Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Místo hub sbírali pokuty. Policisté se v Jizerkách zaměřili na špatně parkující houbaře

 
čtvrtek, 3. října 2019, 09:34

Houbařská sezona je v plném proudu a lesy jsou kromě houbařů plné i jejich aut. Do Jizerek se proto v rámci preventivní akce vydala i policie. Během chvíle narazila na desítku aut. Jejich majitelé tak dostali pokutu.

„Je stále mnoho řidičů, kteří jsou neukáznění a odmítají respektovat v lese umístěná dopravní značení či fakt, že se nacházejí v chráněné krajinné oblasti. Dopravní značení, která jsou v lesích umístěná, tam nejsou jen tak náhodou,“ uvedla mluvčí policie Vladimíra Šrýtrová.

Jde o oblast CHKO Jizerské hory, policisté tentokrát kontrolovali okolí Nové Louky a přehrady Souš. „Policisté museli řešit na desítku řidičů, kteří vůbec nerespektovali dopravní značení a ani skutečnost, že se nacházejí v chráněné krajinné oblasti, a svá vozidla odstavili tam, kde je to zrovna napadlo, mnohdy přímo v lese,“ řekla mluvčí.Takovým řidičům nechali policisté za stěračem pozdrav o spáchání přestupku. „Tato jednání se nelíbí i samotným návštěvníkům lesů a také lesníkům. Objevují se oznámení občanů, kteří si na porušování zákazu stěžují, zejména pak s ohledem na ochranu životního prostředí, poškozování dřevin a v neposlední řadě plašení zvěře,“ dodala Šrýtrová.

Od července už policisté uložili neukázněným řidičům padesát pokut.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto Policie ČR
 


 

Kam dál?

U Nisy na opuštěném místě byl dva dny uvázaný pes

středa, 2. října 2019, 09:18

Tenhle americký pitbul si prožil hodně nepříjemné chvíle, podle svědků byl dva dny uvázaný na opuštěném místě u Nisy. Díky dobré...

FOTO: Senior pašoval z Polska sedmdesát kilo tabáku. Na dani musí...

úterý, 1. října 2019, 14:21

Skoro 71 kilogramů tabáku se minulý týden snažil z Polska propašovat třiasedmdesátiletý muž. Hlídka celníků ho zastavila u...

Konflikt řidičů na křižovatce pod Makrem skončil zraněním. Hledají se...

úterý, 1. října 2019, 10:37

Liberečtí policisté vyšetřují dopravní nehodu a konflikt dvou řidičů, ke kterému došlo na Hodkovické ulici u sjezdu u Makra v...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zeman ocení Zilka, zraněného muže z Dubí nebo zpěváka Zímu

Prezident Miloš Zeman letos 28. října vyznamená bývalého vídeňského starostu Helmuta Zilka či aktéra potyčky na koupališti v Dubí Davida Michajlaka. Dnešní Lidové noviny (LN) uvedly, že Zeman celkem udělí 43 vyznamenání, a překoná tím dosavadní rekord z minulého roku, kdy ocenil 41 osobností. Do Vladislavského sálu si v pondělí přijdou pro medaile také motocyklový závodník Libor Podmol, zpěvák a herec Josef Zíma nebo podnikatelé Rudolf Ovčaří a Vladimír Plašil.

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že přijímá pouze hotovost. To není nic neobvyklého. Současný evropský průměr je 23 terminálů na tisíc obyvatel. V Čechách se nyní pohybujeme kolem 21 kusům na tisíc obyvatel. Přesto zaplatit kartou cigarety v trafice nebo potraviny ve vesnické Jednotě je mnohde stále ještě hudbou budoucnosti. A kde platba kartou chybí vám?