Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Muž ze stříbrného BMW měl lákat školáky do auta na štěňata. Dítě si vše vymyslelo, říkají policisté

 
sobota, 14. září 2019, 06:01

V nepravidelných intervalech se tahle informace šíří mezi rodiči libereckých škol i sociálních sítích. V menších obměnách je ten příběh vždy stejný – muž má lákat děti k sobě do auta. Dítě se pak svěří doma a celý případ šetří policie. Nakonec se ale ukáže, že dítě si vše vymyslelo. A přesně to se stalo i na začátku tohoto školního roku.

„Informace od učitelky ze školy na Jabloňovce. V Liberci jezdí stříbrné BMW a láká děti do auta na štěňata!!!!!! Poučte děti,“ zní část zprávy, která před pár dny začala kolovat po facebooku.

Případ začala prověřovat policie. „Oznámení, ale i jen podezření z možné protiprávní činnosti, která jsou nebo můžou být páchána na dětech, jsou vždy ze strany policistů vnímána velmi silně,“ řekl mluvčí policie Vojtěch Robovský.

Upozorněny byly jednotlivé školy, že se něco podobného může dít, policisté ale přišli na to, že dítě si vše vymyslelo. „I přesto Krajské ředitelství policie Libereckého kraje neponechává nic náhodě a policisté spolu s kriminalisty i nadále provádějí důsledná prověřování všech možných indicií, které by byť i jen naznačovaly možné spojitosti se zmiňovaným, nepotvrzeným, případem,“ dodal mluvčí.

Podle něj tak policisté i nadále kontrolují v rámci výkonu služby okolí školských zařízení.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto Policie ČR
 


 

Kam dál?

Hledá se svědek těžké nehody z bílého SUV. Bezprostředně viděl srážku...

pátek, 13. září 2019, 16:37

O vážné nehodě motorky u Sosnové jsme už informovali. Policisté ji nadále vyšetřují a rádi by mluvili s řidičem bílého auta,...

Řidič v Žitavské ulici srazil mladíka a ujel. Pátrá po něm policie

pátek, 13. září 2019, 15:11

K dopravní nehodě došlo ve středu krátce po 14. hodině v liberecké Žitavské ulici. Auto tam srazila mladistvého chodce, kterého...

FOTO: Za vážnou nehodou na rovném úseku je nejspíš mikrospánek....

pátek, 13. září 2019, 09:22

Únava podle policistů stojí za nehodou, ke které došlo v úterý kolem poledne v Jestřebí. Na dlouhém a rovném úseku silnice tam...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.