Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Z domu, kde se scházeli narkomani, šlehaly v noci plameny

 
středa, 20. února 2019, 12:08

Klidnou službu překazil hasičům ze Semilska požár dvojdomku s pochybnou pověstí v obci Příkrý. Krátce po třetí hodině ranní zde byl ohlášen požár.

Na místo okamžitě vyjeli hasiči ze Semil, Příkrého i Vysokého nad Jizerou. „Požár zchvátil zděný domek, který byl z části vybydlený,“ uvedl Josef Polívka, vyšetřovatel příčin požáru. Místo, které hojně navštěvují sociálně slabší lidé a osoby, které se potýkají s drogovou závislostí zachvátil požár pravděpodobně kvůli neopatrnému zacházení se otevřeným ohněm.

„Po příjezdu našli hasiči silně zakouřený objekt, z jehož oken šlehaly plameny,“ sdělila mluvčí hasičů Pavlína Bílková. Přivolaní požárníci se s požárem opravdu rychle vypořádali a celou podlahu ještě zkontrolovali pomocí termokamery, ta odhalila i skrytá ohniska požáru, která hasiči zlikvidovali.

V objektu se nacházela jedna osoba, která se podle vyšetřovatele nadýchala zplodin a byla předána do péče zdravotníkům. „Škoda způsobená na majetku byla vyčíslena na padesát tisíc korun,“ komentovala Bílková a dodala, že hasičům se ale podařilo uchránit majetek v hodnotě okolo 1,5 milionu korun.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Dominik Svoboda
 


 

Kam dál?

Aktualizováno 17. února 2019, 18:59

FOTO, VIDEO: Hasiči evakuovali lidi z Fora kvůli požáru...

sobota, 16. února 2019, 21:41

V OC Forum zasahovali večer hasiči. Událost byla oznámena v 21:07 na operační a informační středisko. Podle oznamovatele v...

Aktualizováno 16. února 2019, 18:58

Seniorku s chodítkem napadla doga, v pátek v nemocnici zemřela

sobota, 16. února 2019, 06:32

K napadené jednadevadesátileté seniorce vyráželi záchranáři i policisté. Pes plemene argentinská doga ji napadl na ulici, strhl k...

FOTO, VIDEO: Policisté odhalili varnu pervitinu na Semilsku, akci...

pátek, 15. února 2019, 13:29

Případ, který nemá na Semilsku obdoby. Policistům z Toxi týmu Krajského ředitelství policie se podařilo zadržet...

Šest let, dvanáct rozsudků. Nečesaného se zastal Ústavní soud

úterý, 12. února 2019, 09:42

Ústavní soud se v úterý zastal Lukáše Nečesaného souzeného už šestým rokem za pokus o vraždu kadeřnice v Hořicích na Jičínsku...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

KOMENTÁŘ: Dnes oni. Zítra kdokoliv

Stačí jen poslouchat a člověka mrazí. Není to přitom mrazení ze strachu nebo hrůzy něčeho nebezpečného a dosud nepoznaného. Naopak. Je to zděšení z poznání něčeho, o čem víme, že je v nás, ve všech. Temná a upřímná nenávist, která sílí pokaždé, když strach vytlačí rozum a nahradí ho ještě silnější a ještě zanícenější nenávistí.

Pozor na jarní pálení bioodpadu. Může způsobit požár

S ústupem zimy se lidé vrhají do úklidu svých zahrad. S tím se pojí i časté pálení klestí a biologického odpadu. Hasiči ale upozorňují, že pálení je v tomto období poměrně rizikové.

Aktualizováno před 17 hodinami

Střelba v Utrechtu má podle starosty tři mrtvé a devět zraněných

Tři mrtvé a devět zraněných, z nich tři jsou ve vážném stavu, si dnes vyžádala střelba v tramvaji v nizozemském městě Utrecht. Na twitteru to oznámil starosta města Jan van Zanen. Policie jako motiv nevyloučila terorismus a po střelci pátrá. Stejnojmenná provincie Utrecht zvýšila na nejvyšší stupeň varování před možným teroristickým útokem, zpřísněná bezpečnostní opatření ale platí na řadě míst v celém Nizozemsku. V pohotovosti je i armáda. Premiér Mark Rutte incident označil za znepokojivý, situaci se již věnuje krizový protiteroristický štáb.