Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Strážníci se snažili pomoci zmatené ženě, která ztratila klíče a následně zkolabovala

 
čtvrtek, 22. srpna 2019, 16:12

Českolipské strážníky přivolali lidé do Svárova, kde se po ulicích procházela žena. Na tom by nebylo nic zvláštního, jenže starší žena se na první pohled chovala hodně zmateně.

Hlídka proto vyrazila na místo, aby ženu dovedla domů. 

„K domu sice ženu dovedli, jenže dovnitř se dostat nemohli, jelikož žena ztratila klíče,“ sdělila mluvčí městské policie Eva Vlastníková. Strážníci zkusili i projít zahradou, aby se dostali do domu zadním vchodem, ale ani tady nepochodili.

Snažili se proto od ženy zjistit, koho by mohli kontaktovat. „Paní bohužel nebyla schopná takovou informaci strážníkům sdělit, poté se zhroutila a upadla do bezvědomí,“ komentovala Vlastníková.

Hlídka okamžitě na místo přivolala zdravotníky, kteří ženu převezli do nemocnice. Hluk způsobený příjezdem sanitky upozornil i souseda. Následně se zjistilo, že právě on má u sebe náhradní klíče.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Dominik Svoboda
 


 

Kam dál?

Na Mácháč se chystá deset tisíc lidí. I kvůli drogám bude v...

čtvrtek, 22. srpna 2019, 11:10

Už v pátek začíná na pláži Klůček na Máchově jezeře v Doksech taneční festival Mácháč. A jako každý rok se chystá i policie,...

Policisté hledali cizince, na kterého byl vydán zatykač, došli si pro...

čtvrtek, 22. srpna 2019, 09:20

Policisté na Liberecku dostali podnět od Oddělení pobytových agend, že v jednom ubytovacím zařízení by se měl nacházet...

FOTO, VIDEO: Malý srnec zapadl do pět metrů hluboké staré studny. Ven...

čtvrtek, 22. srpna 2019, 06:01

Dvě jednotky hasičů se vydaly zachránit srnce, který spadl do staré studny ve Starém Šidlově na Českolipsku. Jeden z hasičů pro...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.