Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Domácí vězení? Muž přestřihl náramek a odešel. Po návratu na něj čekali policisté

 
pátek, 24. května 2019, 09:29

Místo domácího vězení, vězení opravdové. Tak nejspíš skončí případ dvaatřicetiletého muže z Jablonce, který se rozhodl nerespektovat rozsudek.

Muž měl elektronický náramek nastavený tak, že mu umožňoval domov opustit jen na určitý čas. To se mu ale asi nelíbilo, a tak se ho rozhodl přestřihout a na pár hodin zmizet. „O několik hodin později si pravděpodobně uvědomil, co mu za porušení trestu může hrozit, rozhodl se tedy vrátit zpět domů. To už se však o něho zajímali policisté. V sobotu 18. května, jen několik hodin po rozhodnutí odejít z domu, policisté Jablonečáka zadrželi,” řekl mluvčí policie Vojtěch Robovský.

Po nezbytných administrativních úkonech policisté „útěkáři“ sdělili podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, za což mu v případě odsouzení může hrozit trest odnětí svobody až na dvě léta.

Alternativní tresty

Alternativní druhy trestů jsou jistou náhražkou nepodmíněných trestů odnětí svobody. Při jejich udělování je kladen důraz zejména na to, aby osoby, kterým takovéto tresty byly uděleny, neprošly hypoteticky nežádoucími projevy kriminálního prostředí věznic. Osoby, kterým jsou tyto formy trestů uděleny, nenastupují do věznic, ale mají uděleny rozsudkem soudu jiné povinnosti a omezení v souvislosti s výkonem trestu. Alternativní tresty můžeme rozdělit na více či méně přísné. Od domácího vězení, kdy je odsouzený povinen zdržovat se v dané době v místě, které mu určí soud, až po obecně prospěšné práce, peněžité tresty či zákazy činnosti. (Policie ČR)

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto Policie ČR
 


 

Kam dál?

Ukradl kabely na železniční trati, ohrozil tak bezpečnost dopravy

pátek, 24. května 2019, 07:55

Tahle krádež mohla mít i smrtelné následky. Možná si to zloděj neuvědomoval nebo mu to bylo jedno. Teď už ho policisté ale...

Kvůli pádu dívky z lanovky v Harrachově obžalovali její babičku....

čtvrtek, 23. května 2019, 11:23

Státní zastupitelství v Semilech podalo k soudu obžalobu na babičku šestileté dívky, která v lednu spadla ze sedačkové lanovky v...

Ve dvě ráno probudila spáče rána. Opilý mladík zaparkoval na obrubníku

čtvrtek, 23. května 2019, 07:02

Možná hecování mezi kamarády, možná alkohol, vedl mladíka k tomu, že se rozhodl po půlnoci řídit auto. Ačkoli na sedadle řidiče...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany, řekl novinářům ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Návrh na zrušení 17 z 26 organizací v Ostravě předložila moravskoslezská ČSSD, zdůvodnila ho špatným výsledkem strany v posledních komunálních volbách a obavou, že mají mezi členy takzvané černé duše. Ostravská ČSSD tvrzení označila za účelová, její předsedkyně Jana Vajdíková řekla, že většina z 293 dotčených členů do jiných organizací jít nechce, a strana tak zřejmě ve městě ztratí většinu členů.

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a drog k ekonomické trestné činnosti. Mafie se nyní vedle tradiční kriminality zabývají zejména praním špinavých peněz, daňovými podvody, zneužíváním dotací, zakládáním fiktivních firem či manipulacím s tendry, řekl ředitel Institutu pro kriminologii a sociální prevenci (IKSP) Miroslav Scheinost. K ruským a ukrajinským skupinám, které v ČR působí podle institutu v podstatě již od sametové revoluce, přibyly záhy české a po roce 2000 i albánské a vietnamské gangy.