Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Hledají se svědci vážné nehody z průtahu Chrastavy. Těžce se zranil řidič kamionu

 
čtvrtek, 10. října 2019, 09:20

K vážné nehodě došlo ve čtvrtek 26. září po osmé hodině večer na průtahu Chrastavy. Nejprve se tam srazilo auto s kamionem. Tato nehoda ještě dopadla dobře, jenže řidič kamionu zůstal na silnici a zřejmě telefonoval, když k nehodě přijelo další auto a nabouralo do osobáku, který muže smetl. Policisté nyní hledají svědky nehody.

K nehodě došlo ve směru od Liberce. „Pětadvacetiletá řidička za volantem BMW nezvládla přejíždění z levého do pravého pruhu, při kterém se bokem střetla s tahačem jízdní soupravy. Vlivem tohoto nárazu se BMW roztočilo, nabouralo do svodidel a zůstalo stát napříč komunikací před kamionem,“ popsala mluvčí policie Ivana Baláková

Podle ní jen díky tomu, že třiadvacetiletý šofér kamionu pohotově sešlápl brzdy, nedošlo k fatálnímu následku a oba účastníci z nehody vyvázli bez zranění.

Jenže to nebylo všechno. Zhruba o deset minut později k místu u nehody přijel třiatřicetiletý řidič audi. „Nepřizpůsobil rychlost stavu a povaze vozovky, nestačil své auto dobrzdit a naboural do BMW. Přitom utrpěl těžké zranění řidič kamionu, který měl podle svědeckých výpovědí stát na rychlostní komunikaci a telefonovat,“ dodala mluvčí.

Hledají se svědci nehody

V souvislosti s touto událostí se dopravní policisté obracejí s žádostí o pomoc na případné svědky, kteří by mohli přispět k objektivnímu posouzení nehodového děje. Informace je možné policistům sdělit prostřednictvím bezplatné tísňové linky 158 nebo přímo na Dopravní inspektorát policie Liberec na tel. čísla: 974 466 573 nebo 974 466 251.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto Policie ČR
 


 

Kam dál?

Přítelkyni po hádce vyhodil z bytu jen v bačkorách. Otevřít odmítl i...

čtvrtek, 10. října 2019, 06:01

Třicetiletá žena se během chvíle ocitla na ulici v České Lípě. Vyvrcholila tím hádka s přítelem, který ji prostě vystrčil na...

Robert Dušek a bývalý náměstek hejtmana Sepp měli dostat milionový...

středa, 9. října 2019, 17:42

Soud v Liberci s 12 obžalovanými z dotačního podvodu se kromě stavby termálních lázní týká také opravy hotelu Praha v Jablonci...

Život seniorovi nezachránila ani rychlá pomoc, zemřel na okraji lesa

středa, 9. října 2019, 13:14

Českolipští strážníci byli v uplynulých dnech přivolání prostřednictvím linky 156 k osmasedmdesátiletému muži, kterého postihla...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zeman ocení Zilka, zraněného muže z Dubí nebo zpěváka Zímu

Prezident Miloš Zeman letos 28. října vyznamená bývalého vídeňského starostu Helmuta Zilka či aktéra potyčky na koupališti v Dubí Davida Michajlaka. Dnešní Lidové noviny (LN) uvedly, že Zeman celkem udělí 43 vyznamenání, a překoná tím dosavadní rekord z minulého roku, kdy ocenil 41 osobností. Do Vladislavského sálu si v pondělí přijdou pro medaile také motocyklový závodník Libor Podmol, zpěvák a herec Josef Zíma nebo podnikatelé Rudolf Ovčaří a Vladimír Plašil.

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že přijímá pouze hotovost. To není nic neobvyklého. Současný evropský průměr je 23 terminálů na tisíc obyvatel. V Čechách se nyní pohybujeme kolem 21 kusům na tisíc obyvatel. Přesto zaplatit kartou cigarety v trafice nebo potraviny ve vesnické Jednotě je mnohde stále ještě hudbou budoucnosti. A kde platba kartou chybí vám?