Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

FOTO a VIDEO: Další rána pro drogové podsvětí, kriminalisté rozkryli "perníkový" gang

čtvrtek, 26. listopadu 2015, 12:08

Kriminalisté připravili před nedávnem pořádně nepříjemné probuzení hned čtyřem drogovým výrobcům a distributorům v Libereckém kraji. Společně se zásahovou jednotkou se jim po šestiměsíčním sbírání informací podařilo pozatýkat celý drogový „gang,“ který působil na území takřka Libereckého kraje. V rukou zásahové jednotky skončil výrobce, jeho společník a distributor s mladou dealerkou.

Na pomyslné špici pyramidy byl šestatřicetiletý muž, který obstarával výrobu pervitinu. S tím měl bohaté zkušenosti. Právě za výrobu pervitinu si několik let odseděl ve věznici a na svobodu se dostal teprve letos v lednu. Od té doby podle kriminalistů stihl vyrobit minimálně půl kilogramu této drogy. „Dokazování ale stále probíhá a nakonec to může být víc,“ řekl vedoucí krajského Toxi týmu Pavel Folprecht.

Zapírat nejspíš nemělo cenu, zásahová jednotka ho zadržela přímo při výrobě drogy v jedné z garáží v Jablonci nad Nisou. „Zajistili jsme kompletní varnu, která patří mezi ty největší, které Toxi tým v letošním roce odhalil,“ dodal Folprecht.

Zkušený výrobce skončil po zadržení ve vazbě a u soudu může vyfasovat až desetileté odnětí svobody.

Poloviční trest hrozí pětatřicetiletému společníkovi, který mu byl jakousi pravou rukou. „Muž mu byl nápomocný zejména pronájmem různých prostor k výrobě drogy,“ doplnila mluvčí policie Vlasta Suchánková.

V síti Toxi týmu uvízla také další velká ryba v podobě jednačtyřicetiletého drogového dealera, kterého kriminalisté dobře znají. „V minulosti byl odsouzen za krádeže, neoprávněné užívání cizí věci a poškození cizí věci,“ řekla mluvčí. Podle policie byl hlavním dealerem v řetězci a zásoboval Jablonecko, Liberecko a částečně také Semilsko. Sám je přitom přes dvacet let drogově závislý.

Jeho policie zadržela v jednom z libereckých panelových domů společně s třiadvacetiletou dívkou z Turnovska, která mu s prodejem pervitinu pomáhala. Zatímco jí hrozí rok až pět let ve vězení, v jeho případě může být trest až dvojnásobný. Svůj slušný příjem z prodeje drog navíc dealer podporoval také invalidním důchodem, který pobíral.

Při zásahu policie zajistila také desítky tisíc korun v hotovosti, 60 gramů pervitinu a dvě plynové pistole.

Při sérii zátahů se kriminalistům podařilo také na jednom z penzionů v Jizerkách zadržet dva celostátně hledané muže. S případem nemají nic společného.

Letos se kriminalistům z protidrogového týmu podařilo odhalit v Libereckém kraji 148 případů distribuce, výroby či držení drog a zajistit sedm varen pervitinu. Z toho dvě byly v centru Liberce, jedna dokonce nedaleko vazební věznice.

 
 

Vizitka autora

 

Michael Daněk

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 

Kam dál?

Totožnost muže utonulého v Andělské Hoře má zjistit test DNA

pondělí, 23. listopadu 2015, 13:00

Kriminalisté stále zjišťují totožnost muže, kterého našel pracovník hydroelektrárny v nádrži v Andělské Hoře před dvěma týdny....

Na Františkov dohlédne nová kamera městské policie

čtvrtek, 19. listopadu 2015, 16:08

O další bezpečnostní kameru posílí liberecká městská policie svůj kamerový a dohlížecí systém. Nový kamerový bod umístí ve...

Policisté prošetřují smrt svého kolegy

čtvrtek, 19. listopadu 2015, 11:10

Tragická událost zasáhla začátkem tohoto týdne policisty z Libereckého kraje. Jeden z jejich kolegů z České Lípy si při službě...

Policie obvinila z vraždy v Novém Městě pod Smrkem družku ubodaného...

pondělí, 16. listopadu 2015, 13:42

Kriminalisté zveřejnili první informace k tragické smrti osmapadesátiletého muže v Novém Městě pod Smrkem. Dosavadní vyšetřování...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Tragické úmrtí muže, kterého zasypala siláž,...

  • Vyšetřování tragické nehody ve...

  • Nová silnice z Liberce do Jablonce nad Nisou...

  • Strážníky přivolal zoufalý řidič, odjezd z...

 
 

O čem píše Drbna.cz

Božská voda a sto let tradice. Spa Resort Libverda zve na...

Lázeňský komplex v Libverdě na úpatí Jizerských hor je oázou klidu v dnešní uspěchané době. Spa...

V Keni uhynul poslední samec nosorožce severního bílého

Poslední samec nosorožce bílého severního Súdán naposledy vydechl v pondělí 19. února odpoledne....

Jak fungují referenda ve Švýcarsku?

V rámci debat o zavedení obecného referenda je často zmiňováno Švýcarsko jako příklad země, ve...