Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Bitka o kebab. Osmdesátiletý judista se popral s mladíkem, který na lavičce dělal nepořádek

 
pátek, 22. února 2019, 12:56

Nejprve slovně, ale nakonec i fyzicky se napadla dvojice mužů na prostranství mezi obchodními domy v České Lípě. A důvod? Způsob, jakým mladší z nich jedl kebab. Téměř osmdesátiletý muž mladíka nejprve napomenul, pak ale vzduchem létaly pěsti.

„Podle svědků mladší muž seděl na lavičce a jedl kebab. Buď mu tak chutnal, anebo byl muž hladový, v každém případě hltal, až mu kusy jídla padaly na zem. Kolem procházel bezmála osmdesátiletý muž, jemuž se nelíbilo, jaký jedlík kolem sebe dělá binec. Proto ho oslovil a napomenul,” popsala mluvčí strážníků Eva Vlastníková.

Jenže mladík zareagoval agresivně a dokonce seniora vyzval na bitku. Jenže asi nečekal, že tuhle výzvu přijme. Starší muž totiž rozhodně nebyl bezmocný senior, ale bývalý judista, který nic ze svého umění nezapomněl. „Bitku uviděl strážník, který v tu dobu byl v ulici Jindřicha z Lipé. Rozlícené muže od sebe oddělil, mladšího usadil na lavičku,” dodala mluvčí.

Ten když trošku vychladl, se jen udiveně zeptal. „Kde ten dědek vzal takovou sílu?“ 

Když se pak situace uklidnila, starší muž nakonec vytáhl padesátikorunu a dal ji svému soupeři, aby si mohl dokoupit jídlo, které skončilo na chodníku. „Od městské policie pak každý dostal citelnou pokutu za hrubé jednání vůči jiné osobě,” uzavřela Vlastníková.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto MP Liberec
 


 

Kam dál?

FOTO, VIDEO: Na konečné dvaadvacítky v Americké ulici shořel autobus

středa, 20. února 2019, 20:10

Autobus linky 22 v liberecké Americké ulici ve středu kolem půl osmé kompletně shořel. Plameny se hasičům nakonec podařilo...

Aktualizováno 17. února 2019, 18:59

FOTO, VIDEO: Hasiči evakuovali lidi z Fora kvůli požáru...

sobota, 16. února 2019, 21:41

V OC Forum zasahovali večer hasiči. Událost byla oznámena v 21:07 na operační a informační středisko. Podle oznamovatele v...

Aktualizováno 16. února 2019, 18:58

Seniorku s chodítkem napadla doga, v pátek v nemocnici zemřela

sobota, 16. února 2019, 06:32

K napadené jednadevadesátileté seniorce vyráželi záchranáři i policisté. Pes plemene argentinská doga ji napadl na ulici, strhl k...

FOTO, VIDEO: Policisté odhalili varnu pervitinu na Semilsku, akci...

pátek, 15. února 2019, 13:29

Případ, který nemá na Semilsku obdoby. Policistům z Toxi týmu Krajského ředitelství policie se podařilo zadržet...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

KOMENTÁŘ: Dnes oni. Zítra kdokoliv

Stačí jen poslouchat a člověka mrazí. Není to přitom mrazení ze strachu nebo hrůzy něčeho nebezpečného a dosud nepoznaného. Naopak. Je to zděšení z poznání něčeho, o čem víme, že je v nás, ve všech. Temná a upřímná nenávist, která sílí pokaždé, když strach vytlačí rozum a nahradí ho ještě silnější a ještě zanícenější nenávistí.

Pozor na jarní pálení bioodpadu. Může způsobit požár

S ústupem zimy se lidé vrhají do úklidu svých zahrad. S tím se pojí i časté pálení klestí a biologického odpadu. Hasiči ale upozorňují, že pálení je v tomto období poměrně rizikové.

Aktualizováno před 17 hodinami

Střelba v Utrechtu má podle starosty tři mrtvé a devět zraněných

Tři mrtvé a devět zraněných, z nich tři jsou ve vážném stavu, si dnes vyžádala střelba v tramvaji v nizozemském městě Utrecht. Na twitteru to oznámil starosta města Jan van Zanen. Policie jako motiv nevyloučila terorismus a po střelci pátrá. Stejnojmenná provincie Utrecht zvýšila na nejvyšší stupeň varování před možným teroristickým útokem, zpřísněná bezpečnostní opatření ale platí na řadě míst v celém Nizozemsku. V pohotovosti je i armáda. Premiér Mark Rutte incident označil za znepokojivý, situaci se již věnuje krizový protiteroristický štáb.