Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Bezohledný motocyklista ujížděl policistům po cyklostezce, nakonec zmizel v lese

 
středa, 27. července 2016, 17:24

O pořádný rozruch se včera před půl šestou večerní postaral neznámý motocyklista, který na svém stroji několik kilometrů ujížděl policistům. O dlouhé honičce, převážně po cyklostezkách v okolí řeky Nisy, jste nás informovali vy, čtenáři Drbny. Mladík po dlouhém pronásledování policistům ujel, hlídka ale zaznamenala poznávací značku motocyklu Yamaha 125 a tak je jen otázkou času, než se podaří bezohledného řidiče vypátrat.

Nebezpečně jedoucího mladíka si policisté všimli u Kolosea, kde se ho také poprvé pokusili zastavit. „Motocyklista přijel z ulice Smetanova a velkou rychlostí přejel ulici Generála Svobody a namířil si to do ulice Hrdinů. Na křižovatce ulic Hrdinů a Šimáčkova se dopustil dopravního přestupku, kde nerespektoval dopravní značení "Stop" a pokračoval velkou rychlostí do ulice Jabloňová. V této ulici u základní školy odbočil do ulice Polní,“ dodala mluvčí policie Vladimíra Šrýtrová.

Mladík se policistům nechtěl za žádnou cenu vzdát. Honička pokračovala po cyklostezce poblíž stadionu U Nisy a Sokolskou ulicí. „Během jízdy po stezce pro chodce a cyklisty svou bezohlednou jízdou ohrožoval osoby jdoucí po ní. Policisté, kteří jej stále pronásledovali, se snažili maximálně upozornit všechny osoby na stezce na přítomnost ujíždějícího motocyklu zvláštním výstražným zvukovým zařízením,“ doplnila mluvčí.

Poté, co motorkář přejel Sokolskou ulici, pokračoval dále po stezce do ulice Wintrova, kde těsně minul dodávku a poté vjel na chodník, kde málem srazil dítě a ženu na jízdních kolech. „Zde se řidič náhle zastavil a otočil se zpět směrem na stezku. Absolvoval po stezce pro chodce a cyklisty celou trast znovu až ke stadionu,“ popsala jeho další cestu Šrýtrová.

Po několika kilometrech dojel s policisty v zádech až k bývalému vojenskému prostoru v Radčicích, kde ho hlídka téměř dostihla. Proto tedy prokličkoval mezi stromy a ujel neznámo kam.

Trestu s největší pravděpodobností ale neunikne. Policisté mají zaznamenanou registrační značku a znají tak majitele, který se bude muset k celé věci vyjádřit. „Kromě toho mají i popis mladíka, co motorku řídil. Během jízdy se dopustil několika dopravních přestupků, které budou dále řešeny ve správním řízení,“ uzavřela Šrýtrová.

Vizitka autora

 

Michael Daněk

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Dominik Svoboda

Kam dál?

Nečesaný se soudu omluvil kvůli nemocni; potvrzení má z otcovy...

středa, 27. července 2016, 15:04

Pražský vrchní soud dnes odročil naplánované odvolací jednání s Lukášem Nečesaným, který senátu řekl, že je nemocný. Lékařskou...

FOTO: Požár osobního auta v Jizerkách způsobila technická závada

úterý, 26. července 2016, 10:20

V plamenech skončilo včera večer osobní auto, jehož řidič právě projížděl Bílým Potokem směrem k nádrži Souš. Kvůli technické...

Neznámý vandal poškodil čtyřmetrové sousoší v Osečné, ulomil z něho...

pondělí, 25. července 2016, 13:56

Českodubští policisté pátrají po neznámém vanadalovi, který mezi 15. a 24. červencem poškodil na okraji Osečné sousoší "U tří...

Policisty zaměstnávají újezdy od nehod, škody jdou často do desítek...

sobota, 23. července 2016, 16:33

Že by vás nikdy nenapadlo odjet od nehody, kterou způsobíte? Bohužel ne všichni podobně uvažují a jen mezi 13. a 16. červencem...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Tragické úmrtí muže, kterého zasypala siláž,...

  • Vyšetřování tragické nehody ve...

  • Nová silnice z Liberce do Jablonce nad Nisou...

  • Strážníky přivolal zoufalý řidič, odjezd z...

 
 

O čem píše Drbna.cz

Božská voda a sto let tradice. Spa Resort Libverda zve na...

Lázeňský komplex v Libverdě na úpatí Jizerských hor je oázou klidu v dnešní uspěchané době. Spa...

V Keni uhynul poslední samec nosorožce severního bílého

Poslední samec nosorožce bílého severního Súdán naposledy vydechl v pondělí 19. února odpoledne....

Jak fungují referenda ve Švýcarsku?

V rámci debat o zavedení obecného referenda je často zmiňováno Švýcarsko jako příklad země, ve...