Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: Plná čára? Pro tohoto řidiče žádné omezení. Při předjíždění ohrozil několik životů

 
pátek, 20. září 2019, 12:08

Plná čára asi zas tolik neznamená… Alespoň pro řidiče bílého vozidla, který se rozhodl předjíždět ve chvíli, kdy se k němu blížil v protisměru služebák Městské policie Česká Lípa. A právě ten celou událost zaznamenal na kameru.

Nebezpečným předjížděním přitom ohrozil posádky hned několika automobilů. „Že plná čára není zeď, si asi myslel řidič bílého vozu, který nesmyslně nebezpečně předjížděl a ohrozil vozidlo autoškoly, hned poté pak vůz městské policie,“ uvádí českolipská Městská policie na svém facebooku.

Naštěstí při tomto incidentu k žádné nehodě nedošlo. To ale neznamená, že strážníci celou událost přejdou bez povšimnutí. „Zběsilou jízdu řidiče zaznamenala kamera ve služebním autě. Řidič se ze svých přestupků v dopravě bude zodpovídat před správním orgánem,“ dodávají strážníci.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto MP ČL
 


 

Kam dál?

Pacient z liberecké nemocnice se dostal až do Dubice jen v triku a...

pátek, 20. září 2019, 10:42

Poměrně netradiční setkání zažili českolipští strážníci v Dubici, kde v jednu ráno našli na zídce sedět muže.

Strážníci pronásledovali zloděje, kteří před nimi utíkali s čokoládou

pátek, 20. září 2019, 07:32

Liberečtí strážníci byli přivoláni k frýdlantské prodejně Tesco, kde došlo ke krádeži. Dva zloději zde totiž odcizili tři krabice...

Nehoda u Jítravy má druhou oběť. Při převozu do nemocnice zemřel...

čtvrtek, 19. září 2019, 19:58

Dva lidé zemřeli a jeden utrpěl těžké zranění při dnešní odpolední nehodě u Jítravy. Dodávka na silnici 13 narazila do stromu....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.