Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Pacient z liberecké nemocnice se dostal až do Dubice jen v triku a sandálech, nikdo neví jak

 
pátek, 20. září 2019, 10:42

Poměrně netradiční setkání zažili českolipští strážníci v Dubici, kde v jednu ráno našli na zídce sedět muže.

Dalo by se snad předpokládat, že se muž někde bavil, trochu přebral a na zídce čeká na vystřízlivění, kdyby ovšem nebyl v chladné noci jen v tričku a sandálech. „Muž už měl u sebe pouze nemocniční kód se jménem,“ uvedla mluvčí Městské policie Česká Lípa Eva Vlastníková.

Strážníci se pokusili přijít na to, jak se muž z liberecké nemocnice dostal do Dubice a co tam vůbec dělá, ale muž jen velmi špatně komunikoval. „Samozřejmě ho nemohli strážníci nechat na místě. V Domě humanity mu tak opatřili teplé oblečení a následně pátrali, zda na některém oddělení liberecké nemocnice nepostrádají pacienta,“ vysvětlila Vlastníková.

Zanedlouho se ukázalo, že muže v nemocnici už několik hodin hledají a navíc trpí celou řadou onemocnění. Z Dubice se tak sanitkou vrátil do nemocnice.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto FB/MP ČL
 


 

Kam dál?

Strážníci pronásledovali zloděje, kteří před nimi utíkali s čokoládou

pátek, 20. září 2019, 07:32

Liberečtí strážníci byli přivoláni k frýdlantské prodejně Tesco, kde došlo ke krádeži. Dva zloději zde totiž odcizili tři krabice...

Nehoda u Jítravy má druhou oběť. Při převozu do nemocnice zemřel...

čtvrtek, 19. září 2019, 19:58

Dva lidé zemřeli a jeden utrpěl těžké zranění při dnešní odpolední nehodě u Jítravy. Dodávka na silnici 13 narazila do stromu....

Tragická nehoda u Jítravy. Náraz dodávky do stromu nepřežil člověk,...

čtvrtek, 19. září 2019, 14:47

Krátce před 14. hodinou došlo na silnici 13 u Jítravy k tragické dopravní nehodě. Dodávka tam čelně narazila do stromu, havárie...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.