Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Soud kvůli požáru Severochemy proběhne až v říjnu. Obhájce náhle onemocněl

 
pátek, 6. září 2019, 11:36

Okresní soud v Liberci se začne zabývat předloňským požárem v libereckém podniku Severochema se škodou zhruba 140 milionů korun na konci října. V případu je obžalovaný bývalý zaměstnanec chemičky, který podle policie způsobil požár při pokusu ukrást chemikálii za zhruba 3000 korun. Dnešní jednání soudkyně zrušila kvůli nemoci obhájce.

„Nemůže se dnes k hlavnímu líčení dostavit, nemá za sebe substituci," řekla soudkyně Blanka Škrétová.

Obžalovanému hrozí za obecné ohrožení z nedbalosti dva až osm let vězení. Toho, co se stalo, lituje. Víc se ale k tomu vyjadřovat nechtěl. „Jsem rád, že jsem to z té hlavy vytěsnil," řekl.

Podle policie požár vznikl, když si obžalovaný chtěl napustit do kanystru ředidlo. Vznikl při tom elektrostatický výboj a způsobil mohutný požár. Oheň se 29. května 2017 rychle šířil a provázely ho četné výbuchy sudů naplněných chemikáliemi. Požár zasáhl sklad hořlavých kapalin a část výroby. Záchranná služba odvezla z areálu jednoho lehce popáleného člověk, zraněn byl i jeden z hasičů. Na místě zasahovalo okolo 120 hasičů a byl vyhlášen zvláštní stupeň požárního poplachu. Policie evakuovala z továrny a jejího okolí 50 lidí.

Severochema vyčíslila škody způsobené požárem i následnou odstávkou provozu na zhruba 140 milionů korun, podle policie mužovo počínání nezpůsobilo tak velkou škodu. „Krádeží chemikálie v hodnotě necelých 3000 korun způsobil škodu velkého rozsahu na majetku podniku, a to bezmála 30 milionů korun. K tomu vydal cizí majetek v nebezpečí škody v hodnotě přes 40 milionů korun," uvedla letos na jaře mluvčí policie Vladimíra Šrýtrová.

Napsal(a) ČTK | Foto čtenář Drbny
 


 

Kam dál?

Řidička nabourala do stromu a nakonec skončila na střeše

pátek, 6. září 2019, 10:42

Policisté z Dopravního inspektorátu v Semilech v těchto dnech řeší dopravní nehodu, ke které došlo v noci na středu mezi Záhořím...

PÁTRÁNÍ: Policie hledá dvanáctiletou dívku, je chovankyní libereckého...

čtvrtek, 5. září 2019, 21:29

Policisté se obrací na veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání po 12 let staré Vanese Turtákové, která bydlí v Jablonci nad...

Řidič poslal auto do příkopu, naměřili mu přes dvě promile

čtvrtek, 5. září 2019, 19:05

Strážníci narazili během svých nočních kontrol ve Frýdlantu na auto, které bylo zaparkované na poměrně netradičním místě, v...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.