Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Ztratilo se vám jízdní kolo? Dost možná víme, kdo má krádež na svědomí

 
úterý, 6. prosince 2016, 12:41

Ukrást během jednoho měsíce devět jízdních kol, tomu se říká opravdu výkon. Ještě si ani sedmatřicetiletý Liberečan nestačil odpykat poslední trest za krádeže v podobě obecně prospěšných prací a ve své nelegální činnosti pokračoval vesele dál. Teď ale sklapla past a skončil v rukou policistů.

Během září stačil ukrást celkem sedm jízdních kol a další dvě kola si opatřil v polovině října. „Muž si zpravidla vybíral jízdní kola ve volném prostranství, která byla zajištěna pouze cyklistickým zámkem. V jednom případě se vloupal v ulici Dr. M. Horákové v Liberci do tří kůlen u domu, kde v jedné z nich našel, co potřeboval. Odvezl si tak naráz dvě značková jízdní kola,“ shrnula mluvčí policie Vladimíra Šrýtrová.

Celkem si tedy polepšil o devět jízdních kol různých značek, přičemž krádežemi napáchal škody za bezmála 90 tisíc korun. „Nejen, že se všech krádeží dopustil ve velmi krátké době, ale tři z případů stihl dokonce zrealizovat během jednoho dne,“ dodala mluvčí.

V odpoledních hodinách připravil jednoho občana o jízdní kolo před obchodním domem Forum. Hned poté se přesunul do ulice Partyzánská v Růžodole, kde poblíž Gymnázia F.X. Šaldy ukradl dámské silniční kolo. V neposlední řadě před nákupním centrem Globus odcizil pánské jízdní kolo.

„Ke všem krádežím se muž plně doznal a většinu odcizených jízdních kol již stihl prodat a peníze tak použít pro svoji potřebu. Kriminalistům se podařilo zajistit pouze dvě z odcizených jízdních kol, která navrátili zpět jejich majitelům,“ doplnila Šrýtrová. Za krádeže teď muži hrozí až pět let za mřížemi.

V letošním roce od začátku ledna do konce října řešili policisté na území celého Libereckého kraje 187 případů krádeží jízdních kol, z nichž 49 se jim podařilo objasnit. „Jak je zřejmé z uvedených statistik, objasňování této trestné činnosti není snadné, a to i z důvodů, kdy jejich majitelé mnohdy nemají identifikační údaje ke svým kolům a jsou tak pro policisty těžko dohledatelné,“ uzavřela mluvčí.

Vizitka autora

 

Michael Daněk

šéfredaktor projektu Drbna
kontakt: sefredaktor@drbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Požár roubenky naštěstí nenapáchal velké škody

pondělí, 5. prosince 2016, 19:10

Opatrně si museli počínat hasiči při sobotním zásahu v Horní Světlé. Jednu z roubenek tam zasáhl v odpoledních hodinách požár,...

Hasiče zaměstnaly během čtyřiadvaceti hodin dva požáry aut

pondělí, 5. prosince 2016, 08:41

Hned dva požáry automobilů zaměstnaly během posledních čtyřiadvaceti hodin hasiče na Liberecku. Už v neděli odpoledne vyjížděli k...

Policisté pátrají po neznámém vandalovi, který si zaskákal na kapotě...

neděle, 4. prosince 2016, 15:40

Policisté pátrají po neznámém vandalovi, který zdemoloval Peugeot 207 zaparkovaný v ulici V Jilmu v Jilemnici. Koncem listopadu...

Vandal řádil v baru v centru Liberce. Nejprve urážel hosty a obsluhu,...

pátek, 2. prosince 2016, 13:18

O pořádné pozdvižení v jednom z barů v ulici Na Poříčí v Liberci se koncem října postaral sedmatřicetiletý muž. Ten nejprve...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Policie pátrá po uprchlém vězni. Pomoci může...

  • Na Liberec míří další bouřky a silný vítr....

  • Do centra Liberce se vrací McDonald's. Novou...

  • Liberec bude mít svou vlastní pohřební...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Bez peněz do ciziny nelez. Na co vše si při obstarávání valut dávat pozor?

Protože si Česká republika stále zachovává svoji jedinečnou měnu, před každou cestou do zahraničí musíme vyřešit otázku, jak a čím tam budeme platit. Na co vše si při obstarávání valut dávat pozor?

PŘEHLEDNĚ: Škoda ukáže v roce 2020 první model vyvíjený a vyráběný v Indii

Automobilka Škoda Auto přebírá zodpovědnost za aktivity koncernu Volkswagen v Indii. Cílem projektu je dlouhodobé posílení pozice koncernu Volkswagen na tomto trhu. Škoda zároveň přebírá zodpovědnost za platformu, na které budou založené nové vozy. V roce 2020 představí firma první model, který se bude vyvíjet a vyrábět v Indii. Škoda Auto to dnes uvedla v tiskové zprávě.

Prezidentský kandidát Vratislav Kulhánek představil knihu Cestou na Hrad

Vratislav Kulhánek, kterého má většina z nás spojeného se světem automobilů a českým hokejem, v pátek pokřtil svoji knihu „Cestou na Hrad“, která se z velké části týká i jeho kandidatury v letošních prezidentských volbách. Patronkou knihy se stala Karolína Topolová, generální ředitelka AAA Auto. Kniha je již v tento moment k dostání na pultech knihkupectví.