Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na lince do Prahy zkolaboval řidič. S autobusem do bezpečí dojel jeden z cestujících

 
pondělí, 16. září 2019, 10:40

Hodně nepříjemné chvíle si zažili dnes ráno cestující na lince z Liberce do Prahy. Přímo při jízdě nedaleko odbočky na Jablonec zkolaboval řidič autobusu. Autobus s padesáti lidmi na palubě tak rázem nikdo neřídil a k neštěstí chyběly jen sekundy. Autobus v plné rychlosti naboural do svodidel a náraz vymrštil bezvládné řidičovo tělo na podlahu vozu.

Jeden z cestujících okamžitě zareagoval a chopil se volantu. „Dojel s autobusem na místo, kde bylo možné zastavit a zavolat zdravotnickou pomoc pro řidiče,“ popsal mluvčí záchranky Michael Georgiev. Cestující s autobusem dojel zhruba kilometr do Hodkovic na benzínovou pupmu, kam pro řidiče dojela záchranka.

Řidič autobusu zkolaboval krátce po 7:15 na čtyřproudé silnici nedaleko odbočky na Jablonec nad Nisou. Policisté dostali oznámení o kličkujícím autobusu, který narazil do svodidel. „Podle předběžných informací řidič autobusu pravděpodobně vlivem nějaké zdravotní komplikace zřejmě zkolaboval. Po nárazu do svodidel měl vypadnout zpoza volantu," uvedl mluvčí policie Vojtěch Robovský.


Autobus plný lidí bez řidiče zachránil softwarový specialista. To bude špatný, říkal si

pondělí, 16. září 2019, 16:44KrimiLiberecko
 

Jednačtyřicetiletý cestující Ivo Raisr převzal dnes ráno za jízdy řízení linkového autobusu na rychlostní silnici z Liberce ve směru na Turnov poté, co řidič zkolaboval. Nikdy předtím autobus neřídil, jeho reakce ale byla duchapřítomná, s vozem...

 

Podle záchranářů cestující zachránil život nejen řidiči, ale v případě nehody i cestujícím a sobě. „Jen díky jeho perfektní reakci se nikomu nic nestalo a my nemuseli vyjíždět se stanem a vozidlem hromadného neštěstí,“ dodal Georgiev.

„Děkujeme neznámému hrdinovi! Snad se k němu touto cestou naše poděkování a uznání dostane,“ uzavřel.

Napsal(a) redakce | Foto ZZS LK
 


 

Kam dál?

Na služebnu přišel chlapec se školní brašnou. Partner maminky je...

neděle, 15. září 2019, 06:01

Českolipští strážníci měli ve středu v osm večer nezvyklou návštěvu. Přišel k nim malý kluk se školní brašnou s tím, že se bojí...

Pes v parku počůral spícího muže. Podle paničky si zřejmě myslel, že...

sobota, 14. září 2019, 17:34

Hodně náročný měl muž z České Lípy jeden z večerů v tomto týdnu. Hned třikrát na něj někdo zavolal strážník. Aby toho nebylo...

Muž ze stříbrného BMW měl lákat školáky do auta na štěňata. Dítě si...

sobota, 14. září 2019, 06:01

V nepravidelných intervalech se tahle informace šíří mezi rodiči libereckých škol i sociálních sítích. V menších obměnách je ten...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.