doga, v pátek v nemocnici zemřela

sobota, 16. února 2019, 06:32

K napadené jednadevadesátileté seniorce vyráželi záchranáři i policisté. Pes plemene argentinská doga ji napadl na ulici, strhl k...

FOTO, VIDEO: Policisté odhalili varnu pervitinu na Semilsku, akci...

pátek, 15. února 2019, 13:29

Případ, který nemá na Semilsku obdoby. Policistům z Toxi týmu Krajského ředitelství policie se podařilo zadržet...

Také do Liberce v předstihu dorazí jaro. O víkendu bude dvanáct...

čtvrtek, 14. února 2019, 11:07

V příštích dnech nás čeká výrazné oteplení. Víkend bude vpravdě jarní, meteorologové předpovídají až dvanáct stupňů a jasnou...

FOTO, VIDEO: Rekonstrukce muzea se prodraží. Otevře až v září...

středa, 13. února 2019, 11:00

Rekonstrukce Severočeského muzea se zkomplikovala. Rozsáhlý projekt za sto milionů korun měl instituci zavří na skoro dva roky,...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

KOMENTÁŘ: Dnes oni. Zítra kdokoliv

Stačí jen poslouchat a člověka mrazí. Není to přitom mrazení ze strachu nebo hrůzy něčeho nebezpečného a dosud nepoznaného. Naopak. Je to zděšení z poznání něčeho, o čem víme, že je v nás, ve všech. Temná a upřímná nenávist, která sílí pokaždé, když strach vytlačí rozum a nahradí ho ještě silnější a ještě zanícenější nenávistí.

Pozor na jarní pálení bioodpadu. Může způsobit požár

S ústupem zimy se lidé vrhají do úklidu svých zahrad. S tím se pojí i časté pálení klestí a biologického odpadu. Hasiči ale upozorňují, že pálení je v tomto období poměrně rizikové.

Aktualizováno před 17 hodinami

Střelba v Utrechtu má podle starosty tři mrtvé a devět zraněných

Tři mrtvé a devět zraněných, z nich tři jsou ve vážném stavu, si dnes vyžádala střelba v tramvaji v nizozemském městě Utrecht. Na twitteru to oznámil starosta města Jan van Zanen. Policie jako motiv nevyloučila terorismus a po střelci pátrá. Stejnojmenná provincie Utrecht zvýšila na nejvyšší stupeň varování před možným teroristickým útokem, zpřísněná bezpečnostní opatření ale platí na řadě míst v celém Nizozemsku. V pohotovosti je i armáda. Premiér Mark Rutte incident označil za znepokojivý, situaci se již věnuje krizový protiteroristický štáb.