Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: V paneláku na Králově Háji explodoval plyn, jeden člověk je vážně zraněný

 
pátek, 16. srpna 2019, 07:09, aktualizováno 16. srpna 2019, 8:52

Obyvatele paneláku na Králově Háji probudila v pátek brzy ráno silná exploze plynu. Na místo vyjelo hned sedm jednotek hasičů. Výbuch vážně zranil jednoho člověka, kterého na umělé plicní ventilaci záchranáři převezli do liberecké nemocnice. Podle informací Drbny jde o majitelku bytu.

Sedm jednotek hasičů v tuto chvíli zasahuje u výbuchu plynu v panelovém domě v Liberci. Výbuch způsobil požár v jednom z bytů,“ informovali před šestou hodinou ráno hasiči Libereckého kraje. K výbuchu mělo dojít krátce po 4. hodině ranní.

Z panelového domu bylo po příjezdu hasičů evakuováno několik desítek osob. „Některé z nich bylo potřeba z bytů dostat do bezpečí pomocí výškové techniky,“ informovala mluvčí hasičů Lucie Hložková.

Na místo byl povolán také evakuační autobus. Ten nyní lidem poskytuje dočasné zázemí. Požár je již zlikvidovaný. „K lokalizaci došlo v 4:45 a k samotné likvidaci pak v 5:37,“ doplnila mluvčí hasičů.  Aktuálně se čeká na příjezd statika, který musí posoudit stav objektu. Podle dalších informací se došlo k výbuchu v 8. nadzemním podlaží. Během dne bude na místě celou záležitost řešit vyšetřovatel. V šetření je i výše způsobené škody.

V ulici Slovenského národního povstání nyní hlídkují policisté. „Okolí domu v současné době střeží hlídky pocistů spolu se strážníky městské policie,“ sdělil mluvčí policie Vojtěch Robovský.

Výbuch na místě vážně poranil jednu osobu, majitelku bytu. „Pacient utrpěl vážná poranění. Napojeného na umělou plicní ventilaci jsme ho transportovali do liberecké nemocnice na traumatologii," uvedl mluvčí libereckých záchranářů Michael Georgiev. Ti na místě také poskytovali podporu evakuovaným lidem. „Zásah byl z naší strany ukončen před osmou hodinou. Nikdo jiný už zraněn nebyl," doplnil. 

Na místě zasahovaly hasičské jednotky ze stanice Jablonec nad Nisou, Liberec, Růžodol, Vratislavice nad Nisou, Krásná Studánka, Stráž nad Nisou a SŽDC Liberec.


O výbuchu informoval také primátor města Jaroslav Zámečník, který už slíbil postiženým lidem pomoc. „Celý dům je evakuován. Obyvatelé čekají v evakuačním autobuse. Za město jsme připraveni v takových případech poskytnout náhradní ubytováni a další pomoc,“ komentoval událost primátor Liberce Jaroslav Zámečník.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto HZS LK, FB/Jaroslav Zámečník
 


 

Kam dál?

Uprostřed noci rozbíjel na sídlišti v Rochlici okna aut a vykrádal...

čtvrtek, 15. srpna 2019, 14:03

Byla hodina po půlnoci, když se sídlištěm v Rochlici začaly ozývat velké rány. Ty probudily i řadu obyvatel Burianovy ulice. A co...

Neznámý muž požádal turistu o peníze, nakonec seniora okradl

čtvrtek, 15. srpna 2019, 10:35

Tak na tenhle výlet za hranice bude německý turista vzpomínat ještě asi hodně dlouho. Ale asi ne moc v dobrém. V Jablonci totiž...

Strážníci chtěli pomoci povalujícímu se opilci, ten na ně zaútočil

středa, 14. srpna 2019, 13:14

Pro dobrotu na žebrotu. . . Tak nějak dopadla snaha českolipských strážníků pomoci muži, který si očividně přihnul ze sklínky...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

V čele Prahy 5 skončila dosavadní rada v čele se starostou Danielem Mazurem (Piráti). Zastupitelé ODS, ANO, TOP 09, STAN a SNOP 5 schválili její odvolání, nyní se bude volit nové vedení městské části. Koalici dosud tvořili Piráti, ODS, ANO a SNOP 5, tři ze čtyř stran v pondělí vypověděly koaliční spolupráci s Piráty. Podle zástupců dalších stran starosta nezvládal vedení radnice. Podle Pirátů jde o zástupné důvody a ve skutečnosti zastupitelům vadilo, že se začaly řešit problémy s veřejnými zakázkami.

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a pozicí ve společnosti. Vyplývá to z průzkumu, na kterém spolupracoval Český rozhlas (ČRo) s několika sociology. Do dvou typů vyšší střední třídy náleží zhruba třetina lidí, tři typy nižší střední třídy podle odborníků zahrnují téměř polovinu respondentů a do nejnižší, takzvané strádající třídy patří 18 procent lidí. Průzkumu se v červnu zúčastnilo 4039 respondentů z 1300 obcí, provedly jej agentury MEDIAN a STEM/MARK. Na dnešní tiskové konferenci ho představili zástupci ČRo a tři sociologové.

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

Celkem deset inovativních projektů soupeří v ekologické soutěži E.ON Energy Globe, která letos odstartovala už pojedenácté. Ekologického Oskara získá ale jen jeden. Vítězný projekt bude Českou republiku zastupovat na mezinárodním finále ve Finsku. České vyhlášení odvysílá 12. října ČT1.