Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Seniorka se nevrátila domů z procházky. Strážníci ji našli zraněnou pod svahem

 
středa, 9. října 2019, 09:20

Na libereckou městskou policii se obrátil nešťastný muž, který se obával o zdraví své ženy. Ta se vydala na procházku k Pivovarským rybníkům, odkud se ale do večera nevrátila.

Podle muže navíc jeho partnerka trpí ztrátou orientace. Na místo tak vyrazila hlídka městské policie. „Ženu našli strážníci přibližně po půl hodině mimo cestu,“ informovala mluvčí městské policie Daniela Bušková.

Seniorka ležela pod příkrým srázem, zraněná ale naštěstí alespoň při vědomí. „Žena měla zlomené zápěstí a utrpěla další poranění na nohách,“ komentovala Bušková. Strážníci poskytli ženě na místě první pomoc a vynesli ji ze špatně přístupného terénu. Dále se o ženu postarali přivolaní záchranáři. 

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto MP Liberec
 


 

Kam dál?

Ve Vratislavicích unikl plyn. Dopravní ulice byla uzavřená, několik...

úterý, 8. října 2019, 10:47

Dopravní ulice ve Vratislavicích byla v úterý dopoledne uzavřená, z poškozené přípojky totiž unikal plyn. Asi deset lidí bylo...

Na útěku z výchovného ústavu na nádraží okradli ženu o peněženku

úterý, 8. října 2019, 10:22

Dvojici chlapců ve věku 14 a 15 let zadržela ve čtvrtek odpoledne policie. Na útěku z výchovného ústavu totiž chtěli přijít k...

FOTO: Potyčka před Forem. Policie hledá dvojici mužů

úterý, 8. října 2019, 09:01

Policisté pátrají po dvojici mužů, která pole nich může přispět k objasnění případu, který vyšetřují. V úterý 24. září došlo před...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.

Zeman ocení Zilka, zraněného muže z Dubí nebo zpěváka Zímu

Prezident Miloš Zeman letos 28. října vyznamená bývalého vídeňského starostu Helmuta Zilka či aktéra potyčky na koupališti v Dubí Davida Michajlaka. Dnešní Lidové noviny (LN) uvedly, že Zeman celkem udělí 43 vyznamenání, a překoná tím dosavadní rekord z minulého roku, kdy ocenil 41 osobností. Do Vladislavského sálu si v pondělí přijdou pro medaile také motocyklový závodník Libor Podmol, zpěvák a herec Josef Zíma nebo podnikatelé Rudolf Ovčaří a Vladimír Plašil.

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.