Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dnes večer hasiči zasahovali na TULce, hořel zde rozvaděč

 
úterý, 30. července 2019, 21:50

Dneska večer před sedmou hodinou vyjížděli jednotky hasičů do areálu Technické univerzity. V budově L totiž začal hořet rozvaděč. Naštěstí díky bleskovému zásahu se podařilo požár rychle zlikvidovat.

O požáru informovali hasiči na svém facebookovém profilu. „V tuto chvíli hasiči zasahují u požáru výškové budovy TUL, kde hořel rozvaděč v suterénu budovy (zcela vyhořel),“ informovali hasiči. Ještě před příjezdem hasičů proběhla evakuace, nikomu se tak naštěstí nic nestalo.

Požár se naštěstí podařilo rychle zlikvidovat. „Kvůli silnému zakouření museli hasiči zasahovat v dýchací technice,“ dodali hasiči. K likvidaci požáru využili celkem 4 hasicí sněhové přístroje. „I přes silně zakouřený prostor se hasičům podařilo zabránit šíření požáru už přibližně 30 minut po nahlášení události,“ komentovala zásah mluvčí hasičů Lucie Hložková.

Prostory ale bylo nutné po zásahu odvětrat. Podle mluvčí bude během zítřka na místě probíhat došetření požáru, které by mělo odhalit příčinu i výši škod.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto HZS LK
 


 

Kam dál?

VIDEO: Liberečák se s rodinou málem nevrátil z dovolené, jen těsně se...

úterý, 30. července 2019, 18:23

Do redakce Drbny dorazilo zajímavé video od čtenáře. I když chybělo málo a žádné video by nebylo. Zachycuje totiž velmi...

Sražené dítě v Hanychovské ulici skončilo na traumatologii liberecké...

úterý, 30. července 2019, 17:34

Krátce po půl páté došlo v liberecké Hanychovské ulici k dopravní nehodě, když auto srazilo nezletilou osobu. Tu sanitka převezla...

Policisté dopadli muže, který má na svědomí třináct vloupaček

úterý, 30. července 2019, 14:42

Policistům se za poslední měsíce vršili případy vloupání do všemožných míst. A postupně je stopy dovedly k jedinému muži. Ten se...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních telefonů pro zrakově postižené. Jak vidí problematiku kompenzačních pomůcek pro slabozraké? A v čem je právě BlindShell jiný?

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.