Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO, VIDEO: Policisté hledali v kamionech nelegální migranty. Využili i přístroj, který odhalí tlukoucí srdce

 
pátek, 4. října 2019, 09:15

Policisté společně s celníky vyrazili v minulém týdnu na kontrolu kamionů ke dvěma hraničním přechodům. Zaměřili se především na nelegální migranty, kteří by se mohli ukrývat v nákladních prostorech kamionů.

Hlídky se vydaly na přechody do Hrádku a Harrachova. „Do akce byl nasazen také detektor na detekování tlukotu srdce – Heartbeat, který mají policisté cizinecké policie v Liberci již více jak tři měsíce k dispozici,“ uvedla mluvčí policie Vladimíra Šrýtrová.

Policisté během akce zkontrolovali pět osobních vozidel, tři dodávky, čtyři nákladní vozidla do 3,5t a deset nákladních vozidel nad 3,5t.Žádného migranta během kontrol policisté neodhalili, řidiči kontrolovaných aut ale spáchali pět přestupků. „I přestože se nepodařilo zjistit během policejní akce žádný případ přepravy osob nelegálně vstupujících na území Schengenského prostoru, budou policisté v podobných akcích na území Libereckého kraje i v brzké době nadále pokračovat,“ dodala mluvčí.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto Policie ČR
 


 

Kam dál?

Místo hub sbírali pokuty. Policisté se v Jizerkách zaměřili na špatně...

čtvrtek, 3. října 2019, 09:34

Houbařská sezona je v plném proudu a lesy jsou kromě houbařů plné i jejich aut. Do Jizerek se proto v rámci preventivní akce...

U Nisy na opuštěném místě byl dva dny uvázaný pes

středa, 2. října 2019, 09:18

Tenhle americký pitbul si prožil hodně nepříjemné chvíle, podle svědků byl dva dny uvázaný na opuštěném místě u Nisy. Díky dobré...

FOTO: Senior pašoval z Polska sedmdesát kilo tabáku. Na dani musí...

úterý, 1. října 2019, 14:21

Skoro 71 kilogramů tabáku se minulý týden snažil z Polska propašovat třiasedmdesátiletý muž. Hlídka celníků ho zastavila u...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší.Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.

Zeman ocení Zilka, zraněného muže z Dubí nebo zpěváka Zímu

Prezident Miloš Zeman letos 28. října vyznamená bývalého vídeňského starostu Helmuta Zilka či aktéra potyčky na koupališti v Dubí Davida Michajlaka. Dnešní Lidové noviny (LN) uvedly, že Zeman celkem udělí 43 vyznamenání, a překoná tím dosavadní rekord z minulého roku, kdy ocenil 41 osobností. Do Vladislavského sálu si v pondělí přijdou pro medaile také motocyklový závodník Libor Podmol, zpěvák a herec Josef Zíma nebo podnikatelé Rudolf Ovčaří a Vladimír Plašil.

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.