Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO a VIDEO: Další rána pro drogové podsvětí, kriminalisté rozkryli "perníkový" gang

čtvrtek, 26. listopadu 2015, 12:08

Kriminalisté připravili před nedávnem pořádně nepříjemné probuzení hned čtyřem drogovým výrobcům a distributorům v Libereckém kraji. Společně se zásahovou jednotkou se jim po šestiměsíčním sbírání informací podařilo pozatýkat celý drogový „gang,“ který působil na území takřka Libereckého kraje. V rukou zásahové jednotky skončil výrobce, jeho společník a distributor s mladou dealerkou.

Na pomyslné špici pyramidy byl šestatřicetiletý muž, který obstarával výrobu pervitinu. S tím měl bohaté zkušenosti. Právě za výrobu pervitinu si několik let odseděl ve věznici a na svobodu se dostal teprve letos v lednu. Od té doby podle kriminalistů stihl vyrobit minimálně půl kilogramu této drogy. „Dokazování ale stále probíhá a nakonec to může být víc,“ řekl vedoucí krajského Toxi týmu Pavel Folprecht.

Zapírat nejspíš nemělo cenu, zásahová jednotka ho zadržela přímo při výrobě drogy v jedné z garáží v Jablonci nad Nisou. „Zajistili jsme kompletní varnu, která patří mezi ty největší, které Toxi tým v letošním roce odhalil,“ dodal Folprecht.

Zkušený výrobce skončil po zadržení ve vazbě a u soudu může vyfasovat až desetileté odnětí svobody.

Poloviční trest hrozí pětatřicetiletému společníkovi, který mu byl jakousi pravou rukou. „Muž mu byl nápomocný zejména pronájmem různých prostor k výrobě drogy,“ doplnila mluvčí policie Vlasta Suchánková.

V síti Toxi týmu uvízla také další velká ryba v podobě jednačtyřicetiletého drogového dealera, kterého kriminalisté dobře znají. „V minulosti byl odsouzen za krádeže, neoprávněné užívání cizí věci a poškození cizí věci,“ řekla mluvčí. Podle policie byl hlavním dealerem v řetězci a zásoboval Jablonecko, Liberecko a částečně také Semilsko. Sám je přitom přes dvacet let drogově závislý.

Jeho policie zadržela v jednom z libereckých panelových domů společně s třiadvacetiletou dívkou z Turnovska, která mu s prodejem pervitinu pomáhala. Zatímco jí hrozí rok až pět let ve vězení, v jeho případě může být trest až dvojnásobný. Svůj slušný příjem z prodeje drog navíc dealer podporoval také invalidním důchodem, který pobíral.

Při zásahu policie zajistila také desítky tisíc korun v hotovosti, 60 gramů pervitinu a dvě plynové pistole.

Při sérii zátahů se kriminalistům podařilo také na jednom z penzionů v Jizerkách zadržet dva celostátně hledané muže. S případem nemají nic společného.

Letos se kriminalistům z protidrogového týmu podařilo odhalit v Libereckém kraji 148 případů distribuce, výroby či držení drog a zajistit sedm varen pervitinu. Z toho dvě byly v centru Liberce, jedna dokonce nedaleko vazební věznice.

 
 

Vizitka autora

 

Michael Daněk

šéfredaktor projektu Drbna
kontakt: sefredaktor@drbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Totožnost muže utonulého v Andělské Hoře má zjistit test DNA

pondělí, 23. listopadu 2015, 13:00

Kriminalisté stále zjišťují totožnost muže, kterého našel pracovník hydroelektrárny v nádrži v Andělské Hoře před dvěma týdny....

Na Františkov dohlédne nová kamera městské policie

čtvrtek, 19. listopadu 2015, 16:08

O další bezpečnostní kameru posílí liberecká městská policie svůj kamerový a dohlížecí systém. Nový kamerový bod umístí ve...

Policisté prošetřují smrt svého kolegy

čtvrtek, 19. listopadu 2015, 11:10

Tragická událost zasáhla začátkem tohoto týdne policisty z Libereckého kraje. Jeden z jejich kolegů z České Lípy si při službě...

Policie obvinila z vraždy v Novém Městě pod Smrkem družku ubodaného...

pondělí, 16. listopadu 2015, 13:42

Kriminalisté zveřejnili první informace k tragické smrti osmapadesátiletého muže v Novém Městě pod Smrkem. Dosavadní vyšetřování...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Málo parkovacích míst a úbytek klientů,...

  • Přepadl několik heren, policie po něm pátrá,...

  • Liberec jako centrum drogové mafie? Ve městě...

  • Vichřice na Liberecku: vlak narazil do...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

ANALÝZA: V určitých situacích nemá zvýšení minimální mzdy žádné negativní dopady

Zvyšování minimální mzdy je jedním z oblíbených ekonomických nástrojů zvláště levicových stran. Ty tvrdí, že zvýšení mzdy povede ke zvýšení útrat a tím že dojde ke stimulaci ekonomiky. Naproti tomu kritici tvrdí, že zvýšení minimální mzdy vede ke zvýšení nezaměstnanosti i cen. Studie, vycházející ze zkoumání 7 zemí střední a východní Evropy a Dánska, kterou Centrum ekonomických a tržních analýz (CETA) vypracovalo ve spolupráci s Lithuanian free market institute a dalšími mezinárodními organizacemi ukazuje, že pravdu někdy mají obě strany.

Zákon jako bič na média. Evropští novináři varují před likvidačními pokutami za „zneužití obchodního tajemství“

Bez větší pozornosti prošla českým parlamentem novela zákona o ochranných známkách. Její součástí je i mnohem stručnější paragraf o ochraně know-how a obchodního tajemství. Vedlejším efektem by mohl být i způsob, jak hrozbou vysokých pokut zkomplikovat práci zejména investigativním novinářům.

PRŮZKUM: Obyvatelé krajů hodnotí nejlépe hejtmana Bernarda z ČSSD

Obyvatelé krajů hodnotí nejkladněji působení plzeňského hejtmana Josefa Bernarda (ČSSD), kdežto nejméně pozitivně jihomoravského hejtmana Bohumila Šimka (ANO). Vyplývá to ze zářijového průzkumu agentury STEM/MARK. Bernarda kladně ohodnotila více než polovina obyvatel, Šimka jen asi třetina. Do průzkumu zařadila agentura i pražskou primátorku Adrianu Krnáčovou (ANO), která měla ještě horší výsledek než Šimek. Kladně ji ohodnotila jen čtvrtina dotázaných.