Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nebyl schopný mluvit ani chodit, ale řídil. Policistům nadýchal skoro 4,5 promile

 
čtvrtek, 21. července 2016, 14:34

Tak tohle se často nestává. Ve středu došlo v Mírové pod Kozákovem k dopravní nehodě, při níž řidič Volva sjel s autem do příkopu. Na tom by nebylo nic tak zvláštního, jenže devětačtyřicetiletý muž byl v takovém stavu, že si o něm svědci nehody mysleli, že je mrtvý.

K nehodě došlo ve 13 hodin! „Řidič při průjezdu vesnicí neudržel svůj vůz na silnici a havaroval s ním najetím do kamene ležícího poblíž krajnice. Zde jeho jízda skončila. Než to ale šofér pochopil, ještě nějakou chvíli vytáčel motor do vysokých otáček, aby auto znovu nastartoval,“ popsala mluvčí policie Ivana Baláková.

Jenže tím upoutal pozornost několika svědků, kteří se šli podívat, co se děje. Silně opilý řidič mezitím dokázal tvrdě usnout, a tak si příchozí mysleli, že je snad mrtvý. „Totálně opilý muž seděl připásaný ve svém vozidle, zvrácený do sedadla a na žádné podněty nereagoval. Svědci proto zavolali zdravotnickou záchrannou službu, jejíž lékař zjistil, že je řidič jenom opilý,“ dodala mluvčí.

Když se řidič trochu probral, policistům nadýchal 4,44 promile. „Muž se v tomto stavu nebyl schopen postavit, natož chodit a nedokázal vůbec artikulovat. Poté, co se lékař přesvědčil, že není v ohrožení života, svěřil ho do péče rodiny, která si pro něj do Mírova přijela,“ uzavřela Baláková, podle níž bude mít celý případ dohru v trestním řízení.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
 


 

Kam dál?

Asistenti městské policie zůstanou v ulicích Liberce, vedení města si...

středa, 20. července 2016, 16:46

Asistenti městské policie budou i nadále křižovat ulice Liberce. Vedení města vyhodnotilo projekt, který funguje od loňského...

Před měsícem obviněný policista je opět ve službě, uspěl se stížností

úterý, 19. července 2016, 11:33

Vysoce postavený policista, kterého Generální inspekce bezpečnostních sborů před měsícem obvinila ze zneužití pravomoci úřední...

Policisté hledají důležitého svědka. Nepoznáváte muže z fotografie?

pátek, 15. července 2016, 15:38

Tenhle muž, kterého vidíte na fotografii, by mohl být pro policisty důležitým svědkem. Nepoznáváte ho? Jabloneckým mužům zákona...

Těžkou nehodu dvou aut na Albrechťáku nepřežil člověk

pátek, 15. července 2016, 12:00

Kolem půl jedenácté došlo na Albrechtickém kopci k vážné nehodě dvou osobních aut.Srážku nepřežil jeden sedmaosmdesátiletý...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V oblíbeném lyžařském středisku v Rakousku se srazilo pět kabinek lanovky

Těšíte se na nadcházející lyžařskou sezónu? Oblíbenou destinací lyžařů z jižní Moravy je sousední Rakousko, kde tamní alpské vrchy nabízejí kilometry perfektně upravených sjezdovek. Ani v Rakousku však ne vždy funguje podle představ. Důkazem je video z lyžařského areálu Hochzillertal, na kterém je vidět následek nehody několika kabin lanovky.

Policie prověřuje zakázky pro Povodí Labe

Policie z Ústeckého kraje prověřuje zakázky pro státní podnik Povodí Labe se sídlem v Hradci Králové. Kriminalisté si 15. listopadu vyžádali informace a dokumenty k některých obchodním případům z letech 2009 a 2018, sdělila mluvčí podniku Hana Bendová.

Silné zimní bundy přidávají pár centimetrů, které snižují účinnost bezpečnostních pásů

Svrchní zimní oděv v kombinaci s bezpečnostními pásy není pro cestující to nejlepší řešení. Silné zimní bundy přidávají pár centimetrů, které snižují účinnost bezpečnostních pásů.