Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Policisté se zaměřili na rychlost. Překročil ji každý čtvrtý kontrolovaný řidič

 
pátek, 23. srpna 2019, 06:01

O uplynulém víkendu jste na silnicích v Libereckém kraji mohli vidět zvýšený počet policejních hlídek. Ty se zaměřovaly především na dodržování předepsané rychlosti. Z celkem 404 kontrolovaných překročilo rychlost 112 řidičů.

„V rámci akce policisté nekontrolovali pouze rychlost, ale také způsob jízdy, dodržování pravidel silničního provozu řidiči vozidel, technický stav vozidel, používání bezpečnostních pásů a dětských zádržných systémů, ale policisté sledovali i problematiku spojenou s ilegální migrací, pašováním drog a ilegální přepravou zbraní. Kromě toho se zaměřili také na pátrání po odcizených vozidlech, hledaných osobách a věcech,“ uvedla mluvčí policie Vladimíra Šrýtrová.

Na silnicích se pohybovaly čtyři desítky policistů, zkontrolovaly celkem 404 aut a 112 z nich překročilo povolenou rychlost. Přestupků ale bylo celkem 178. Policisté rozdali pokuty za 77 tisíc korun. „Druhým nejčastějším prohřeškem řidičů byl špatný technický stav vozidel, a to celkem v 21 případech. Také povinnost poutání podcenilo 12 řidičů. V jednom případě usedl řidič za volant pod vlivem alkoholu a ve dvou případech pod vlivem návykových látek,“ dodala Šrýtrová.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
 


 

Kam dál?

FOTO: Malý chlapec spadl do šest metrů hluboké studny. Jako zázrakem...

čtvrtek, 22. srpna 2019, 16:59

Spíš jen odřeniny utrpěl osmiletý chlapec, který dopoledne ve Víchové nad Jizerou spadl do šest metrů hluboké studny. Záchranáři...

Nehody u Bílého kamene způsobil opilý řidič. Nadýchal skoro tři...

čtvrtek, 22. srpna 2019, 16:35

O dvou nehodách během pár minut u Doks, ke kterým došlo včera, jsme vás již informovali. Z policejního vyšetřování ale vyplynulo,...

Strážníci se snažili pomoci zmatené ženě, která ztratila klíče a...

čtvrtek, 22. srpna 2019, 16:12

Českolipské strážníky přivolali lidé do Svárova, kde se po ulicích procházela žena. Na tom by nebylo nic zvláštního, jenže starší...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.

V týdnu se ochladí, čekají se mrazíky, na horách i sněhové vločky

Během tohoto týdne se citelně ochladí, meteorologové očekávají přízemní mrazíky a na hřebenech hor se mohou objevit první sněhové vločky. Nejchladnějším dnem bude zřejmě čtvrtek. Zatímco dnes na některých místech vystoupí teploty až na letních 25 stupňů, ve čtvrtek spadnou na maximálně 15 stupňů Celsia. Na víkend by se ale mělo znovu oteplit.