Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO, VIDEO: Zásahovka si došla pro dealery drog. Policisté našli pervitin i střelnou zbraň

 
středa, 18. září 2019, 13:53

Několik měsíců pracovali liberečtí kriminalisté na případů dvojice příbuzných z Hrádecka v rámci operace OBI. Oba muži jezdili do Polska pro pervitin a ten dále přeprodávali na Liberecku. Policie při domovní prohlídce zadržela množství pervitinu na 3000 dávek drogy.

Zadržení jsou muži ve věku 26 a 36 let. „Oba se velkou měrou podíleli na distribuci pervitinu pro drogově závislé na Hrádecku, Chrastavsku a Liberecku, ale i pro drobné pouliční dealery,“ uvedl mluvčí policie Vojtěch Robovský.

Při domovní prohlídce zajistili kriminalisté minimálně 300 gramů pervitinu, což odpovídá množství pro 3000 dávek. Kromě pervitinu zajistili dále několik desítek kusů tablet extáze s účinnou látkou MDMA, dále větší množství marihuany a také finanční prostředky pocházející z distribuce i střelnou zbraň. „Během domovní prohlídky se podařilo kriminalistům zajistit také věci pocházející z trestné činnosti, a to odcizená jízdní kola,“ dodal mluvčí.Pro pervitin jezdili oba muži téměř denně do sousedního Polska. „Tento případ vystihuje aktuální situaci na Liberecku. Pervitin užívaný konzumenty pochází z velké části ze sousedního Polska, kde je v příhraničí vyráběn polskými výrobci," řekl Pavel Folprecht, vedoucí TOXI týmu Krajského ředitelství policie Libereckého kraje.

Oběma mužům hrozí dva roky až deset let vězení.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto Policie ČR
 


 

Kam dál?

V Desné došlo ke srážce osobáku s chodkyní, doprava byla řízena...

středa, 18. září 2019, 10:37

Dnes krátce po deváté hodině došlo k dopravní nehodě na silnici první třídy č. 10 v katastru obce Desná. Na místě zasahoval...

FOTO, VIDEO: Požár zcela zničil chatku. Zasahovaly tři jednotky hasičů

úterý, 17. září 2019, 19:24

Několikametrové plameny zachvátily v úterý odpoledne chatu v obci Noviny pod Ralskem. U požáru zasahovaly tři jednotky hasičů.

Vážné nehody v Libereckém kraji výrazně klesají

úterý, 17. září 2019, 11:13

Za prvních osm měsíců letošního roku vyšetřovala Policie ČR na území České republiky celkově 69 970 dopravních nehod. Při těchto...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.