Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Hladový cizinec kradl v domě na hranicích. Majitelka ho zamkla ve sklepě

 
úterý, 12. března 2019, 14:20

Nepříjemné chvíle prožila minulý týden majitelka domu v Habarticích. V pozdních odpoledních hodinách totiž doma načapala zloděje, se kterým se setkala tváří v tvář a duchapřítomně ho zamkla ve sklepě.

Žena byla v tu chvíli v horním patře, když ze zdola uslyšela šramot. Jenže partner měl být ještě v práci, což bylo podezřelé. A tak se vydala dolů vše zkontrolovat. Zloděje nakonec načapala ve sklepě.

Téměř holohlavý muž

„Když nahlédla do tmavých sklepních prostor, světlo osvítilo nezvaného hosta. Téměř holohlavý muž, jakmile zaregistroval pohyb nad sebou, se k ženě okamžitě otočil. Cizí návštěvník si vkládal ruce do kapes bundy. Ženě blesklo hlavou, že by v kapsách mohl mít nějakou zbraň, a tak duchapřítomně zabouchla dveře do sklepa, těsně před cizincovým nosem a urychleně je uzamkla,” popsal mluvčí policie Vojtěch Robovský.

Podle něj pak žena vyběhla před dům a zamkla i vchodové dveře, pak zavolala policii. Ta na místo dorazila během pár minut a muže zadržela. „Osmadvacetiletý cizinec v doprovodu mužů zákona putoval na služebnu obvodního oddělení, odkud zamířil do policejní cely,” dodal mluvčí.

Hledal jídlo

Zadržený muž v domě hledal jídlo, stihl se najíst ještě před příjezdem policistů. Ti našli také další poschovávané jídlo v jeho oblečení. „Policisté ve zkráceném přípravném trestním řízení cizinci sdělili podezření ze spáchání přečinu porušování domovní svobody, za což mu v případě odsouzení může hrozit trest odnětí svobody až na dvě léta,” uzavřel Robovský.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Řidička si u vratislavického pivovaru nejspíš spletla pedály a...

úterý, 12. března 2019, 06:01

Neobvyklou nehodu řeší vratislavičtí policisté. U výjezdu z pivovaru tam v pátek před sedmou ráno nezvládla své auto řidička,...

FOTO: Řidička, která nabourala do autobusu, ohrozila více než deset...

úterý, 12. března 2019, 05:57

O sobotní srážce autobusu s osobním automobilem na Horákovce jsme vás informovali. Řidička vozu značky Citroën tehdy vjela do...

Ani blázen, ani podvodník. Muž z videa se zapnutými majáky byl...

pondělí, 11. března 2019, 19:13

Tohle by podle videa, o kterém jsme dnes informovali, nikdo nečekal. Muž, který se zapnutými majáky zastavil řidiče a požadoval...

Z českolipského Domova mládeže museli kvůli vichřici evakuovat téměř...

pondělí, 11. března 2019, 18:29

Noční vichřice si vybrala daň na internátu Střední průmyslové školy v České Lípě, konkrétně na střeše budovy. Během uplynulé noci...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Arch Enemy, Amon Amarth, Powerwolf… Metalfest Open Air vsadil na ověřená jména a hlásí: Vyprodáno!

Na konci května zažije Plzeň invazi metalových fanoušků ze všech možný koutů Evropy. V pátek 31. května odstartuje na Lochotíně tradiční třídenní Metalfest Open Air a už nyní je jisté, že atmosféra bude opět elektrizující. Je vyprodáno, a tak kapely mohou počítat s maximální možnou podporou.

KOMENTÁŘ: Vyberte si 21 volených

Dvojí kvalita potravin. Nelegální migrace. Bezpečnost. Zdanění velkých nadnárodních firem. Čtyři věci, jejichž řešení považují Češi za klíčové. Ale také záležitosti, se kterými Česká republika sama nepohne. Premiér těžko přijde za Markem Zuckerbergem a neoznámí mu, že odteď bude Facebook platit vyšší daně. Stejně tak zcela určitě sám holýma rukama nevyřeší nelegální migraci. Vždycky k tomu budeme potřebovat ostatní státy, se kterými můžeme společně prosadit to, na co sami nemáme.

Život v Česku se za posledních sto let protáhl o tři desetiletí

Život v Česku se za poslední století výrazně prodloužil. Muži mají šanci žít o 29 let déle než jejich předci, ženy o 32 let. V roce 1920 naděje dožití Čechů činila 47 let a Češek 49,8 roku, předloni u mužů byla na 76 letech a u žen na 81,8 roku. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). Na proměny stáří a stárnutí se zaměřuje dvoudenní konference, která dnes začala v Praze. Podle expertů přístup institucí a politiků ke stáří výrazně zaostává za demografickými změnami a v Česku by opatření k aktivnímu stárnutí měla cílit hlavně na početnou generaci 70. let, takzvané Husákovy děti.