Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: Policisté jdou po falešném kolegovi, ten se pokoušel vybírat pokuty

 
pondělí, 11. března 2019, 13:05

Jako lavina se po sociálních sítích od včerejšího dne šíří video s jednoznačně falešným policistou. Video pořídil palubní kamerou řidič, kterého tento vykutálený podvodník zastavil. Na věrohodnosti mu přidávaly zapnuté majáky.

„Jel jsem z České Lípy a v obci Medonosy mě chtěl tento řidič předjíždět. Sám jsem přitom jel padesát kilometrů v hodině. Dal jsem mu tedy najevo, že se nechová úplně správě. Poté mě ale předjel, zapnul modré majáky a vybrzdil mě,“ popisuje zážitek autor videa Jiří Kopřiva

Jak ukazuje i video, z vozu značky Škoda Fabie vystoupil muž, jehož oblečení ani zdaleka nepřipomínalo policejní úbor a šel si vyříkat situaci s řidičem. „Začal na mě křičet, že jsem udělal nějaké přestupky, že to budu mít mastný,“ vzpomíná autor videa. Podezřelé mu přišlo nejen chování tohoto rádoby policisty, ale i jeho vůz. „Bylo mi také divné, že by policisté jezdili Fabií, navíc měl majáky bez stopky, požádal jsem ho tak o předložení nějakého průkazu, že je opravdu policista,“ popisuje Kopřiva.

Z auta sice prý tento podivný muž nějaký doklad donesl, údajně i věrohodný, přesto ale na této celé scéně něco nehrálo. Autor videa zareagoval velmi rozumně. Na místo chtěl přivolat opravdové policisty a zjistit, zda je tento muž skutečně jejich kolega. V tu chvíli si asi podvodník uvědomil, že jde do tuhého, a že z tohoto muže nic mít nebude. Z místa proto ujel. „Samozřejmě jsem ho nechtěl nechat odjet, říkal jsem mu, že tu počká, a že to s kolegy policisty vyřešíme, ale jak je vidět na videu, tento muž ujel,“ komentuje autor.

Po svém falešném kolegovi pátrají policisté

Od včerejšího dne se případem intenzivně zabývají policisté. „Případem se zabýváme. Aktuálně vše prošetřujeme a zjišťujeme okolnosti,“ uvádí policejní mluvčí Markéta Johnová. Podle ní zatím nebylo možné ustanovit žádnou právní kvalifikaci. „Záleží na tom, zda opravdu došlo k naplnění skutkové podstaty jevu, například podvodu,“ vysvětluje Johnová. 

Určitě má ale tento filuta svým „kolegům“ co vysvětlovat. Rozhodně je také jisté, že se dopustil minimálně přestupku, a to použitím výstražného světla. Ty totiž běžní řidiči využívat nesmí. Tato světla jsou určená pro vozidla integrovaného záchranného systému a další speciální složky jako je Dopravní podnik nebo Hradní stráž.

Rozruch na sociálních sítích

Přestože policisté podle Johnové zatím nemají nahlášený další takový incident, je možné a dokonce pravděpodobné, že si takto „přivydělat“ chtěl falešný muž zákona na více místech. Navíc, jak dokládají komentáře na sociálních sítích, autor videa nebyl jediný, kdo se s tímto mužem nebo jeho vozidlem setkal. „Toho jsme míjeli též! A mně přišlo divné, že by „tajní“ jezdili ve Fabce. Kdyby něco, máme ho též na kameře. Tedy jen projíždějícího. A jel rychle, i když už byl v obci,“ píše Krisztina.

Na internetu vzbudilo video opravdu rozruch. Od jeho natočení neuběhlo ani čtyřiadvacet hodin a již nyní má přes 1300 komentářů a 27 000 sdílení. Komentáře pochopitelně tomuto podvodníkovi nepřejí nic dobrého, někteří lidé nejdou daleko i pro peprné a sprosté komentáře.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Jiří Kopřiva
 


 

Kam dál?

FOTO, VIDEO: Kalamita kvůli větru. Tisíce lidí bez proudu, hasiči...

pondělí, 11. března 2019, 08:39

Neuvěřitelných 260 výjezdů evidují od sedmé hodiny večer hasiči v Liberckém kraji. Nejhorší situace byla kolem půlnoci, jen mezi...

FOTO: Hasiči bojovali s požárem chalupy v Krkonoších, škody šplhají...

pátek, 8. března 2019, 09:15

K náročnému zásahu vyjížděly hasičské jednotky včera v noci, na místě ale ještě v tuto chvíli zůstává místní jednotka, která se...

Auto u Příšovic skončilo za svodidly, pět lidí se zranilo

sobota, 2. března 2019, 17:39

Automobil se několikrát převrátil přes střechu a skončil za svodidly. Tak popsal hasič Richard Michna noční nehodu, po které...

Aktualizováno 1. března 2019, 17:02

FOTO, VIDEO: Za nehodu náklaďáků i Jeřmanic mohlo zřejmě předjíždění...

pátek, 1. března 2019, 08:02

Dnes ráno krátce před osmou hodinou došlo k dopravní nehodě na silnici první třídy č. 35 v katastru obce Jeřmanice. Místo je již...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Při tragické nehodě vrtulníku na Náchodsku zemřel člen Horské služby Jizerské hory Michal Beneš

Jednou z obětí pádu vrtulníku na Náchodsku je i dlouholetý člen Horské sužby Jizerské hory a instruktor Letecké záchranné služby Michal Beneš. Členové horské služby i liberecké záchranné služby na svého kolegu vzpomínají na sociálních sítích.

Salmonelózou se ve zlínské nemocnici nakazilo 67 lidí

Salmonelózou se ve zlínské krajské nemocnici nakazilo podle posledních údajů 67 lidí. Onemocnělo 38 pacientů a 29 zaměstnanců nemocnice. Ve zprávě na webu krajské hygienické stanice to dnes uvedla ředitelka protiepidemického odboru Jana Hošková.

FOTO: U Slavoňova na Náchodsku spadl vrtulník. Dva lidé zemřeli

Při pádu malého vrtulníku u Slavoňova na Náchodsku dnes dopoledne zemřeli dva lidé. Po dopadu začal stroj, který provozovala společnost DSA, hořet. Helikoptéra podle starosty Slavoňova Michala Suchánka havarovala uprostřed pole přibližně 200 metrů od posledního obytného domu v obci.