Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Pes v parku počůral spícího muže. Podle paničky si zřejmě myslel, že to je pařez

 
sobota, 14. září 2019, 17:34

Hodně náročný měl muž z České Lípy jeden z večerů v tomto týdnu. Hned třikrát na něj někdo zavolal strážník. Aby toho nebylo málo, když ležel v parku, počůral ho pes.

Poprvé na něj zavolala strážníky jeho sousedka před osmou. „Muž nejenže řekl, že průkaz nemá, ale ani se nechtěl se strážníky bavit s tím, že nikomu nic říkat nebude. Strážníci ho proto naložili do služebního vozu a odvezli na obvodní oddělení policie,“ řekla mluvčí českolipských strážníků Eva Vlastníková.

Jenže jen o pár minut později se telefon na operačním středisku rozezněl znovu. „Vylekaná žena oznámila, že venčila svého psa v parčíku u základní školy v Pátově ulici. Pes vyštěkal muže, kterého si chvíli před tím zřejmě spletl s pařezem a pomočil ho. Jakmile se ležící osoba pohnula, psa to rozladilo a začal nahlas štěkat,“ popsala nevšední chvíle mluvčí.

Ženu pak vylekalo podivné chování muže, a tak na něj zavolala strážníky. Ti hned zjistili, že jde o toho samého, s kterým měli čest před tím, a tak ho nasměrovali domů.

Jenže po jedné hodině ráno strážníky volali znovu. Tentokrát do bydliště muže. „Došel domů a pustil si nahlas hudbu. Že chtějí ostatní spát, ho nezajímalo, zprvu ani neotevíral na důrazné zvonění. Ani po upozornění strážníků hudbu nevypnul, jen ji ztišil. Protože jde o opakovaný přestupek rušení nočního klidu, bude celou záležitost řešit správní orgán,“ uzavřela Vlastníková.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto MP Česká Lípa
 


 

Kam dál?

Muž ze stříbrného BMW měl lákat školáky do auta na štěňata. Dítě si...

sobota, 14. září 2019, 06:01

V nepravidelných intervalech se tahle informace šíří mezi rodiči libereckých škol i sociálních sítích. V menších obměnách je ten...

Hledá se svědek těžké nehody z bílého SUV. Bezprostředně viděl srážku...

pátek, 13. září 2019, 16:37

O vážné nehodě motorky u Sosnové jsme už informovali. Policisté ji nadále vyšetřují a rádi by mluvili s řidičem bílého auta,...

Řidič v Žitavské ulici srazil mladíka a ujel. Pátrá po něm policie

pátek, 13. září 2019, 15:11

K dopravní nehodě došlo ve středu krátce po 14. hodině v liberecké Žitavské ulici. Auto tam srazila mladistvého chodce, kterého...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.