Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: Požár v paneláku v České Lípě vyhnal uprostřed noci na ulici šedesát lidí

 
pátek, 2. srpna 2019, 11:03

Požár v panelovém domě v České Lípě vyhnal v noci na pátek na ulici 60 lidí, polovině z nich museli pomoci hasiči. Pět obyvatel domu se nadýchalo kouře, a hasiči je proto předali záchranářům. Příčinu požáru hasiči zjišťují, zatím neznají ani výši případných škod.

Požár v dvanáctipatrovém panelovém domě v ulici Roháče z Dubé byl na operační středisko hasičů ohlášen půl hodiny po půlnoci. Hořelo v bytě ve druhém nadzemním podlaží. „Po příjezdu hasiči začali prohledávat prostory budovy, které již byly silně zakouřené, zasahovat museli v dýchací technice," uvedla mluvčí hasičů Lucie Hložková.


Budovu upustilo 60 lidí, zhruba 30 museli hasiči kvůli zakouření pomoci. Pět lidí se nadýchalo kouře. „Na místě jsme ošetřili jediného člověka, který se nadýchal kouře, ponechali jsme ho ale na místě, nešlo o nic vážného. Z místa jsme nemuseli nikoho převézt do nemocnice," doplnil mluvčí Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Michael Georgiev.


K dispozici byl také evakuační autobus, který poskytl dočasné zázemí obyvatelům domu. Požár se podařilo během 15 minut lokalizovat, zcela ho hasiči zlikvidovali krátce před druhou ranní. Následně prostory odvětrali přetlakovou ventilací a pak se mohli lidé do svých bytů znovu vrátit.

Napsal(a) ČTK | Foto MP Česká Lípa
 


 

Kam dál?

FOTO: Nedaleko Hamerského jezera hořel les. Zasahovalo pět jednotek...

pátek, 2. srpna 2019, 09:11

Druhý stupeň požárního poplachu byl vyhlášen ve čtvrtek po 17. hodině v katastru Stráže pod Ralskem. Nedaleko Hamerského jezera,...

Klíčky nechal vedle auta v listí, pak se divil, že ho vykradli

čtvrtek, 1. srpna 2019, 18:59

Policisté musí řešit různé případy a občas asi kroutí hlavou nejen nad tím, jak se zachovali pachatelé, kteří se dopustili nějaké...

Parta mladíků se rozhodla, že zkusí, co vydrží pingpongový stůl

čtvrtek, 1. srpna 2019, 13:16

Liberečtí strážníci byli přivoláni do ulice na Bídě, kde řádila parta mladých teenagerů. Ti se pravděpodobně nudili a vymýšleli,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních telefonů pro zrakově postižené. Jak vidí problematiku kompenzačních pomůcek pro slabozraké? A v čem je právě BlindShell jiný?

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.