Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Soudí nejznámější korupční kauzy v Liberci, teď má sám problém. Soudce čelí kárnému řízení

 
úterý, 20. srpna 2019, 10:08

Soudce libereckého krajského soudu Petr Neumann čelí kárnému řízení kvůli průtahům soudních jednání, informuje o tom web nasliberec.cz. Neumann předsedá soudu při nejznámějších korupčních kauzách. Mimo jiné v případu rekonstrukce kostela sv. Máří Magdalény v Liberci, kde je mezi obžalovanými i liberecký hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj). V případu je obžalováno dalších 12 lidí a čtyři firmy.

Neumann soudí i případy zneužívání dotací při výstavbě termálních lázní v Chrastavě. Na starost měl i kauzu prodeje městského majetku prostřednictvím Sportovního areálu Ještěd. Tu ale převzala kvůli jiná soudkyně. Některé ze soudů trvají podle Neumannových nadřízených neúměrně dlouho. Proto byl na Neumanna v červenci vydán kárný návrh, který může vést k citelnému snížení platu. Samotné kárné řízení je naplánováno na září. Soudce ho nechtěl komentovat.

Nicméně příští rok by měl podle webu Neumann nastoupit do starobního důchodu. Pokud nepadnou pravomocné rozsudky, obhájci obžalovaných mohou v jeho případech požadovat vrácení jednání na začátek, což by mělo za následek další až letitá zdržení.

Napsal(a) ČTK | Foto Denisa Albaniová
 


 

Kam dál?

FOTO: Opilý řidič nezvládl zatáčku. V protisměru se srazil s dalším...

úterý, 20. srpna 2019, 06:01

Čelním nárazem skončila jízda pro dva řidiče v sobotu večer. V Bratříkově se vinou jednoho z nich auta srazila. Viník poté...

Vandal urval autě na Perštýně zrcátko, za jeho řáděním stál nejspíše...

pondělí, 19. srpna 2019, 19:03

Liberečtí strážníci byli před pár dny přivoláni na Perštýn, kde neznámý vandal urval zaparkovanému modrému Volkswagenu zrcátko.

Na silnicích Libereckého kraje do konce července zemřeli čyři lidé. O...

pondělí, 19. srpna 2019, 19:00

Za leden až červenec letošního roku byla Policie ČR v Libereckém kraji volána k celkem 2 705 dopravním nehodám. To představuje...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních telefonů pro zrakově postižené. Jak vidí problematiku kompenzačních pomůcek pro slabozraké? A v čem je právě BlindShell jiný?

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.