Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Cizinec kradl na co přišel. Chodítka, vozíky i měděnou kabeláž na železnici

 
úterý, 16. července 2019, 14:48

Policisté na Frýdlantsku řešili několik měsíců přibývající případy krádeží. Stopy je pak zavedly k devětadvacetiletému cizinci a jak se ukázalo, všechny krádeže měl na svědomí on.

Tenhle mladý zloděj očividně kradl doslova vše, co se dalo. Začal už v první polovině dubna, kdy se dostal do prodejního objektu v Habarticích. „Z budovy odcizil množství alkoholických nápojů, finanční hotovost i elektroniku. Způsobil tak škodu více než 100 tisíc korun,“ uvedl mluvčí policie Vojtěch Robovský.

Jenže to cizinci nestačilo. A za pár dní se sem vrátil. Tentokrát si opět odnesl hotovost, alkohol, elektroniku i oblečení. I škoda při druhém řádění pachatele nebyla zanedbatelná. Vyšplhala se na více než 84 tisíc. A zlodějíček ve své činnosti pokračoval. „Dále se vloupal do budovy skladu, kde se mu ale nepodařilo nic najít. Vydal se proto do vedlejší budovy sportoviště. I zde ale skončil s nepořízenou. Nakonec z nedaleké budovy základní školy odcizil zabezpečovací zařízení a poškodil majetek ve výši bezmála tři tisíce korun,“ uvedl mluvčí.

I když zloděj zrovna v budovách nic neukradl, nechával za sebou škodu na majetku. Za pár dní opět kriminálníkovi otrnulo, nebo zas potřeboval peníze a rozhodl se, že své štěstí tentokrát zkusí v budově s uskladněným zdravotnickým materiálem. Z objektu tak postupně zmizely invalidní vozíky i chodítka. A dotyčný si tak na triko připsal další vloupačku, při které způsobil škodu okolo 20 tisíc.

A po menší pauze se ke svému řádění zase vrátil. „V Habarticích se v polovině května v nočních hodinách vloupal do auta. Rozbil okno a odcizil věci z interiéru vozidla,“ komentoval Robovský. Škoda v tomto případě byla vyčíslena na 4 tisíce korun. Zloději to ale bylo asi málo, a tak ho napadlo, že se pustí do železnice. Nejdřív v okolí Frýdlantu ukradl kabeláž zabezpečení přejezdu. A neuběhl ani týden a zmizela i měděná kabeláž nedaleko Višňové. Celkově tak způsobil škodu více než 45 tisíc korun.

Policisty z Frýdlantu postupně všechny stopy a důkazy dovedly právě k devětadvacetiletému cizinci. „Ten se policistům ke všem případům doznal,“ dodal mluvčí. Nyní je tak mladý cizinec obviněn ze spáchání přečinů krádež a poškození cizí věci a ze zločinu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení. A co ho čeká? V případě odsouzení by mohl ve vězení strávit pěkně dlouhou dobu v rozmezí od jednoho roku do šesti let.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Dominik Svoboda
 


 

Kam dál?

Za Turnovem se střetl kamion s osobákem. Na místě se tvořily kolony

úterý, 16. července 2019, 10:28

Na dálnici D10 se ve směru na Prahu srazila dvě vozidla. Na místě zasahovaly složky Integrovaného záchranného systému. Na místě...

Napadení i použití pepřáku. Strážnici vyjížděli řešit konflikt v...

úterý, 16. července 2019, 08:21

Liberečtí strážníci v uplynulých dnech vyjížděli do jedné z libereckých restaurací, kde mělo dojít k napadení. Jenže ze dvou...

Z Polska pašovali cigarety a tabák, státu způsobili desetitisícové...

pondělí, 15. července 2019, 10:45

Hned dva hříšníky, kteří si z Polska do Čech vezli neoznačené cigarety nebo tabák, nachytali muži zákona ve spolupráci s Celní...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.