Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Opilá žena s kočárkem vrávorala po Zákupech. Sociálka jí devítiměsíční dítě odebrala

 
úterý, 18. června 2019, 06:12

O odebrání devítiměsíčního dítěte a jeho převozu do nemocnice rozhodla v Zákupech před několika dny sociální pracovnice. Přivolala ji policie, neboť se o dítě jeho rodiče nebyli schopni postarat. Policisté jeho matce naměřili v dechu přes tři promile alkoholu a otci 1,85 promile.

Na nezvyklé počínání matky upozornili policisty minulý týden ve čtvrtek motoristé při dopravní kontrole u zámku v Zákupech. Uváděli, že žena se pohybuje po místních komunikacích s malým dítětem v kočárku, vrávorá a nebezpečně přitom vstupuje do vozovky. Když policisté ženu objevili, těžce artikulovala a měla problémy s orientací v prostoru. „Na dotaz, kde bydlí, po dlouhém přemýšlení jmenovala svou vesnici, ale rukama ukazovala na opačný směr oproti skutečnosti," uvedla mluvčí policie Ivana Baláková.

Tři hodiny v restauraci

Žena policistům přiznala, že ten den byla i se svým devítiměsíčním dítětem tři hodiny v restauraci. „Neměla přitom pro něj s sebou ale žádné jídlo nebo pití a ve třicetistupňovém vedru nebylo chráněné před účinky slunce jakoukoliv čepičkou," řekla policejní mluvčí.

Policisté následně matku s dítětem doprovodili do místa jejich bydliště a vyzvali ji, aby připravila dítěti sunar. Žena chlapce nechala v kočárku venku policistům a slíbila, že se brzy vrátí. Když delší dobu nepřicházela, policisté zjistili, že v bytě konzumuje další alkohol a sunar pro chlapce připravovat ještě ani nezačala. „Zavolali proto na místo sociální pracovnici, která rozhodla o okamžitém odebrání dítěte a jeho převozu do českolipské nemocnice," uvedla Baláková.

Tvrdě usnula

Když sociální pracovnice odjížděla s dítětem do nemocnice, jeho opilá matka podle mluvčí tvrdě spala a vůbec netušila, co se právě v její rodině odehrává. „Pro dítě bylo velkým štěstím, že se tato žena projevila jako nezodpovědná matka na veřejnosti a před očima policistů, kteří tak mohli včas zasáhnout a zajistit jeho bezpečí," dodala policejní mluvčí.

Napsal(a) ČTK | Foto Policie ČR
 


 

Kam dál?

Policie odhalila v Libereckém kraji nelegální výrobnu cigaret

pondělí, 17. června 2019, 15:23

Policisté odhalili v Libereckém kraj nelegální výrobnu cigaret, zabránili tím škodě na spotřební dani za 23,670 milionu korun....

Šel si zaplavat a z batohu mu mezitím zmizely věci, pozor na to,...

pondělí, 17. června 2019, 14:44

Vyrazit v horkém pařáku k vodě a zchladit uvařené tělo je slast. Jenže shodit ze sebe oblečení a všechny věci nechat bez dozoru...

FOTO: Jel příliš rychle a skončil na střeše, v autě měl přitom syna

pondělí, 17. června 2019, 10:10

Řidič, který včera jel ve své Mazdě, nezvládl v zatáčce řízení a skončil se svým autem na střeše. V autě s sebou přitom měl...

V tramvaji do Jablonce jí ukradli pěněženku, seniorka přišla o peníze...

pondělí, 17. června 2019, 07:01

Policisté vyšetřují krádež peněženky v tramvaji nedaleko zastávky Kyselka. Přišla o ni osmašedesátiletá žena, když zloděj využil...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Zaměstnanci Huawei sbírají citlivá data o klientech

Zaměstnanci české pobočky čínské telekomunikační společnosti Huawei údajně shromažďují citlivá data o lidech, s nimiž vedou obchodní jednání. Získané informace také probírají s lidmi z čínského velvyslanectví. Českému rozhlasu - Radiožurnál to řekli bývalí zaměstnanci firmy. Huawei obvinění odmítá.

Realisté dnes večer dohlasují o možném ukončení činnosti

Po třech letech dnes možná ukončí činnost politické uskupení Realisté. Členská základna o tom od minulého pondělí hlasuje. Sbor zakladatelů v červnu přijal usnesení, kterým doporučil stranu dobrovolným rozpuštěním zrušit. Důvodem jsou neúspěchy ve volbách, pasivita krajských organizací či odchod mnoha členů do jiných uskupení.

Pěkná filmová role je malý zázrak, říká před sedmdesátkou Polívka

Herec Boleslav Polívka má pořád nápadů dost a je připraven natočit ještě několik televizních manéží. Polívka, který 31. července oslaví 70. narozeniny, na otázky odpověděl, že krásná filmová role je malý zázrak, vlastní divadlo dává herci nezávislost a mezi Brnem a Prahou by měl být "vyrovnaný a usměvavý vztah".