Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Ztratilo se vám jízdní kolo? Dost možná víme, kdo má krádež na svědomí

 
úterý, 6. prosince 2016, 12:41

Ukrást během jednoho měsíce devět jízdních kol, tomu se říká opravdu výkon. Ještě si ani sedmatřicetiletý Liberečan nestačil odpykat poslední trest za krádeže v podobě obecně prospěšných prací a ve své nelegální činnosti pokračoval vesele dál. Teď ale sklapla past a skončil v rukou policistů.

Během září stačil ukrást celkem sedm jízdních kol a další dvě kola si opatřil v polovině října. „Muž si zpravidla vybíral jízdní kola ve volném prostranství, která byla zajištěna pouze cyklistickým zámkem. V jednom případě se vloupal v ulici Dr. M. Horákové v Liberci do tří kůlen u domu, kde v jedné z nich našel, co potřeboval. Odvezl si tak naráz dvě značková jízdní kola,“ shrnula mluvčí policie Vladimíra Šrýtrová.

Celkem si tedy polepšil o devět jízdních kol různých značek, přičemž krádežemi napáchal škody za bezmála 90 tisíc korun. „Nejen, že se všech krádeží dopustil ve velmi krátké době, ale tři z případů stihl dokonce zrealizovat během jednoho dne,“ dodala mluvčí.

V odpoledních hodinách připravil jednoho občana o jízdní kolo před obchodním domem Forum. Hned poté se přesunul do ulice Partyzánská v Růžodole, kde poblíž Gymnázia F.X. Šaldy ukradl dámské silniční kolo. V neposlední řadě před nákupním centrem Globus odcizil pánské jízdní kolo.

„Ke všem krádežím se muž plně doznal a většinu odcizených jízdních kol již stihl prodat a peníze tak použít pro svoji potřebu. Kriminalistům se podařilo zajistit pouze dvě z odcizených jízdních kol, která navrátili zpět jejich majitelům,“ doplnila Šrýtrová. Za krádeže teď muži hrozí až pět let za mřížemi.

V letošním roce od začátku ledna do konce října řešili policisté na území celého Libereckého kraje 187 případů krádeží jízdních kol, z nichž 49 se jim podařilo objasnit. „Jak je zřejmé z uvedených statistik, objasňování této trestné činnosti není snadné, a to i z důvodů, kdy jejich majitelé mnohdy nemají identifikační údaje ke svým kolům a jsou tak pro policisty těžko dohledatelné,“ uzavřela mluvčí.

Vizitka autora

 

Michael Daněk

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 

Kam dál?

Požár roubenky naštěstí nenapáchal velké škody

pondělí, 5. prosince 2016, 19:10

Opatrně si museli počínat hasiči při sobotním zásahu v Horní Světlé. Jednu z roubenek tam zasáhl v odpoledních hodinách požár,...

Hasiče zaměstnaly během čtyřiadvaceti hodin dva požáry aut

pondělí, 5. prosince 2016, 08:41

Hned dva požáry automobilů zaměstnaly během posledních čtyřiadvaceti hodin hasiče na Liberecku. Už v neděli odpoledne vyjížděli k...

Policisté pátrají po neznámém vandalovi, který si zaskákal na kapotě...

neděle, 4. prosince 2016, 15:40

Policisté pátrají po neznámém vandalovi, který zdemoloval Peugeot 207 zaparkovaný v ulici V Jilmu v Jilemnici. Koncem listopadu...

Vandal řádil v baru v centru Liberce. Nejprve urážel hosty a obsluhu,...

pátek, 2. prosince 2016, 13:18

O pořádné pozdvižení v jednom z barů v ulici Na Poříčí v Liberci se koncem října postaral sedmatřicetiletý muž. Ten nejprve...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Strážníky přivolal zoufalý řidič, odjezd z...

  • Poznáváte muže z fotografie? Policisté by si...

  • V Liberci si můžete od středy půjčit...

  • Rekonstrukce kilometrového úseku v ulici...

 
 

O čem píše Drbna.cz

Noc na neděli bude o hodinu kratší, začne platit letní čas

V noci na neděli začne platit letní čas. Ve 02:00 si lidé musejí posunout hodinky o 60 minut...

Zemřel zraněný četník, který se vyměnil ve Francii za...

Ve Francii dnes podlehl těžkým zraněním četník, který se v pátek vyměnil za rukojmí držená...

Bohuslav Sobotka končí v politice. Rezignuje na post...

Bývalý premiér a předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka skončí s vysokou politikou. K 1....