Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Do kalhot si nastrkal tři lahve alkoholu. Ale neprošlo mu to

 
neděle, 19. května 2019, 09:54

Muž z Frýdecko-Místecka si chtěl udělat výlet. I když trochu netradiční. Dorazil do Liberce, ale nezajímaly ho ani památky, ani zdejší krásná příroda. Dorazil sem totiž krást.

Nelegální cestou si chtěl vydělat a navíc i pak zaplatit lístek na cestu zpět domů. Ke své nekalé činnosti si vybral jedno obchodní centrum. Zde zamířil do oddělení alkoholu. Patrně tušil, že by zde mohl přijít k cennému a lahodnému zboží.

I když se snažil chovat nenápadně, podle popisu to tak nevypadalo. „Mezi regály s alkoholem přecházel asi tři čtvrtě hodiny. Poté do prázdného kartonu od vybaleného zboží uložil tři lahve a přesunul se o uličku vedle,“ informoval policejní mluvčí Vojtěch Robovský. Jestli si myslíte, že v tu chvíli zamířil lapka ke kasám, tak ani náhodou.

Svou krádež měl asi vážně dobře promyšlenou. „V druhé uličce lahve vyskládal do regálu mezi další alkohol a rozhodl se zkontrolovat okolí,“ popisoval mluvčí. Když zjistil, že ho zřejmě nikdo nepozoruje, rozhodl se svůj záměr dokončit. Všechny tři lahve mu postupně skončily v kalhotách.

Jak se asi chodí člověku, co má v kalhotách tři lahve? To si nejde jen tak představit. Nicméně tomuhle zloději se podařilo projít přes prázdnou kasu a zamířil k východu. Cestu mu ale zkřížil pracovník ostrahy s dotazem, zda pod vrstvami oděvu něco neukrývá. Ticho prořízla až rána. „Zaryté mlčení vystřídala rána, kterou vyloudila vysmeknuvší se lahev při pádu na kamennou podlahu. Byl to skutečně tvrdý alkohol, neboť lahev vydržela,“ komentoval Robovský.

Je jasné, že ani další lahve alkoholu u muže nezůstaly. Devětapadesátiletý zloděj skončil v policejní cele. Policisté navíc zjistili, že muž je několikanásobným recidivistou. Tenhle výlet tak asi návštěvníkovi Liberce úplně nevyšel. Domů se vrátil s hrozbou vězení, ve kterém by mohl v případě odsouzení strávit až tři roky. A ani alkoholu, který se tak vypočítavě snažil ukrást, si neužil. Všechny lahve se bez újmy vrátily na své místo.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Luboš Vrabec
 


 

Kam dál?

Žena se snažila zastavit svůj vůz s dítětem, přišla při tom o život

neděle, 19. května 2019, 08:50

Během včerejšího dne došlo hned k několika nehodám a jedné kolizi. Právě při ní přišla dvaatřicetiletá žena o život. Snažila se...

Nebezpečná jízda pod vlivem alkoholu a drog. Muže chytli policisté ve...

sobota, 18. května 2019, 19:27

Policisté před pár dny po půlnoci zastavili ve Vratislavicích vozidlo. A za volantem našli opravdu povedeného řidiče. Byl pod...

Nehody a jejich následky jsou v Libereckém kraji meziročně lepší

sobota, 18. května 2019, 10:00

Za první čtyři měsíce letošního roku vyšetřovala Policie na území České republiky celkově 32 922 dopravních nehod. Při těchto...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany, řekl novinářům ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Návrh na zrušení 17 z 26 organizací v Ostravě předložila moravskoslezská ČSSD, zdůvodnila ho špatným výsledkem strany v posledních komunálních volbách a obavou, že mají mezi členy takzvané černé duše. Ostravská ČSSD tvrzení označila za účelová, její předsedkyně Jana Vajdíková řekla, že většina z 293 dotčených členů do jiných organizací jít nechce, a strana tak zřejmě ve městě ztratí většinu členů.

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a drog k ekonomické trestné činnosti. Mafie se nyní vedle tradiční kriminality zabývají zejména praním špinavých peněz, daňovými podvody, zneužíváním dotací, zakládáním fiktivních firem či manipulacím s tendry, řekl ředitel Institutu pro kriminologii a sociální prevenci (IKSP) Miroslav Scheinost. K ruským a ukrajinským skupinám, které v ČR působí podle institutu v podstatě již od sametové revoluce, přibyly záhy české a po roce 2000 i albánské a vietnamské gangy.