Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: Policisté jdou po falešném kolegovi, ten se pokoušel vybírat pokuty

 
pondělí, 11. března 2019, 13:05

Jako lavina se po sociálních sítích od včerejšího dne šíří video s jednoznačně falešným policistou. Video pořídil palubní kamerou řidič, kterého tento vykutálený podvodník zastavil. Na věrohodnosti mu přidávaly zapnuté majáky.

„Jel jsem z České Lípy a v obci Medonosy mě chtěl tento řidič předjíždět. Sám jsem přitom jel padesát kilometrů v hodině. Dal jsem mu tedy najevo, že se nechová úplně správě. Poté mě ale předjel, zapnul modré majáky a vybrzdil mě,“ popisuje zážitek autor videa Jiří Kopřiva

Jak ukazuje i video, z vozu značky Škoda Fabie vystoupil muž, jehož oblečení ani zdaleka nepřipomínalo policejní úbor a šel si vyříkat situaci s řidičem. „Začal na mě křičet, že jsem udělal nějaké přestupky, že to budu mít mastný,“ vzpomíná autor videa. Podezřelé mu přišlo nejen chování tohoto rádoby policisty, ale i jeho vůz. „Bylo mi také divné, že by policisté jezdili Fabií, navíc měl majáky bez stopky, požádal jsem ho tak o předložení nějakého průkazu, že je opravdu policista,“ popisuje Kopřiva.

Z auta sice prý tento podivný muž nějaký doklad donesl, údajně i věrohodný, přesto ale na této celé scéně něco nehrálo. Autor videa zareagoval velmi rozumně. Na místo chtěl přivolat opravdové policisty a zjistit, zda je tento muž skutečně jejich kolega. V tu chvíli si asi podvodník uvědomil, že jde do tuhého, a že z tohoto muže nic mít nebude. Z místa proto ujel. „Samozřejmě jsem ho nechtěl nechat odjet, říkal jsem mu, že tu počká, a že to s kolegy policisty vyřešíme, ale jak je vidět na videu, tento muž ujel,“ komentuje autor.

Po svém falešném kolegovi pátrají policisté

Od včerejšího dne se případem intenzivně zabývají policisté. „Případem se zabýváme. Aktuálně vše prošetřujeme a zjišťujeme okolnosti,“ uvádí policejní mluvčí Markéta Johnová. Podle ní zatím nebylo možné ustanovit žádnou právní kvalifikaci. „Záleží na tom, zda opravdu došlo k naplnění skutkové podstaty jevu, například podvodu,“ vysvětluje Johnová. 

Určitě má ale tento filuta svým „kolegům“ co vysvětlovat. Rozhodně je také jisté, že se dopustil minimálně přestupku, a to použitím výstražného světla. Ty totiž běžní řidiči využívat nesmí. Tato světla jsou určená pro vozidla integrovaného záchranného systému a další speciální složky jako je Dopravní podnik nebo Hradní stráž.

Rozruch na sociálních sítích

Přestože policisté podle Johnové zatím nemají nahlášený další takový incident, je možné a dokonce pravděpodobné, že si takto „přivydělat“ chtěl falešný muž zákona na více místech. Navíc, jak dokládají komentáře na sociálních sítích, autor videa nebyl jediný, kdo se s tímto mužem nebo jeho vozidlem setkal. „Toho jsme míjeli též! A mně přišlo divné, že by „tajní“ jezdili ve Fabce. Kdyby něco, máme ho též na kameře. Tedy jen projíždějícího. A jel rychle, i když už byl v obci,“ píše Krisztina.

Na internetu vzbudilo video opravdu rozruch. Od jeho natočení neuběhlo ani čtyřiadvacet hodin a již nyní má přes 1300 komentářů a 27 000 sdílení. Komentáře pochopitelně tomuto podvodníkovi nepřejí nic dobrého, někteří lidé nejdou daleko i pro peprné a sprosté komentáře.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Jiří Kopřiva
 


 

Kam dál?

Žena ve vzteku pobodala manžela, sama pak chtěla spáchat sebevraždu

pondělí, 11. března 2019, 09:58

Od včerejšího rána se kriminalisté zabývají pokusem o vraždu, ke kterému došlo v panelovém domě na Jablonecku. Za tímto...

FOTO, VIDEO: Kalamita kvůli větru. Tisíce lidí bez proudu, hasiči...

pondělí, 11. března 2019, 08:39

Neuvěřitelných 260 výjezdů evidují od sedmé hodiny večer hasiči v Liberckém kraji. Nejhorší situace byla kolem půlnoci, jen mezi...

Italská domácnost, svou partnerku škrtil, vyhrožoval jí a rozmlátil...

pondělí, 11. března 2019, 07:46

Letošní Valentýn rozhodně nebude patřit k nejzamilovanějším dnům, které žena z Jablonecka zažila. Přestože jí její expřítel...

Pokračuje soud s hejtmanem Půtou. Vypovídat budou svědci korupční...

pondělí, 11. března 2019, 07:17

Výpověďmi svědků bude v pondělí u krajského soudu v Liberci po čtvrt roce pokračovat proces v korupční kauze, která se týká...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Arch Enemy, Amon Amarth, Powerwolf… Metalfest Open Air vsadil na ověřená jména a hlásí: Vyprodáno!

Na konci května zažije Plzeň invazi metalových fanoušků ze všech možný koutů Evropy. V pátek 31. května odstartuje na Lochotíně tradiční třídenní Metalfest Open Air a už nyní je jisté, že atmosféra bude opět elektrizující. Je vyprodáno, a tak kapely mohou počítat s maximální možnou podporou.

KOMENTÁŘ: Vyberte si 21 volených

Dvojí kvalita potravin. Nelegální migrace. Bezpečnost. Zdanění velkých nadnárodních firem. Čtyři věci, jejichž řešení považují Češi za klíčové. Ale také záležitosti, se kterými Česká republika sama nepohne. Premiér těžko přijde za Markem Zuckerbergem a neoznámí mu, že odteď bude Facebook platit vyšší daně. Stejně tak zcela určitě sám holýma rukama nevyřeší nelegální migraci. Vždycky k tomu budeme potřebovat ostatní státy, se kterými můžeme společně prosadit to, na co sami nemáme.

Život v Česku se za posledních sto let protáhl o tři desetiletí

Život v Česku se za poslední století výrazně prodloužil. Muži mají šanci žít o 29 let déle než jejich předci, ženy o 32 let. V roce 1920 naděje dožití Čechů činila 47 let a Češek 49,8 roku, předloni u mužů byla na 76 letech a u žen na 81,8 roku. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). Na proměny stáří a stárnutí se zaměřuje dvoudenní konference, která dnes začala v Praze. Podle expertů přístup institucí a politiků ke stáří výrazně zaostává za demografickými změnami a v Česku by opatření k aktivnímu stárnutí měla cílit hlavně na početnou generaci 70. let, takzvané Husákovy děti.