Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Bývalé českolipské nádraží hořelo. Oheň nejspíš založili bezdomovci

 
pátek, 26. dubna 2019, 11:34

Hustý kouř stoupal z budovy bývalého městského nádraží v České Lípě. Požár likvidovali hasiči, podle českolipských strážníků mohli oheň založit bezdomovci, kteří v něm přebývají.

Strážníci přivolali hasiče a ještě před jejich příjezdem se snažili zjistit, zda v objektu nejsou lidé. „Bylo zřejmé, že oheň musel někdo založit a že budovu používají bezdomovci jako své přístřeší,” uvedla mluvčí strážníků Eva Vlastníková

Podle ní při obhlídce objektu našli strážníci okno, na němž byly ohnuté mříže tak, že se tam mohl kdokoliv dostat. Objekt je jinak zajištěný proti vstupu a hasiči museli násilně otevřít zamřížované dveře.

V České Lípě ale v posledních dnech řeší více požárů. Na Špičáku doutnal špatně uhašený oheň, který tam zřejmě rozdělali bezdomovci. Obdobně snadno šel uhasit ohníček, na kterém si bezdomovec opekl špekáček. „Vybral si místo, kde by to asi jiného nenapadlo – pod přemostěním u skateparku v Poříční ulici. Strážníci dohlédli, aby ohniště uhasil a pak ho z místa vykázali,” uvedla Vlastníková.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto MP Česká Lípa
 


 

Kam dál?

Opilý řidič už z benzínky neodjel. V autě usnul

pátek, 26. dubna 2019, 09:28

Téměř dvě promile alkoholu nadýchal řidič, na kterého natrefila hlídka českolipských strážníků u benzínové stanice Shell. Viděli...

FOTO: Hořící stromy padaly do řeky. Požár zasáhl okolí Riegrovy stezky

pátek, 26. dubna 2019, 05:55

Sedm jednotek hasičů ve čtvrtek bojovalo s požárem lesa v okolí Riegrovy stezky, konkrétně pod Böhmovou vyhlídkou, která je na...

Do potyčky se na Franťáku zapojilo deset lidí. Konflikt vznikl kvůli...

čtvrtek, 25. dubna 2019, 16:05

Velikonoční pondělí přineslo potyčku na Františkově. Všechno přitom začalo celkem nevinně. Na zahradu u jednoho z domů přišel...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se dnes ráno objevily obrysy postav a speciální pomníček, doplněný hashtagem #113. Ten symbolizuje počet usmrcených chodců při dopravních nehodách v ČR za loňský rok.

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

Společnost Mastercard v rámci věrnostního programu Priceless Specials pořádá soutěž o 250 vstupenek na privátní koncert Stereo MC‘s. Šance získat lístky na tuto britskou taneční a hiphopovou legendu budou mít uživatelé karet Mastercard a Maestro registrovaní v programu, kteří odkliknutím speciálního odkazu potvrdí svoji účast v soutěži a provedou alespoň jeden nákup u kteréhokoliv partnerského obchodníka Priceless Specials. Soutěž o vstupenky na Stereo MC´s se koná v období od 20. srpna do 25. září.

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nynější předseda sněmovního zahraničního výboru na dotaz, zda by do vlády vstoupil, neodpověděl. Zaorálka vnímá jako dobrého kandidáta poslanec ČSSD Jan Birke, který řekl, že sám nabídku na tuto pozici nedostal.