Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Mladá dívka chtěla ukončit život skokem z mostu, zachránila ji všímavost řidičů a rychlý zásah policie

 
pondělí, 26. prosince 2016, 17:49

V první řadě všímavost řidičů projíždějících po hlavním tahu mezi Libercem a Turnovem zachránila dnes po poledni život jednadvacetileté dívky. Ta se kvůli rozchodu rozhodla k zoufalému činu, když přelezla zábradlí nadjezdu v Hodkovicích nad Mohelkou a chtěla skočit pod kola projíždějících aut. Její podezřelé chování ale upoutalo pozornost řidičů, kteří přivolali policisty.

„Neprodleně po přijetí prvního oznámení předal operační důstojník policie tuto zprávu všem hlídkám, a ty ihned vyrazily na místo. Jako první byli u viaduktu, necelých devět minut po oznámení, policisté z Obvodního oddělení v Hodkovicích,“ řekla mluvčí policie Vlasta Suchánková.

Hodkovičtí policisté na nic nečekali, okamžitě dívku stáhli za oblečení zpoza zábradlí zpět na bezpečné místo na silnici. V té době již byli na místě i další policejní hlídky z Českého Dubu, Rychnova a rovněž záchranná služba. „V její péči nakonec dívka skončila, neboť byla ve velmi špatném psychickém stavu,“ dodala mluvčí policie.

A proč chtěla dívka ukončit svůj život? K zoufalému činu se chtěla odhodlat kvůli rozchodu s chlapcem. „Ovšem díky všímavým řidičkám a řidičům, kteří událost oznámili a neméně rychlému a včasnému zásahu policistů se mladou dívku, která má celý život před sebou, podařilo zachránit,“ uzavřela mluvčí.

Vizitka autora

 

Michael Daněk

šéfredaktor projektu Drbna
kontakt: sefredaktor@drbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Dominik Svoboda
 


 

Kam dál?

AUDIO: Štědrý den na lince 158. Poslechněte si, jaká oznámení...

pondělí, 26. prosince 2016, 14:10

Ne všichni si užívají Vánoce v rodinném kruhu. Takovým příkladem jsou policisté. Štědrý večer je pro mnohé z nich trochu odlišný....

Policisté pátrají po dalším řidiči, který ujel od dopravní nehody

neděle, 25. prosince 2016, 14:28

Policisté vyšetřují další dopravní nehodu, od které ujel samotný viník. Nehoda se stala první týden v prosinci. Neznámý řidič...

Liberecký kraj bude příští rok hospodařit s příjmy 2,8 miliardy korun

neděle, 25. prosince 2016, 00:10

Liberecký kraj počítá v příštím roce s příjmy 2,828 miliardy korun, výdaje budou o 97 milionů nižší. Peníze kraj použije na...

Kriminalisté objasnili sérii vloupání. Na Liberecku a Jablonecku...

pátek, 23. prosince 2016, 18:49

Liberečtí kriminalisté mají na svém kontě další skalp zkušeného zloděje. Od počátku letošního roku pátrali po pachateli, který...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Kontroverzního Kušnarenka vyloučilo ze svých řad Ústředí muslimských obcí

Ústředí muslimských obcí se v neděli rozhodlo jednohlasně zrušit členství Leonida Kušnarenka. Dnes už bývalý předseda pražské muslimské obce v polovině března ve videu zveřejněném na svém facebookovém profilu nabídl členům obce pomoc s vyzbrojením. Jeho výzva podle Výkonné rady Ústředí muslimských obcí poškozuje celou muslimskou společnost a proto bylo jeho vyloučení nutné.

V Ostopovicích na Brněnsku se střílelo. Na místě jsou dva mrtví lidé

V Ostopovicích na Brněnsku se dnes střílelo. V rodinném domě zůstali ležet dva mrtví lidé. Kriminalisté zjišťují, co přesně se stalo. Událost potvrdila policejní mluvčí Petra Hrůzová. Podle neoficiálních informací šlo o příbuzné.

Kriminalisté pátrají po Miroslavu Lungovi. Může být kdekoliv a je nebezpečný

Kriminalisté pátrají po pohřešovaném pětatřicetiletém Miroslavu Lungovi z Karlových Varů, který je cca 178 centimetrů vysoké střední postavy, má hnědé oči, hnědočerné kadeřavé vlasy a strniště. Podle policie je nebezpečný a může se pohybovat po celé České republice.