Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Extáze, marihuana i kokain. Policisté na festivalu Mácháč zatím odhalili 25 drogových deliktů

 
pátek, 23. srpna 2019, 20:30

Policisté v souvislosti s festivalem elektronické taneční hudby Mácháč u Doks do dnešního podvečera odhalili 25 drogových deliktů. Ve 20 případech šlo o přestupek a v pěti o trestný čin.

„Zajistili jsme 54 kusů extáze, 36 gramů marihuany a deset gramů kokainu," uvedla mluvčí policie Ivana Baláková.

Festival Mácháč se koná ode dneška až do nedělního rána na pláži Klůček u Máchova jezera. Očekává se příjezd až 10 tisíc lidí. Opatření policie spojená s tímto festivalem bývají každoročně největší z pravidelných kulturních akcí, které se v Libereckém kraji konají. Nasazeno je zhruba 230 až 240 policistů, z toho je asi 40 kriminalistů, kteří se primárně zaměřují na odhalování a řešení trestné činnosti.

Loni dva vážné incidenty

Loni se podle krajského ředitele policie Vladislava Husáka staly na festivalu dva vážné incidenty. Jedna žena v opilosti napadla tři členy ochranky a jednoho zdravotníka a ve druhém případě řidič z Prahy v opilosti ohrožoval lidi s vozem u vstupu do festivalového areálu. Policisté a celníci navíc odhalili 53 drogových deliktů a řešili desítky přestupků v dopravě.

Policie očekává, že zhruba třetina návštěvníků festivalu přijede z Německa. Přítomna proto bude desítka německých policistů a celníků. Nasazeni budou i policisté poříčního oddělení ze sousedního Ústeckého kraje. „Celá řada aktivit bude na pláži a v její blízkosti, takže se dá předpokládat, že lidé na všech možných plavidlech, ať už oficiálních nebo neoficiálních, se budou kolem toho místa pláže Klůček pohybovat," dodal krajský ředitel Vladislav Husák.

Policie se chce zaměřit hlavně na udržení veřejného pořádku a zajištění bezpečnosti silničního provozu. I proto bude v některých úsecích rychlost snížena na 30 kilometrů v hodině.

Napsal(a) ČTK | Foto Michael Daněk
 


 

Kam dál?

Ztraceného houbaře hledal i vrtulník. Muž se při cestě domů zapomněl...

pátek, 23. srpna 2019, 15:53

Lidé začínají nosit z lesa plné koše hub, jenže objevovat se mohou i případy, které nekončí tak šťastně. Někteří totiž mohou v...

FOTO: V Zákupech se srazil náklaďák s vlakem. Řidič skončil v...

pátek, 23. srpna 2019, 13:37

Ke srážce vlaku s nákladním autem došlo v půl jedné na přejezdu v Mimoňské ulici. Při nehodě se zranil řidič náklaďáku, který...

FOTO: Z garáže na Jeřábu v noci šlehaly plameny. Zasahovaly tři...

pátek, 23. srpna 2019, 10:54

Bylo krátce po půl desáté, když se tři jednotky hasičů z Liberce vydaly k požáru garáže v městské části Jeřáb. Z garáže šlehaly...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.

V týdnu se ochladí, čekají se mrazíky, na horách i sněhové vločky

Během tohoto týdne se citelně ochladí, meteorologové očekávají přízemní mrazíky a na hřebenech hor se mohou objevit první sněhové vločky. Nejchladnějším dnem bude zřejmě čtvrtek. Zatímco dnes na některých místech vystoupí teploty až na letních 25 stupňů, ve čtvrtek spadnou na maximálně 15 stupňů Celsia. Na víkend by se ale mělo znovu oteplit.