Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Tyran z Mimoňska: Svou rodinu šikanoval čtyři roky

 
neděle, 30. srpna 2015, 12:21

Několik let museli snášet fyzické i psychické týrání. Pomyslný pohár trpělivosti se sedmatřicetiletým tyranem z Mimoňska ale přetekl v úterý večer. Jeho manželka přivolala policisty, když jí před obličejem šermoval s nožem se slovy, že ji podřízne. Policisté až poté zjistili, že muž takto tyranizuje celou rodinu čtyři roky.

Téměř denně ženu vulgárně slovně napadal a nesčetněkrát pocítila i jeho údery pěstí. „Od domácí šikany nejsou ušetřeny ani jeho nezletilá dcera a její babička. Dívce vyčítá například i to, že se příliš často koupe a tím tak doma zbytečně "plácá" vodu nebo, že hodně  jí a on si pak musí utrhovat od úst. Pro svou tchyni také nemá žádné vlídné slovo a všem třem ženám, kterým nahání jen strach, hrozí zapálením domu a také zabitím,“ řekla mluvčí policie Ivana Baláková.

Když v úterý večer po předchozí ošklivé hádce vytáhl na svou manželku kuchyňský nůž, se kterým jí nebezpečně vyhrožoval, přivolala žena policisty. Ti na místě mimo jiné zjistili, že v záchvatu vzteku zdemoloval nábytek v ložnici. „Na místě ho zajistili a poté, co vystřízlivěl z opilosti, ho obvinili ze zločinu týrání osoby žijící ve společném obydlí. Za to mu nyní hrozí až osmiletý trest odnětí svobody,“ dodala mluvčí. Navíc muže z domu, ve kterém svou rodinu trápil, vykázali.

Vizitka autora

 

Michael Daněk

šéfredaktor projektu Drbna
kontakt: sefredaktor@drbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

V centru Liberce řádil kapsář. Oběti prořízl batoh

pátek, 28. srpna 2015, 11:51

Kapsáři řádí v ulicích Liberce i za bílého dne a způsobem, který známe především z Balkánu nebo Egypta. Své by o tom mohl...

Liberecká výšina je v konkurzu, majitel má vrátit 29 milionů

pátek, 28. srpna 2015, 10:18

Majitel oblíbené rozhledny a restaurace Liberecká výšina Družstvo PLP Invest je v konkurzu. Rozhledna může jít do dražby, uvádí...

Kriminalisté zadrželi lupiče, kteří se vydávali za policisty

čtvrtek, 27. srpna 2015, 16:56

Policie zadržela tři muže z Děčínska, kteří údajně v dubnu v policejních uniformách a se zbraní přepadli na Českolipsku řidiče...

Jestli nepomůžete mému příteli, bude hořet stanice, volal anonym

čtvrtek, 27. srpna 2015, 11:44

"Jestli nepomůžete mému příteli, bude hořet policejní stanice." Přesně tak zněla slova ženy, která v úterý krátce po šesté hodině...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jedineční Agnus Dei nabízí záznam ze svého comebackového koncertu. Zdarma

Před rokem se v plzeňském Divadle Pod Lampou uskutečnila památná událost. Na scénu se po dlouhých sedmnácti letech vrátila kultovní kapela Agnus Dei. Kapela, která psala dějiny tuzemského symfonického metalu. Kdo se tehdy do klubu nedostal, nemusí již slzet, Agnus Dei v těchto dnech zveřejnili profesionální záznam celého koncertu.

Bezpečnost na silnicích? Nejen v autoškole, ale i tématem pro studenty vysokých škol

Statistiky hovoří jasně. Mladí řidiči jsou jednou z nejohroženějších skupin účastníků silničního provozu. Může za to nedostatečný systém vzdělávání v oblasti bezpečnosti silničního provozu v ČR? Jak to změnit? Například intenzivnější výukou dopravní bezpečnosti na základních, ale třeba i středních a vysokých školách. Nezkušenost, a především nevědomost mladých řidičů totiž mají velmi často fatální následky.

Film Narušitel se chystá do kin, na premiéru přišly největší hvězdy českého hereckého nebe

Pražské Kino Lucerna se v úterý večer zahalilo do slavnostního hávu. V honosných prostorách se poprvé promítal dlouho očekávaný snímek Narušitel od teprve osmnáctiletého režiséra z Hradce Králové Davida Baldy. Na první projekci zavítala i řada hvězd českého filmového nebe.