Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Muž zkolaboval sto metrů od vrcholu Sněžky, na místo musel vrtulník

 
neděle, 7. července 2019, 18:29

Pro staršího muže, který se v sobotu vydal na nejvyšší bod České republiky, byl výstup po Jubilejní cestě zřejmě příliš vyčerpávající. Před půl třetí odpoledne totiž pod vrcholem zkolaboval.

Na místo byla přivolána Horská služba, která musela okamžitě rozhodnout, jak zareaguje, tou dobou totiž vyjížděla k jinému případu. „Právě jsme mířili k pádu cyklisty s odřeninami. Po domluvě s dispečinkem linky 155 jsme upřednostnili resuscitaci muže, který byl ohrožen na živote,“ uvedl za Horskou službu Jakub Novák.

Ještě před dojezdem záchranářů na místo se už obsluha lanovky snažila o resuscitaci za pomoci automatizovaného laického defibrilátoru. „Jakmile jsme dorazili, pacienta jsme převzali a v resuscitaci pokračovali,“ komentoval Novák. Na místo dorazili i polští kolegové z GOPR, kteří také pomáhali s oživením muže.

Nakonec se záchranářům podařilo srdeční činnost muže obnovit. Tou dobou nedaleko místa zásahu přistával vrtulník Letecké záchranné služby z Hradce Králové. „Lékař podal pacientovi léky a provedl zajištění dýchacích cest. Vrtulník muže z místa transportoval do nemocnice v Trutnově,“ doplnil horský záchranář. K záchraně muže jistě přispěl i defibrilátor, který se nachází na vybraných místech po celých Krkonoších. Třeba jako právě na Sněžce.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto horskasluzba.cz
 


 

Kam dál?

Od známého si půjčil tisíce, když je měl vrátit, utekl

neděle, 7. července 2019, 16:03

Podvodníčkovi z Jablonce naletěl jeho známý, který mu půjčil celkem 16 tisíc. Mladý muž mu slíbil, že peníze vrátí ještě ten den...

Nájezd od Globusu na pětatřicítku směr Praha byl uzavřen, havarovalo...

pátek, 5. července 2019, 22:09

Dnešní večerní nehoda uzavřela dočasně nájezd na průtahu Libercem, konkrétně nájezd na silnici první třídy č. 35 ve směru od...

Ve dvě ráno naboural do zdi, nadýchal přes dvě promile

pátek, 5. července 2019, 08:50

Semilští policisté právě vyšetřují případ dopravní nehody, ke které došlo v uplynulých dnech. Tehdy usedl za volant dvacetiletý...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních telefonů pro zrakově postižené. Jak vidí problematiku kompenzačních pomůcek pro slabozraké? A v čem je právě BlindShell jiný?

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.