Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Život seniorovi nezachránila ani rychlá pomoc, zemřel na okraji lesa

 
středa, 9. října 2019, 13:14

Českolipští strážníci byli v uplynulých dnech přivolání prostřednictvím linky 156 k osmasedmdesátiletému muži, kterého postihla náhlá nevolnost u obce Okřešice.

Hlídka byla na místě do pěti minut. „Strážníci zjistili, že na okraji lesa leží muž bez dechu a hmatatelného pulzu,“ komentovala mluvčí městské policie Eva Vlastníková.

Strážníci s sebou sice měli přenosný defibrilátor, ten ale provedení výboje nedoporučil, proto se pustili do ruční resuscitace. „V té strážníci pokračovali až do příjezdu zdravotníků,“ sdělila Vlastníková.

Tento případ ale bohužel skončil smutně. Seniora se ani přes veškerou snahu nepodařilo přivést zpět k životu. Později bylo zjištěno, že muž se léčil hned s několika vážnými chorobami.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Městská policie Česká Lípa
 


 

Kam dál?

Seniorka se nevrátila domů z procházky. Strážníci ji našli zraněnou...

středa, 9. října 2019, 09:20

Na libereckou městskou policii se obrátil nešťastný muž, který se obával o zdraví své ženy. Ta se vydala na procházku k...

Ve Vratislavicích unikl plyn. Dopravní ulice byla uzavřená, několik...

úterý, 8. října 2019, 10:47

Dopravní ulice ve Vratislavicích byla v úterý dopoledne uzavřená, z poškozené přípojky totiž unikal plyn. Asi deset lidí bylo...

Na útěku z výchovného ústavu na nádraží okradli ženu o peněženku

úterý, 8. října 2019, 10:22

Dvojici chlapců ve věku 14 a 15 let zadržela ve čtvrtek odpoledne policie. Na útěku z výchovného ústavu totiž chtěli přijít k...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zeman ocení Zilka, zraněného muže z Dubí nebo zpěváka Zímu

Prezident Miloš Zeman letos 28. října vyznamená bývalého vídeňského starostu Helmuta Zilka či aktéra potyčky na koupališti v Dubí Davida Michajlaka. Dnešní Lidové noviny (LN) uvedly, že Zeman celkem udělí 43 vyznamenání, a překoná tím dosavadní rekord z minulého roku, kdy ocenil 41 osobností. Do Vladislavského sálu si v pondělí přijdou pro medaile také motocyklový závodník Libor Podmol, zpěvák a herec Josef Zíma nebo podnikatelé Rudolf Ovčaří a Vladimír Plašil.

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že přijímá pouze hotovost. To není nic neobvyklého. Současný evropský průměr je 23 terminálů na tisíc obyvatel. V Čechách se nyní pohybujeme kolem 21 kusům na tisíc obyvatel. Přesto zaplatit kartou cigarety v trafice nebo potraviny ve vesnické Jednotě je mnohde stále ještě hudbou budoucnosti. A kde platba kartou chybí vám?