Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

První den Mácháče. Kromě hudby i pokus o loupež a drogy u pěti desítek lidí

 
sobota, 24. srpna 2019, 12:39

Policisté při pátečních kontrolách na festivalu elektronické taneční hudby Mácháč našli drogy u 49 lidí, v sedmi případech šlo o trestný čin. Zadržený byl dvaadvacetiletý cizinec, který se pokusil oloupit stejně starou ženu.

Festival Mácháč se koná do nedělního rána na pláži Klůček u Máchova jezera. Opatření policie spojená s tímto festivalem bývají každoročně nejrozsáhlejší z pravidelných kulturních akcí, které se v Libereckém kraji konají. „Největší množství drogy jsme zajistili u 28letého muže z Tachovska, který si sebou vezl na technoparty 16,5 tablety extáze a sedm gramů kokainu," uvedla mluvčí polici Ivana Baláková.

Policisté zajistili 2,79 gramu kokainu i u 29letého muže z Kolína a navíc 1,25 gramu MDMA (extáze). Drogu MDMA měla u sebe rovněž 20letá žena z Ústecka a další čtyři mladí lidé, kteří do Doks v pátek dorazili. „U 42 osob, které měly v kapse vstupenku na Mácháč, jsme zajistili drogu v množství, které zakládá skutkovou podstatu přestupku. Jednalo se zase o extázi, kokain, MDMA a marihuanu," uvedla mluvčí. Tyto přestupky policisté řešili na místě uložením pokuty.

Lupiče zadržela ochranka

Krátce po půlnoci musela na pláži Klůček zasahovat bezpečnostní agentura proti 22letému cizinci, který zezadu napadl stejně starou návštěvnici festivalu, aby ji oloupil o mobilní telefon iphone a její další osobní věci. „Muž jí nejprve podrazil nohy, a když spadla na zem, vytrhl jí telefon z ruky a chtěl s ním utéct. Naštěstí byla na blízku ochranka, která lupiče zadržela a předala nám ho. Ten se nyní nachází v policejní cele," uvedla Baláková. Napadená žena podle mluvčí žádné zranění neutrpěla.

Při silničních kontrolách policisté v pátek v poledne zastavili vozidlo, jehož 35letý řidič měl v sobě 3,22 promile alkoholu. „Nyní ho čeká trestní stíhání pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky. Dalším hříšníkem na silnici byl 40letý muž pod vlivem drog, kterému jsme zakázali další jízdu a delikt jsme kvalifikovali jako přestupek," dodala Baláková.

Napsal(a) ČTK | Foto Michael Daněk
 


 

Kam dál?

Matce ukradl platební kartu a vybral z ní tisíce. Zaplatil jimi...

sobota, 24. srpna 2019, 06:01

Až dva roky vězení hrozí muži, který okradl vlastní matku. V polovině července ji v Jablonci vzal platební kartu, ze které celkem...

Extáze, marihuana i kokain. Policisté na festivalu Mácháč zatím...

pátek, 23. srpna 2019, 20:30

Policisté v souvislosti s festivalem elektronické taneční hudby Mácháč u Doks do dnešního podvečera odhalili 25 drogových...

Ztraceného houbaře hledal i vrtulník. Muž se při cestě domů zapomněl...

pátek, 23. srpna 2019, 15:53

Lidé začínají nosit z lesa plné koše hub, jenže objevovat se mohou i případy, které nekončí tak šťastně. Někteří totiž mohou v...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.