Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Ztratilo se vám jízdní kolo? Dost možná víme, kdo má krádež na svědomí

 
úterý, 6. prosince 2016, 12:41

Ukrást během jednoho měsíce devět jízdních kol, tomu se říká opravdu výkon. Ještě si ani sedmatřicetiletý Liberečan nestačil odpykat poslední trest za krádeže v podobě obecně prospěšných prací a ve své nelegální činnosti pokračoval vesele dál. Teď ale sklapla past a skončil v rukou policistů.

Během září stačil ukrást celkem sedm jízdních kol a další dvě kola si opatřil v polovině října. „Muž si zpravidla vybíral jízdní kola ve volném prostranství, která byla zajištěna pouze cyklistickým zámkem. V jednom případě se vloupal v ulici Dr. M. Horákové v Liberci do tří kůlen u domu, kde v jedné z nich našel, co potřeboval. Odvezl si tak naráz dvě značková jízdní kola,“ shrnula mluvčí policie Vladimíra Šrýtrová.

Celkem si tedy polepšil o devět jízdních kol různých značek, přičemž krádežemi napáchal škody za bezmála 90 tisíc korun. „Nejen, že se všech krádeží dopustil ve velmi krátké době, ale tři z případů stihl dokonce zrealizovat během jednoho dne,“ dodala mluvčí.

V odpoledních hodinách připravil jednoho občana o jízdní kolo před obchodním domem Forum. Hned poté se přesunul do ulice Partyzánská v Růžodole, kde poblíž Gymnázia F.X. Šaldy ukradl dámské silniční kolo. V neposlední řadě před nákupním centrem Globus odcizil pánské jízdní kolo.

„Ke všem krádežím se muž plně doznal a většinu odcizených jízdních kol již stihl prodat a peníze tak použít pro svoji potřebu. Kriminalistům se podařilo zajistit pouze dvě z odcizených jízdních kol, která navrátili zpět jejich majitelům,“ doplnila Šrýtrová. Za krádeže teď muži hrozí až pět let za mřížemi.

V letošním roce od začátku ledna do konce října řešili policisté na území celého Libereckého kraje 187 případů krádeží jízdních kol, z nichž 49 se jim podařilo objasnit. „Jak je zřejmé z uvedených statistik, objasňování této trestné činnosti není snadné, a to i z důvodů, kdy jejich majitelé mnohdy nemají identifikační údaje ke svým kolům a jsou tak pro policisty těžko dohledatelné,“ uzavřela mluvčí.

Vizitka autora

 

Michael Daněk

šéfredaktor projektu Drbna
kontakt: sefredaktor@drbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Požár roubenky naštěstí nenapáchal velké škody

pondělí, 5. prosince 2016, 19:10

Opatrně si museli počínat hasiči při sobotním zásahu v Horní Světlé. Jednu z roubenek tam zasáhl v odpoledních hodinách požár,...

Hasiče zaměstnaly během čtyřiadvaceti hodin dva požáry aut

pondělí, 5. prosince 2016, 08:41

Hned dva požáry automobilů zaměstnaly během posledních čtyřiadvaceti hodin hasiče na Liberecku. Už v neděli odpoledne vyjížděli k...

Policisté pátrají po neznámém vandalovi, který si zaskákal na kapotě...

neděle, 4. prosince 2016, 15:40

Policisté pátrají po neznámém vandalovi, který zdemoloval Peugeot 207 zaparkovaný v ulici V Jilmu v Jilemnici. Koncem listopadu...

Vandal řádil v baru v centru Liberce. Nejprve urážel hosty a obsluhu,...

pátek, 2. prosince 2016, 13:18

O pořádné pozdvižení v jednom z barů v ulici Na Poříčí v Liberci se koncem října postaral sedmatřicetiletý muž. Ten nejprve...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Žalobce Šaroch v kauze Čapího hnízda nepostupoval zcela efektivně

Žalobce Jaroslav Šaroch z Městského státního zastupitelství v Praze (MSZ), který dohlíží na kauzu Čapí hnízdo, nepostupoval při výkonu dozorových oprávnění a povinností k policejnímu orgánu dostatečně důrazně a zcela efektivně. Na webu to dnes uvedla vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová. Na závěrech se podle ní shodlo jak pražské vrchní státní zastupitelství, tak i vedení MSZ. Bylo přijato opatření, aby byl žalobce aktivnější, a zajistil tak úplné a rychlé ukončení vyšetřování, doplnila Bradáčová.

Ještěd naštval lyžaře, večerní lyžování není v ceně sezónního skipasu

Lyžařská sezóna je na začátku a skiareál na Ještědu už musí řešit rozzlobené lyžaře. Majitelé sezónních permanentek totiž nemají v ceně večerní lyžování, i když si skipasy kupovali s tím, že ho využít mohou. Nájemce Ještědu TMR se ale brání, že využití sezónního skipasu na večerní lyžování nikde nedeklaroval a má to tak uvedeno i v obchodních podmínkách.

Hrad koupil za 11 milionů korun dva obrazy Kamila Lhotáka

Za téměř 11 milionů korun koupila Správa Pražského hradu (SPH) dva obrazy Kamila Lhotáka, oblíbeného malíře prezidenta Miloše Zemana. Spolu s Kanceláří prezidenta republiky chce SPH pokračovat v doplňování uměleckých sbírek Hradu. Lhotákovy obrazy Dva balony z roku 1939 a Krajina oživená stroji z roku 1944 budou vystaveny v lednu a v únoru v Obrazárně Pražského hradu. Poté zamíří do pracoven prezidenta na Pražském hradě a na zámku v Lánech.