Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Pračku někdo hodil do řeky. Ven ji tahali hasiči

 
úterý, 3. září 2019, 18:40

Do řeky Svitávky nedaleko zahrádkářské kolonie v Zákupech někdo dnes vyhodil starou pračku. Kuriózní zásah tak mají za sebou tamní hasiči, kteří spotřebič z řeky dostali ven.

„Naši hasiči na žádost starosty města vytáhli starou vyhozenou pračku z řeky Svitávky. My na to nemáme ani slov, lidi jsou dobytek a ten kdo to udělal, by zasloužil přes ruce,“ zlobili se hasiči na svém facebookovém profilu. 


A za pravdu jim dávali i obyvatelé města. „Je to hrůza. Zachraňujete při požárech, a ještě uklízíte za nezodpovědné lidi,“ uvedla například Jiřina Hermannová.

Hasiči pak pračku odvezli do sběrného dvora. „Rádi jsme pomohli našemu městu Zákupy a hlavně přírodě, alespoň trošku,“ dodali.

Napsal(a) redakce | Foto Hasiči Zákupy
 


 

Kam dál?

FOTO: O víkendu se policisté zaměřili na rychlost, pásy i...

úterý, 3. září 2019, 17:54

O uplynulém víkendu měly policejní hlídky po celé republice napilno. A výjimkou nebyl ani Liberecký kraj. Policisté se zaměřili...

FOTO: Bývalý statek za Ještědem se proměnil ve skládku. Inspekce dala...

úterý, 3. září 2019, 17:44

Česká inspekce životního prostředí v souvislosti s neoprávněným nakládáním odpadů u Českého Dubu na Liberecku uložila pokuty za...

Ráno se bouralo v Liberci i Hodkovicích, navíc pozor na kolony

úterý, 3. září 2019, 08:26

Pokud míříte do práce nebo třeba kamkoliv jinam, tak jeďte opatrně. Pozor si dejte nejen na dopravní nehody ale také kolony. Ty...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.