Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Extáze, marihuana i kokain. Policisté na festivalu Mácháč zatím odhalili 25 drogových deliktů

 
pátek, 23. srpna 2019, 20:30

Policisté v souvislosti s festivalem elektronické taneční hudby Mácháč u Doks do dnešního podvečera odhalili 25 drogových deliktů. Ve 20 případech šlo o přestupek a v pěti o trestný čin.

„Zajistili jsme 54 kusů extáze, 36 gramů marihuany a deset gramů kokainu," uvedla mluvčí policie Ivana Baláková.

Festival Mácháč se koná ode dneška až do nedělního rána na pláži Klůček u Máchova jezera. Očekává se příjezd až 10 tisíc lidí. Opatření policie spojená s tímto festivalem bývají každoročně největší z pravidelných kulturních akcí, které se v Libereckém kraji konají. Nasazeno je zhruba 230 až 240 policistů, z toho je asi 40 kriminalistů, kteří se primárně zaměřují na odhalování a řešení trestné činnosti.

Loni dva vážné incidenty

Loni se podle krajského ředitele policie Vladislava Husáka staly na festivalu dva vážné incidenty. Jedna žena v opilosti napadla tři členy ochranky a jednoho zdravotníka a ve druhém případě řidič z Prahy v opilosti ohrožoval lidi s vozem u vstupu do festivalového areálu. Policisté a celníci navíc odhalili 53 drogových deliktů a řešili desítky přestupků v dopravě.

Policie očekává, že zhruba třetina návštěvníků festivalu přijede z Německa. Přítomna proto bude desítka německých policistů a celníků. Nasazeni budou i policisté poříčního oddělení ze sousedního Ústeckého kraje. „Celá řada aktivit bude na pláži a v její blízkosti, takže se dá předpokládat, že lidé na všech možných plavidlech, ať už oficiálních nebo neoficiálních, se budou kolem toho místa pláže Klůček pohybovat," dodal krajský ředitel Vladislav Husák.

Policie se chce zaměřit hlavně na udržení veřejného pořádku a zajištění bezpečnosti silničního provozu. I proto bude v některých úsecích rychlost snížena na 30 kilometrů v hodině.

Napsal(a) ČTK | Foto Michael Daněk
 


 

Kam dál?

Ztraceného houbaře hledal i vrtulník. Muž se při cestě domů zapomněl...

pátek, 23. srpna 2019, 15:53

Lidé začínají nosit z lesa plné koše hub, jenže objevovat se mohou i případy, které nekončí tak šťastně. Někteří totiž mohou v...

FOTO: V Zákupech se srazil náklaďák s vlakem. Řidič skončil v...

pátek, 23. srpna 2019, 13:37

Ke srážce vlaku s nákladním autem došlo v půl jedné na přejezdu v Mimoňské ulici. Při nehodě se zranil řidič náklaďáku, který...

FOTO: Z garáže na Jeřábu v noci šlehaly plameny. Zasahovaly tři...

pátek, 23. srpna 2019, 10:54

Bylo krátce po půl desáté, když se tři jednotky hasičů z Liberce vydaly k požáru garáže v městské části Jeřáb. Z garáže šlehaly...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

V čele Prahy 5 skončila dosavadní rada v čele se starostou Danielem Mazurem (Piráti). Zastupitelé ODS, ANO, TOP 09, STAN a SNOP 5 schválili její odvolání, nyní se bude volit nové vedení městské části. Koalici dosud tvořili Piráti, ODS, ANO a SNOP 5, tři ze čtyř stran v pondělí vypověděly koaliční spolupráci s Piráty. Podle zástupců dalších stran starosta nezvládal vedení radnice. Podle Pirátů jde o zástupné důvody a ve skutečnosti zastupitelům vadilo, že se začaly řešit problémy s veřejnými zakázkami.

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a pozicí ve společnosti. Vyplývá to z průzkumu, na kterém spolupracoval Český rozhlas (ČRo) s několika sociology. Do dvou typů vyšší střední třídy náleží zhruba třetina lidí, tři typy nižší střední třídy podle odborníků zahrnují téměř polovinu respondentů a do nejnižší, takzvané strádající třídy patří 18 procent lidí. Průzkumu se v červnu zúčastnilo 4039 respondentů z 1300 obcí, provedly jej agentury MEDIAN a STEM/MARK. Na dnešní tiskové konferenci ho představili zástupci ČRo a tři sociologové.

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

Celkem deset inovativních projektů soupeří v ekologické soutěži E.ON Energy Globe, která letos odstartovala už pojedenácté. Ekologického Oskara získá ale jen jeden. Vítězný projekt bude Českou republiku zastupovat na mezinárodním finále ve Finsku. České vyhlášení odvysílá 12. října ČT1.