Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na služebnu přišel chlapec se školní brašnou. Partner maminky je agresivní, zfackoval by mě, řekl strážníkům

 
neděle, 15. září 2019, 06:01

Českolipští strážníci měli ve středu v osm večer nezvyklou návštěvu. Přišel k nim malý kluk se školní brašnou s tím, že se bojí jít domů kvůli agresivnímu partnerovi jeho matky. Ta si pro syna na stanici nakonec přijela.

„Operačnímu strážníkovi se svěřil, že má velký strach jít domů, protože partner jeho maminky je agresivní a přinejmenším by ho zfackoval. Utrápený hoch se na služebnu uchýlil v nouzi, kdy nevěděl, jak se dál zachovat,“ popsala mluvčí strážníků Eva Vlastníková.

Chlapec přitom byl jen v tričku a šortkách, strážníci ho tak nejdřív dali do tepla a uvařili mu kakao. „Klučina se choval zodpovědně, vyndal si učení a připravoval se na druhý den do školy,“ dodala mluvčí.

Mezitím strážníci zkontaktovali jeho matku a také pracovnici sociálky. „Obě se dohodly na tom, že matka půjde se synkem domů, ale hned ráno budou pokračovat v řešení situace na odboru sociálních věcí,“ uzavřela Vlastníková.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto MP Česká Lípa
 


 

Kam dál?

Pes v parku počůral spícího muže. Podle paničky si zřejmě myslel, že...

sobota, 14. září 2019, 17:34

Hodně náročný měl muž z České Lípy jeden z večerů v tomto týdnu. Hned třikrát na něj někdo zavolal strážník. Aby toho nebylo...

Muž ze stříbrného BMW měl lákat školáky do auta na štěňata. Dítě si...

sobota, 14. září 2019, 06:01

V nepravidelných intervalech se tahle informace šíří mezi rodiči libereckých škol i sociálních sítích. V menších obměnách je ten...

Hledá se svědek těžké nehody z bílého SUV. Bezprostředně viděl srážku...

pátek, 13. září 2019, 16:37

O vážné nehodě motorky u Sosnové jsme už informovali. Policisté ji nadále vyšetřují a rádi by mluvili s řidičem bílého auta,...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.