Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Liberci řádil knižní fantóm, knihovnu připravil o desítky publikací

 
pondělí, 18. března 2019, 16:22

Originální způsob přivýdělku si vymyslel muž z Prahy. Ten si vypůjčil několik knih z liberecké knihovny a místo obohacení své mysli příběhy, které stránky nabízely, prodal knihy v jednom z antikvariátů.

Celkem třiadvacet knížek si muž vypůjčil během několika návštěv. Knížky se netýkaly žádného vyčleněného tématu, naopak to vypadalo, že se jedná o čtenáře s širokým spektrem zájmů. „Vcelku široký záběr zájmu, pokud se zamyslíme nad obsahem knih. Od pojednání o Ferdinandu Dobrotivém, přes Írán plný mučedníků, až po Žďárské vrchy – klenot Vysočiny,“ komentoval mluvčí policie Vojtěch Robovský.

Následně ale knížky nevracel. Přestože většinou mají pro zapomnětlivé čtenáře pracovníci knihovny pochopení, v tomto případě ale muž ve stanoveném termínu nevrátil jedinou výpůjčku. Celkově tak způsobil škodu za více než 25 tisíc korun.

Možná, že kdyby si všechny zapůjčené knížky přečetl místo toho, že je zpeněžil, byl by tento Pražan chytřejší. Takto mu totiž nějak uniklo, že při výpůjčce i prodeji knih předkládal svůj občanský průkaz a navíc se i podepisoval. A právě na to čtyřicátník doplatil. „V případu bylo již zahájeno trestní stíhání za přečin zpronevěra, za který mu hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta,“ dodal Robovský.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Chodkyně uprostřed silnice, po srážce s autem skončila v nemocnici

pondělí, 18. března 2019, 13:13

Jablonečtí policisté šetří nehodu, ke které došlo včera před sedmou hodinou večer. Tehdy se na silnici první třídy č. 10 ve...

Muž terorizoval celou rodinu, na vše museli odpovídat ano. Ženu bil a...

neděle, 17. března 2019, 06:01

Policisté obvninili šestapdesátiletého muže z Jablonce z vydírání. Měl vyhrožovat své rodině včetně dospělých synů, manželku...

Mladík ukradl hendikepovanému muži z vozíku tašku. Během půl hodiny...

sobota, 16. března 2019, 12:11

Přímo v libereckém dolním centru okradl v neděli v noci teprve osmnáctiletý mladík o sedm let staršího muže částečně odkázaného...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli připravit kvalitní krizoví manažeři. Předseda vlády to dnes uvedl na facebooku. Dodal, že se očekává prodej nepotřebných nemovitostí České pošty. Z peněz, které za ně utrží, by měl podle Babiše vzniknout fond, který umožní nákup nových technologií.

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Policisté vyšetřují poslankyni SPD z Karlovarského kraje Karlu Maříkovou kvůli jejím výrokům o migrantech. Novinářům vyšetřování potvrdila krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí, jméno vyšetřované ženy neřekla. Maříková v lednu na svém profilu na sociální síti facebook přirovnala migranty k invazivním druhům rostlin a zvířat, jimž by měl být zakázán vstup do Evropské unie. Policie se věcí zabývá pro podezření z přečinu Podněcování k nenávisti.

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na 120 tun ryb, aby zamezili další nákaze. Rybníky teď vypustí, vysypou vápnem a nechají šest týdnů ladem, řekl za Český rybářský svaz Pavel Vrána. Koi herpes viróza postihuje koi kapry, tedy ozdobné barevné druhy, i kapry obecné.