Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brutální útok na mladou ženu. Násilník ji nad ránem přepadl na stezce pro pěší

 
pátek, 24. května 2019, 18:02

Policistům se podařilo dopadnout muže, který před Vánocemi v České Lípě napadl mladou ženu. Pětadvacetiletý muž stejně starou ženu potkal a napadl zcela náhodně, nyní mu hrozí až deset let vězení.

Žena po napadení skončila na traumatologii v nemocnici. „Útočník ženu přepadl na pěší stezce nedaleko vlakového nádraží Česká Lípa Střelnice kolem půl čtvrté nad ránem,” řekla mluvčí policie Ivana Baláková.

Žena se bránila

Podle ní k ní přistoupil zezadu, chytil ji za ústa a strhnul ji k zemi. Žena se mu v obavě o život aktivně bránila, čímž se nejspíš zachránila před znásilněním. „Po krátké bitvě, při které ji tloukl především do obličeje a hlavy, ji zanechal na liduprázdném místě  jejímu osudu a ještě před tím jí odcizil kabelku, se kterou utek,” dodala mluvčí.

Zdravotnická záchranná služba následně ženu převezla s podlitinami, otoky a krvácejícími tržnými ranami v obličeji a na hlavě do českolipské nemocnice, kde jí lékaři diagnostikovali i otřes mozku. Po ukončení hospitalizace v nemocnici si ještě pobyla několik týdnů doma v pracovní neschopnosti.

Velká surovost

„Vzhledem k surovosti, s jakou lupič se ženou zacházel, jsme případu věnovali velkou pozornost a kriminalisté na něm pracovali dnem i nocí,” podotkla Baláková. 

Jejich úsilí přineslo svůj výsledek a tento týden v úterý si pachatel převzal z jejich rukou usnesení o zahájení trestního stíhání pro zločin loupeže s trestní sazbou až deseti roků odnětí svobody. Jedná se o 25letého Českolipana s dosud čistým trestním rejstříkem. Se svou obětí se neznal a potkal ji zcela náhodně.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto Policie ČR
 


 

Kam dál?

Operační důstojníci hasičů zachránili vyčerpané horolezce na...

pátek, 24. května 2019, 14:07

Chtěli vystoupat na Matterhorn, náročný výstup ale nezvládli. Chtěli si zavolat pomoc, dovolali se ale na operační středisko...

Domácí vězení? Muž přestřihl náramek a odešel. Po návratu na něj...

pátek, 24. května 2019, 09:29

Místo domácího vězení, vězení opravdové. Tak nejspíš skončí případ dvaatřicetiletého muže z Jablonce, který se rozhodl...

Ukradl kabely na železniční trati, ohrozil tak bezpečnost dopravy

pátek, 24. května 2019, 07:55

Tahle krádež mohla mít i smrtelné následky. Možná si to zloděj neuvědomoval nebo mu to bylo jedno. Teď už ho policisté ale...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany, řekl novinářům ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Návrh na zrušení 17 z 26 organizací v Ostravě předložila moravskoslezská ČSSD, zdůvodnila ho špatným výsledkem strany v posledních komunálních volbách a obavou, že mají mezi členy takzvané černé duše. Ostravská ČSSD tvrzení označila za účelová, její předsedkyně Jana Vajdíková řekla, že většina z 293 dotčených členů do jiných organizací jít nechce, a strana tak zřejmě ve městě ztratí většinu členů.

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a drog k ekonomické trestné činnosti. Mafie se nyní vedle tradiční kriminality zabývají zejména praním špinavých peněz, daňovými podvody, zneužíváním dotací, zakládáním fiktivních firem či manipulacím s tendry, řekl ředitel Institutu pro kriminologii a sociální prevenci (IKSP) Miroslav Scheinost. K ruským a ukrajinským skupinám, které v ČR působí podle institutu v podstatě již od sametové revoluce, přibyly záhy české a po roce 2000 i albánské a vietnamské gangy.